Quick-Step Floors

Ekipa Quick Step Floors prowadzi w rankingu World Tour, a na liście sukcesów najwyżej można zapisać triumf Philippe’a Gilberta w niedzielnym Ronde van Vlaanderen. Patrick Lefevere wciąż jednak nie jest pewien sponsora na przyszły sezon.

Obecna umowa z Quick Stepem wygasa na końcu tego roku i głównodowodzący belgijskiej grupy musi do tego czasu zabezpieczyć los grupy. Przed sezonem ze współpracy wycofał się Zdenek Bakala, właściciel m. in. marek Etixx oraz Omega Pharma.

Zawsze mam w głowie najgorszy scenariusz, ale rozmowy trwają i idą w dobrym kierunku. Wszyscy wiedzą, że Bakala zainwestował sporo pieniędzy w grupę w ostatnich latach. Obecni sponsorzy oczywiście są w porządku, ale moim celem jest zbudowanie grupy w oparciu o kilku sponsorów, bo trwanie z jednym nie jest zdrowe.

W wywiadzie dla telewizji Sporza szef ekipy Quick Step Floors powiedział również, że rozmawia z kilkoma potencjalnymi sponsorami, ale zaznacza, że na dziś nic nie jest pewne.

Tak jak powiedziałem – jestem przygotowany na najgorsze. Ostatecznym terminem jest 30 czerwca i do tego czasu chcę mieć wszystko jasne. Rozmowy jednak idą w dobrym kierunku i zapewniam, że grupa będzie w peletonie na początku 2018 roku

-zakończył Lefevere.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments