fot. LKT Brandenburg

Zwycięstwem Christiana Kocha (LKT Brandemburg) zakończył się pierwszy etap wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour. Niemiec był najlepszy w sprincie z ośmioosobowej ucieczki.

Pierwszy etap otwierającego polski sezon wyścigu rozpoczynał się i kończył w Warcie. Kolarze mieli do pokonania malownicze 139 kilometrów, prowadzące wzdłuż zbiornika Jeziorsko. Skrajnie płaski teren jednocześnie sprzyjał bocznym wiatrom, co miało wpływ na rywalizację.

Dość szybko po starcie od peletonu oderwała się grupka 19 zawodników, w której znajdowało się m.in. 4 reprezentantów drużyny LKT Brandemburg i 3 Voster Uniwheels. Odjazd szybko uzyskał 2 minuty przewagi, lecz wydawało się, że peleton wszystko kontroluje. Jak się jednak okazało, wiatr miał zamiar ułożyć tego dnia zupełnie inny scenariusz.

W pewnym momencie na rantach podzielił się zarówno peleton, jak i prowadząca grupa, co wprowadziło sporo zamieszania. Wykorzystała to ósemka w składzie Christian Koch (LKT Brandenburg), Marek Rutkiewicz (Wibatech Fuji), Mikołaj Gutek (Hurom), Mateusz Grabis (Voster Uniwheels), Andrij Brataschuk (Kolss BDC), Karl Soballa (LKT Brandenburg), Emanuel Piaskowy (Hurom) oraz Daniel Harnish (UR – Krostitzer). Grupka ta zdołała utrzymać 2 minuty przewagi nad peletonem i rozegrała między sobą walkę o zwycięstwo etapowe. W sprincie najlepszy okazał się Koch, który został jednocześnie liderem. Drugie miejsce przypadło Rutkiewiczowi, a trzeci był Gutek. Peleton przyprowadził Eryk Latoń (Hurom).

Wyniki – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments