cyclismeatcu.net

Menedżerowie Androni Giocattoli i Wilier Triestina zostali ukarani przez włoski związek za pobieranie opłat od zawodników za starty w ich zespołach.

Pod koniec ubiegłego roku Gianni Savio i Angelo Citracca zostali oczyszczeni z zarzutów, ale Włoski Komitet Olimpijski złożył odwołanie od wyroku. Duet znanych menedżerów ma teraz zakaz współpracy ze swoimi drużynami przez trzy miesiące, a to oznacza, że Citracca nie pojedzie ze swoją grupą na Giro d’Italia, gdyż zakaz obowiązuje także jeśli chodzi o udział w wyścigach.

Ukarany został także Marco Coledan, obecny kolarz Trek – Segafredo. Wcześniej Włoch ścigał się w barwach Bardiani – CSF i był podejrzewany o zapłacenie “kary” za możliwość opuszczenia grupy po to by móc ścigać się z Elią Vivianim w Liquigasie. Podczas wstępnego przesłuchania tak zeznawał sam Viviani, natomiast Coledan odmówił przyznania się do zarzutów. W konsekwencji Bruno Reverbi, menedżet ekipy Bardiani, został uznany niewinnym. Zawodnik Treka tym samym wypadł ze składu swojej grupy na brukowe klasyki na 15 dni.

Citracca, Savio i Coledan mogą się odwołać od wyroków, ale jednocześnie będą ryzykować dłuższymi zawieszeniami. Szczegóły wyroków mają zostać opublikowane w ciągu najbliższych dziesięciu dni.