Michał Kapusta / naszosie.pl

Mimo przeciwności losu, ekipa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w niedzielnym Amstel Gold Race. Pomarańczowi wysyłają do walki mocny skład z dużymi aspiracjami.

Podopieczni Piotra Wadeckiego z pewnością będą chcieli jak najlepiej wykorzystać zaproszenie od organizatorów “Piwnego wyścigu”, którzy nie pierwszy raz im zaufali. Liderem zespołu wydaje się być Maciej Paterski, który przy obecnej konfiguracji trasy może powalczyć o dobry wynik. Nie bez szans na miejsce w czołówce będą także Jan Tratnik i Simone Ponzi. Szczególnie pierwszy z nich pokazuje w tym sezonie przyzwoitą dyspozycję, co może mu pozwolić znaleźć się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie.

Pozostali zawodnicy znajdujący się w składzie będą odpowiedzialni za łapanie się w ucieczki. Będą to Jonas Koch, Michał Paluta, Adrian Kurek, Frantisek Sisr i Jakub Kaczmarek.

Warto przypomnieć, że tegoroczna trasa Amstel Gold Race różni się od poprzednich. Cauberg został cofnięty o kilkanaście kilometrów, przez co wyścig powinien rozegrać się wcześniej.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Amstel Gold Race 2017: Maciej Paterski, Jan Tratnik, Simone Ponzi, Jonas Koch, Michał Paluta, Adrian Kurek, Frantisek Sisr, Jakub Kaczmarek