Ekipa Boels – Dolmans była najszybsza w drużynowej czasówce wyścigu Healthy Ageing Tour. Liderką pozostała Ellen van Dijk (Team Sunweb).

Po indywidualnej czasówce i krótkim etapie w pierwszym dniu, dzisiaj na zawodniczki walczące o prymat w holenderskiej etapówce czekała drużynowa jazda na czas. Do przejechania było ponad 19 kilometrów wokół Baflo.

Zgodnie z oczekiwaniami najlepszy czas osiągnęły zawodniczki Boels – Dolmans, które przejechały trasę w 24’09”. 31 sekund straciły Cervélo-Bigla Pro Cycling i Team Sunweb.

Do klasyfikacji generalnej nie liczył się czas drużynówki. Zawodniczki z ekip, które ukończyły w TOP 16 uzyskiwały bonusowe sekundy.

Tym samym liderką pozostała Ellen van Dijk (Team Sunweb).

Wyniki drugiego etapu:

1 Boels – Dolmans Cycling Team 0:24:09,94
2 Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:30,26
3 Team Sunweb 0:00:30,40
4 Canyon – SRAM Racing 0:00:33,45
5 Nationalmannschaft Niederlande 0:01:23,34
6 Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:01:44,65
7 Team Véloconcept Women 0:01:50,75
8 Alé Cipollini 0:02:19,09
9 Hitec Products 0:02:19,87
10 GRC Jan van Arckel 0:02:43,30
11 Team Drenthe 0:02:56,74
12 Team WNT Pro Cycling 0:03:08,48
13 Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:18,91
14 SwaboLadies.nl 0:03:48,53
15 NWV Groningen 0:04:29,26
16 WV Zeeuws-Vlaanderen 0:04:29,97

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 2:15:09
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:20
3 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:38
4 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:53
5 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:05
6 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:05
7 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:14
8 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:16
9 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:28
10 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:01:43
11 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:01:46
12 Annemiek Van Vleuten (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:08
13 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:02:08
14 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:02:09
15 Allie Dragoo (USA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:02:18
16 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:02:23
17 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:02:32
18 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:02:36
19 Roxane Knetemann (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:40
20 Pernille Mathiesen (Den) Team Véloconcept Women 0:03:00
21 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:03:09
22 Camilla Pedersen (Den) Team Véloconcept Women 0:03:15
23 Anouska Koster (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:23
24 Janneke Ensing (Ned) Alé Cipollini 0:03:39
25 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:03:45
26 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:03:46
27 Melissa Lowther (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:48
28 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:51
29 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:03:51
30 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:03:58
31 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:04:09
32 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:04:10
33 Marjolein Van ‘T Geloof (Ned) 0:04:12
34 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini 0:04:13
35 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:04:13
36 Christina Siggaard (Den) Team Véloconcept Women 0:04:19
37 Sara Penton (Swe) Team Véloconcept Women 0:04:24
38 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:04:29
39 Rixt Meijer (Ned) 0:04:34
40 Danique Braam (Ned) 0:04:38
41 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Véloconcept Women 0:04:51
42 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:04:55
43 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:05:02
44 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products 0:05:05
45 Evy Kuijpers (Ned) 0:05:20
46 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:05:45
47 Paulien Koster (Ned) 0:06:48
48 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:07:26
49 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:08:32
50 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:09:51
51 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:10:00
52 Riejanne Markus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:10:15
53 Aafke Soet (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:10:19
54 Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products 0:10:30
55 Maaike Boogaard (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:10:40
56 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:10:42
57 Nicole Steigenga (Ned) 0:10:44
58 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:10:52
59 Anisha Vekemans (Bel) Alé Cipollini 0:11:01
60 Abigail Dentus (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:11:02
61 Gabriella Shaw (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:11:18
62 Megan Barker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:11:21
63 Malin Eriksen (Nor) 0:11:21
64 Sara Olsson (Swe) 0:11:28
65 Sanne Bouwmeester (Ned) 0:11:32
66 Rebecca Carter (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:11:33
67 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:11:37
68 Leonie Lubbinge (Ned) 0:12:12
69 Nike Beckeringh (Ned) 0:12:21
70 Delore Stougje (Ned) 0:12:27
71 Loes Adegeest (Ned) 0:12:33
72 Floor Weerink (Ned) 0:12:49
73 Céline Van Houtum (Ned) 0:12:59
74 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:13:09
75 Marissa Baks (Ned) 0:13:15
76 Liisa Ehrberg (Est) 0:13:19
77 Ingrid Tempert (Ned) 0:13:23
78 Liena De Jong (Ned) 0:13:25
79 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:14:06
80 Janieke Kalsbeek (Ned) 0:14:09
81 Dani Christmas (GBr) 0:14:16
82 Keira McVitty (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:14:16