BORA-hansgrohe

Niemiecka ekipa wysyła na jubileuszowe Giro d’Italia młody zespół szukający sukcesów etapowych.

Początkowo liderem BORA-hansgrohe na La Corsa Rosa miał być Leopold Konig, ale kontuzja wyeliminowała Czecha z rywalizacji. Menedżerowie zespołu zdecydowali się więc na wysłanie młodego, ambitnego składu, który powalczy o sukces na etapach. W klasyfikacji generalnej swoich sił spróbuje Patrick Konrad, który pokazywał się już m.in. w Volta al Pais Vasco i zeszłorocznym Giro del Trentino.

Szanse na wysokie lokaty w płaskich końcówkach będą mieli Matteo Pelucchi i Sam Bennett. Włoch jeszcze nigdy nie ukończył Wielkiego Touru, ale w 2015 roku zajmował drugie miejsce na jednym z etapów Giro d’Italia. Irlandczyk z kolei meldował się w czołowych dziesiątkach odcinków Tour de France. Wsparciem dla mocnych sprinterów będą Rudiger Selig i Lukas Postlberger.

W ucieczkach powinniśmy często oglądać Jose Mendesa, Gregora Muhlbergera i Cesare Benedettiego. “Czarek” w tym sezonie zaliczył już 30 dni wyścigowych i noga z pewnością będzie podawać. Pięć lat temu “polski Włoch” meldował się już w czołowej piątce etapu Giro d’Italia, a w zeszłym sezonie był siódmy na trzynastym odcinku Vuelta a Espana.

Na czasówki poczeka Jan Barta. Czterokrotny mistrz Czech w tej specjalności potrafi odnaleźć się w każdym terenie i będzie stanowił ogromne wsparcie dla całego zespołu.

Skład BORA-hansgrohe na Giro d’Italia:

Cesare Benedetti, Patrick Konrad, Gregor Muhlberger, Lukas Postlberger, Jan Barta, Sam Bennett, Jose Mendes, Matteo Pelucchi i Rudiger Selig