Michał Kapusta / naszosie.pl

Jedna z najbardziej utytułowanych polskich kolarek zakończy ściganie po Ślężańskim Mnichu.

Impreza w Sobótce odbędzie się 9 kwietnia. Tradycyjnie już Mnich będzie oficjalnym otwarciem sezonu kolarskiego w Polsce – do walki staną zarówno amatorzy jak i wszystkie kategorie wiekowe wśród zawodowców. Tydzień przed tym wydarzeniem Paulina Brzeźna-Bentkowska ogłosiła, że Ślężański Mnich będzie ostatnim wyścigiem w jej karierze.

Już za 7 dni podczas Ślężański Mnich rozpocznę i jednocześnie zakończę swój sezon kolarski. To będzie takie moje pożegnanie ze ściganiem, wyścigami i ciężkimi treningami ale tylko jako zawodniczki. W kolarstwie zamierzam pozostać dalej…. w końcu mam swoją grupę. Serdecznie zapraszam więc Wszystkich na mój ostatni start, na odkrycie mojego „kamienia” w Alei Sław Kolarstwa do Sobótki

– zawodniczka napisała na swoim profilu facebookowym.

Paulina Brzeźna-Bentkowska jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. Dwukrotnie meldowała się w czołowej dwudziestce mistrzostw świata (siedemnaste miejsce w 2009 w Mendrisio i dziesiąte w 2012 roku w Valkenburgu). Na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku zajęła ósme miejsce, co wtedy było najlepszym wynikiem w historii naszych występów (rezultat poprawiła Katarzyna Niewiadoma w Rio de Janeiro). W zeszłym roku Paulina zajęła czwarte miejsce w Tour de Pologne kobiet i była najlepszą Polką imprezy.

Po zakończeniu ścigania, razem z mężem, Pawłem Bentkowskim, zajmie się prowadzeniem kobiecej grupy MAT Atom Sobótka.

Poprzedni artykułRonde Van Vlaanderen: Piękny triumf Philippe’a Gilberta
Następny artykułGdzie nasza piękność? – Podsumowanie Ronde van Vlaanderen
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments