Marek Bala / naszosie.pl

W południe, w warszawskim hotelu InterContinental odbyła się oficjalna prezentacja nowej siły w polskim peletonie – ekipy Voster Uniwheels Team.

Prezentację poprowadziło dwóch znakomitych dziennikarzy kolarskich – Włodzimierz Rezner oraz Tomasz Jaroński.

Wśród licznie przybyłych gości, poza przedstawicielami sponsorów, swoją obecnością zaszczycili m.in. Ryszard Szurkowski, Marian Więckowski czy prezes Polskiego Związku Kolarskiego – Dariusz Banaszek.

Paweł Lubaś, dyrektor ds.sprzedaży firmy Voster, główny sponsor:

Z amatorskiego projektu przeszliśmy do zawodowego projektu, to że sponsorujemy kolarstwo to wielka zasługa prezesa Ryszarda Roczniaka. To wielki fan kolarstwa i wiele lat temu kiedy zaczynał przygodę z kolarstwem, zapewne nie przyszło mu do głowy, że kiedyś będzie sponsorem zawodowej grupy kolarskiej. 

Z kolei dyrektor sportowy ekipy Mariusz Witecki wierzy, że ten nowy projekt na polskiej scenie kolarskiej odniesie sukces:

Sam ścigałem się wiele lat, miałem wzloty i upadki. Teraz tę wiedzę przekażę chłopakom, mam nadzieję że będzie o nas głośno w tym roku. Mamy młody perspektywiczny zespół. Szczególne cieszę się z pozyskania Dawida Czubaka i Szymona Krawczyka, którzy już mają wiele sukcesów, a myślę że te największe jeszcze przed nimi.

Kapitanem zespołu będzie doświadczony Mateusz Komar, który powiedział:

Powalczymy na wielu wyścigach, mam nadzieję że w kolejnych latach ekipa będzie jeszcze lepsza i jeszcze silniejsza. Z wielką nadzieją patrzę w przyszłość.

Skład Voster Uniwheels Team na sezon 2017:

Dawid Czubak, Mateusz Grabis, Mateusz Komar, Artur Krasnodębski, Szymon Krawczyk, Jakub Najs, Mateusz Nowaczek, Krzysztof Parma, Przemysław Sobieraj, Adam Stachowiak