Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)wygrała drugi etap wyścigu Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Trzecie miejsce zajęła Paulina Brzeźna – Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).

W drugim dniu niemieckiego wyścigu na panie czekał etap wokół Erfurtu. Do pokonania były ponad 103 kilometry, a po drodze trzeba było zmierzyć się z dwoma oznaczonymi podjazdami.

rundfahrt 2 etapPierwszą górską premię wygrała liderka tej klasyfikacji (Elise Delzenne » Velocio- SRAM). Po czterdziestu kilometrach ścigania na atak zdecydowała się Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Po kilku minutach dojechała do niej grupa z Anną Plichtą i Pauliną Brzeźną – Bentkowską (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).

Właśnie Paulina była najszybsza na drugiej górskiej premii. Po tym podjeździe z czołówki odjechała Tayler Wiles (Velocio- SRAM). 8 kilometrów przed metą po kolejnym przetasowaniu na czele mieliśmy grupkę 17. zawodniczek.

Najwięcej sił na finisz zachowała Gienia Bujak i to ona wygrała drugi etap niemieckiej etapówki! Druga była Amanda Spratt (Orica-AIS), a trzecia kolejna Polka, Paulina Brzeźna – Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team)!

Eugenia Bujak została także nową liderką Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen!

Wyniki drugiego etapu:

1 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 2:47:28
2 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:01
3 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) 0:00:03
4 Tayler Wiles (USA) Velocio – SRAM 0:00:10
5 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team 0:00:14
6 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – SVB 0:00:14
7 Emma Johansson (Swe) Orica – AIS 0:00:14
8 Emily Collins (NZl) Team TIBCO – SVB 0:00:14
9 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products – UCK 0:00:14
10 Moniek Tenniglo (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:14
11 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:00:14
12 Elise Delzenne (Fra) Velocio – SRAM 0:00:14
13 Trixi Worrack (GER) Velocio – SRAM 0:00:14
14 Amy Pieters (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:14
15 Sofie De Vuyst (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:00:14
16 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:14
17 Sarah Roy (Aus) Orica – AIS 0:00:14
18 Lisa Brennauer (GER) Velocio – SRAM 0:00:14
19 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:14
20 Agnieszka Skalniak (Pol) 0:00:14
21 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:14
22 Corinna Lechner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:14
23 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Team TIBCO – SVB 0:00:14
24 Jeanne Korevaar (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:14
25 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:00:14
26 Hanna Nilsson (Swe) 0:00:14
27 Hayley Simmonds (GBr) 0:00:14
28 Stephanie Pohl (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:14
29 Katie Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:14
30 Lucy Coldwell (GBr) 0:00:14
31 Beate Zanner (GER) 0:00:14
32 Coryn Rivera (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:14
33 Wiebke Rodieck (GER) 0:00:14
34 Nikki Harris (GBr) 0:00:14
35 Jenelle Crooks (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:14
36 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products – UCK 0:00:14
37 Monika Brzezna (Pol) 0:00:14
38 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:00:14
39 Caroline Schiff (GER) 0:00:14
40 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:14
41 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio – SRAM 0:00:14
42 Hanka Kupfernagel (GER) 0:00:14
43 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – UCK 0:00:14
44 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team 0:00:14
45 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – SVB 0:00:14
46 Joanne Hogan (Aus) Team TIBCO – SVB 0:00:29
47 Miriam Bjørnsrud (Nor) Hitec Products – UCK 0:00:42
48 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:42
49 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:00:59
50 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:00:59
51 Hannah Ross (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:59
52 Olga Dobrynina (Rus) Bizkaia – Durango 0:00:59
53 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:59
54 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:59
55 Annelies Van Doorslaer (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:00:59
56 Lotte Van Hoek (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:59
57 Rozanne Slik (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:59
58 Shannon Malseed (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:59
59 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:59
60 Emilie Aubry (SUI) Bigla Pro Cycling Team 0:00:59
61 Heather Fischer (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:59
62 Alexis Ryan (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:59
63 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:59
64 Chloe McConville (Aus) Orica – AIS 0:00:59
65 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Bizkaia – Durango 0:00:59
66 Iris Slappendel (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:01:36
67 Carmen Small (USA) Bigla Pro Cycling Team 0:01:36
68 Janicke Gunvaldsen (Nor) Hitec Products – UCK 0:01:36
69 Maria Kantsyber (Rus) Bizkaia – Durango 0:02:30
70 Inga Rodieck (GER) 0:02:30
71 Franziska Banzer (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:30
72 Sarah Storey (GBr) 0:02:30
73 Elena Utrobina (Rus) Bizkaia – Durango 0:02:30
74 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:02:30
75 Kimberley Wells (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:02:30
76 Kim De Baat (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:02:30
77 Yvonne Fiedler (GER) 0:02:30
78 Gabriella Shaw (GBr) 0:02:30
79 Anna Plichta (Pol) 0:02:30
80 Jessica Mundy (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:02:30
81 Nicole Moerig (Aus) 0:02:30
82 Ellen Skerritt (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:02:30
83 Sara Headley (USA) Team TIBCO – SVB 0:02:30
84 Mieke Kröger (GER) Velocio – SRAM 0:02:30
85 Theres Klein (GER) 0:02:42
86 Shana Van Glabeke (Bel) Hitec Products – UCK 0:02:43
87 Allie Dragoo (USA) Nationalmannschaft USA 0:02:52
88 Aleksandra Kardas (Pol) 0:05:57
89 Christina Koep (GER) 0:05:57
90 Bethany Hayward (GBr) 0:05:58
91 Benita Wesselhoeft (GER) 0:06:02
92 Nina Kessler (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:06:20
93 Maaike Polspoel (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:06:31
94 Georgia Baker (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:24:03
95 Evy Kuijpers (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:24:03
96 Esmee Oosterman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:27:17
97 Kelly Markus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:27:17
98 Svetlana Kashirina (Rus) Bizkaia – Durango 0:27:17
99 Anna Zavershinskaya (Rus) Bizkaia – Durango 0:27:17
DNF Martina Ruzickova (Cze)

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 4:31:57
2 Amanda Spratt (Aus) Orica – AIS 0:00:03
3 Paulina Brzezna-Bentkowska (Pol) 0:00:09
4 Lisa Brennauer (GER) Velocio – SRAM 0:00:14
5 Lotta Lepistö (Fin) Bigla Pro Cycling Team 0:00:18
6 Emily Collins (NZl) Team TIBCO – SVB 0:00:20
7 Emma Johansson (Swe) Orica – AIS 0:00:21
8 Coryn Rivera (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:22
9 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:00:24
10 Amy Pieters (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:24
11 Sarah Roy (Aus) Orica – AIS 0:00:24
12 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:24
13 Trixi Worrack (GER) Velocio – SRAM 0:00:24
14 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products – UCK 0:00:24
15 Lauren Stephens (USA) Team TIBCO – SVB 0:00:24
16 Sofie De Vuyst (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:00:24
17 Moniek Tenniglo (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:24
18 Jeanne Korevaar (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:24
19 Stephanie Pohl (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:24
20 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Team TIBCO – SVB 0:00:24
21 Gracie Elvin (Aus) Orica – AIS 0:00:24
22 Hanna Nilsson (Swe) 0:00:24
23 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:24
24 Elise Delzenne (Fra) Velocio – SRAM 0:00:24
25 Corinna Lechner (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:24
26 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:24
27 Nikki Harris (GBr) 0:00:24
28 Monika Brzezna (Pol) 0:00:24
29 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products – UCK 0:00:24
30 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio – SRAM 0:00:24
31 Caroline Schiff (GER) 0:00:24
32 Joëlle Numainville (Can) Bigla Pro Cycling Team 0:00:24
33 Tayler Wiles (USA) Velocio – SRAM 0:00:33
34 Riejanne Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:37
35 Katie Hall (USA) Nationalmannschaft USA 0:00:37
36 Jenelle Crooks (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:00:37
37 Charlotte Becker (GER) Hitec Products – UCK 0:00:37
38 Agnieszka Skalniak (Pol) 0:00:37
39 Beate Zanner (GER) 0:00:37
40 Hayley Simmonds (GBr) 0:00:37
41 Martina Ritter (AUT) BTC City Ljubljana 0:00:37
42 Lucy Coldwell (GBr) 0:00:37
43 Hanka Kupfernagel (GER) 0:00:37
44 Wiebke Rodieck (GER) 0:00:37
45 Kathrin Hammes (GER) Team TIBCO – SVB 0:00:37
46 Joanne Hogan (Aus) Team TIBCO – SVB 0:00:52
47 Miriam Bjørnsrud (Nor) Hitec Products – UCK 0:01:02
48 Hannah Ross (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:09
49 Rozanne Slik (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:09
50 Annelies Van Doorslaer (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:01:09
51 Anna Ramirez Bauxel (Esp) Bizkaia – Durango 0:01:15
52 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:01:22
53 Sophie Lacher (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:22
54 Chloe McConville (Aus) Orica – AIS 0:01:22
55 Alexis Ryan (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:22
56 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:22
57 Lotte Van Hoek (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:01:22
58 Emilie Aubry (SUI) Bigla Pro Cycling Team 0:01:22
59 Olga Dobrynina (Rus) Bizkaia – Durango 0:01:22
60 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:01:22
61 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:22
62 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:01:22
63 Heather Fischer (USA) Nationalmannschaft USA 0:01:22
64 Carmen Small (USA) Bigla Pro Cycling Team 0:01:46
65 Janicke Gunvaldsen (Nor) Hitec Products – UCK 0:01:46
66 Iris Slappendel (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:01:59
67 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:59
68 Shannon Malseed (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:02:08
69 Kim De Baat (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:02:40
70 Kimberley Wells (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:02:40
71 Sara Headley (USA) Team TIBCO – SVB 0:02:40
72 Mieke Kröger (GER) Velocio – SRAM 0:02:40
73 Gabriella Shaw (GBr) 0:02:40
74 Jessica Mundy (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:02:40
75 Elena Utrobina (Rus) Bizkaia – Durango 0:02:50
76 Anna Plichta (Pol) 0:02:52
77 Vera Koedooder (Ned) Bigla Pro Cycling Team 0:02:52
78 Inga Rodieck (GER) 0:02:53
79 Nicole Moerig (Aus) 0:02:53
80 Franziska Banzer (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:53
81 Ellen Skerritt (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:02:53
82 Theres Klein (GER) 0:03:03
83 Shana Van Glabeke (Bel) Hitec Products – UCK 0:03:06
84 Allie Dragoo (USA) Nationalmannschaft USA 0:03:15
85 Sarah Storey (GBr) 0:03:39
86 Yvonne Fiedler (GER) 0:03:41
87 Maria Kantsyber (Rus) Bizkaia – Durango 0:05:15
88 Aleksandra Kardas (Pol) 0:06:20
89 Christina Koep (GER) 0:06:20
90 Benita Wesselhoeft (GER) 0:06:25
91 Nina Kessler (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:07:58
92 Maaike Polspoel (Bel) Lensworld.eu – Zanatta 0:08:09
93 Bethany Hayward (GBr) 0:10:24
94 Evy Kuijpers (Ned) Lensworld.eu – Zanatta 0:24:26
95 Georgia Baker (Aus) Nationalmannschaft Australien 0:25:12
96 Esmee Oosterman (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:27:40
97 Anna Zavershinskaya (Rus) Bizkaia – Durango 0:27:54
98 Kelly Markus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:28:28
99 Svetlana Kashirina (Rus) Bizkaia – Durango 0:36:15