Fot. Direct Energie

Lilian Calmejane (Direct Energie) dzięki zwycięstwu na ostatnim etapie wygrał 32. edycję Settimana Internazionale Coppi e Bartali.

W ostatnim dniu na kolarzy rywalizujących w wyścigu rozgrywanemu ku pamięci Coppiego i Bartalego czekał trudny odcinek z Fiorano modenese do Sassuolo. Do przejechania było 160 kilometrów, a główną trudnością było wzniesienie Valico di Fazzano pokonywane czterokrotnie.

Na początku etapu zaatakował 16. osobowa grupa, w którą zabrał się między innymi Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice). Jednak mocne tempo na podjazdach spowodowało, że ucieczka nie miała dzisiaj szans.

Kolejnymi śmiałkami byli Celano (Amore & Vita – SMP), Feillu (Fortuneo Vital Concept), Foliforov (Gazprom Rusvelo) i Jense Van Rensburger (Dimension Data), ale duża grupa cały czas kontrolowała sytuację i na pokonywanym po raz ostatni Valico di Fazzano jako pierwsi pojawili się faworyci.

Najwięcej sił na trudny finisz zachował Lilian Calmejane (Direct Energie). Drugi był Rodolfo Andres Torres (Androni Giocattoli), a trzeci Florian Vachon (Fortuneo – Vital Concept).

Francuz z Direct Energie został także zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 3:44:32
2 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli
3 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept
4 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
5 Nicola Gaffurini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
6 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
7 Kiryll Pozdnyakov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
8 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli
9 Egan Bernal (Col) Androni Giocattoli
10 Ian Boswell (USA) Team Sky
11 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 0:00:22
12 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini
13 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
14 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
15 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
16 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
17 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
18 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
19 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
20 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
21 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
22 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
23 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
24 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina
25 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
26 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
27 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors
28 Romain Hardy (Fra) Fortuneo – Vital Concept
29 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx
30 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini
31 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
32 Artem Nych (Rus) Gazprom – Rusvelo
33 Aristóbulo Cala (Col) Bicicletas Strongman
34 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini
35 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:01:08
36 Davide Orrico (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
37 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
38 Paolo Totò (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:01:27
39 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:01:28
40 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept
41 Michele Gazzarra (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
42 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
43 Ettore Carlini (Ita) D’Amico Utensilnord
44 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:02:33
45 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:03:01
46 James Knox (GBr) Team Wiggins
47 Nicola Conci (Ita) Italy
48 Alexander Aranburu (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
49 Massimo Rosa (Ita) Italy
50 Maximilian Kuen (Aut) Tirol Cycling Team
51 Jon Irisarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
52 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:04
53 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
54 Daniel Andres Rozo Velez (Col) Bicicletas Strongman
55 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:03:08
56 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 0:04:35
57 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:05:25
58 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku Cycling Project
59 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli
60 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
61 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:07:02
62 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
63 Federico Canuti (Ita) D’Amico Utensilnord
64 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 0:08:47
65 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:10:14
66 Jonathan Stil Millan Ayala (Col) Bicicletas Strongman
67 Abderrahim Zahiri (Mar) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
68 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club
69 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team
70 Llibert Sendros Juve (Spa) Kolss Cycling Team
71 Nicolas Samparisi (Ita) D’Amico Utensilnord
72 Mattia Viel (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
73 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx
74 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) Bicicletas Strongman
75 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
76 Matteo Rotondi (Ita) GM Europa Ovini
77 Elgun Alizada (Aze) Synergy Baku Cycling Project
78 Matthias Krizek (Aut) Tirol Cycling Team
79 Christopher Latham (GBr) Team Wiggins
80 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini
81 Mamyr Stash (Rus) Lokosphinx
82 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo
83 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
84 Alexander Evtushenko (Rus) Lokosphinx
85 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
86 Daniel Savini (Ita) Italy
87 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Minsk Cycling Club
88 Scott Davies (GBr) Team Wiggins
89 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
90 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
91 Eduard Vorganov (Rus) Minsk Cycling Club
92 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins
93 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx
94 Clemens Fankhauser (Aut) Tirol Cycling Team
95 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team
96 Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club
97 Steven Calderon Porras (Col) Bicicletas Strongman
98 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice
99 Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team
100 Oscar Eduardo Sanchez Guarin (Col) Bicicletas Strongman
101 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
102 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
103 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
104 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
105 Michele Scartezzini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
106 Niccolo’ Salvietti (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
107 Giovanni Carboni (Ita) Italy
108 Nicola Genovese (Ita) D’Amico Utensilnord
109 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team
110 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini
111 Fabio Tommassini (Ita) D’Amico Utensilnord
112 Didier Alexander Sastoque Pulido (Col) Bicicletas Strongman
113 Jonathan Lastra (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
114 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
115 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
116 Simone Bernardini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis
117 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
118 Jonathan Klever Caicedo Cepeda (Ecu) Bicicletas Strongman
119 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
120 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
121 David Lopez (Spa) Team Sky
122 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini
123 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
124 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
125 Sebastian Schönberger (Aut) Tirol Cycling Team 0:10:49
126 Oliver Wood (GBr) Team Wiggins 0:10:51
127 Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:12:22
128 Besmir Banushi (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:13:39
DNF Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
DNF Elia Viviani (Ita) Team Sky
DNF Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac
DNF William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
DNF Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
DNF Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
DNF Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
DNF Alessio Brugna (Ita) Italy
DNF Paolo Baccio (Ita) Italy
DNF Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli
DNF Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli
DNF Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
DNF Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina
DNF Eduard Grosu (Rom) Nippo – Vini Fantini
DNF Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini
DNF Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF
DNF Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
DNF Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
DNF Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice
DNF Rafael Reis (Por) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
DNF Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
DNF Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
DNF Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept
DNF Laurent Pichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept
DNF Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini
DNF Sebastian Lander (Den) GM Europa Ovini
DNF Andrea Ruscetta (Ita) GM Europa Ovini
DNF Sebastian Orlando Caro Monroy (Col) D’Amico Utensilnord
DNF Angelo Raffaele (Ita) D’Amico Utensilnord
DNF Jose Daniel Viejo Redondo (Spa) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
DNF Mihail Mihailov (Bul) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
DNF German Nicolas Tivani Perez (Arg) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
DNF Andrii Bratashchuk (Ukr) Kolss Cycling Team
DNF Mykhaylo Kononenko (Ukr) Kolss Cycling Team
DNF Vasyl Malynivskyi (Ukr) Kolss Cycling Team
DNF Andriy Vasylyuk (Ukr) Kolss Cycling Team
DNF Yovcho Yovchev (Bul) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest
DNF Patrick Gamper (Aut) Tirol Cycling Team
DNF Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
DNF Aleh Ahiyevich (Blr) Minsk Cycling Club
DNF Oleksandr Golovash (Ukr) Minsk Cycling Club
DNF Siarhei Papok (Blr) Minsk Cycling Club
DNF Raman Ramanau (Blr) Minsk Cycling Club
DNF Sergey Vdovin (Rus) Lokosphinx
DNF Leonardo Fedrigo (Ita) Team Wiggins
DNF Dylan Kerfoot-Robson (GBr) Team Wiggins
DNF Michael O’loughlin (Irl) Team Wiggins
DNS Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina
DNS Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina
DNS Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF
DNS Marco Molteni (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
DNS Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896
DNS Sergio Vega Merodio (Spa) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896

Klasyfikacja generalna:

1 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 13:37:51
2 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac 0:00:16
3 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:31
4 Egan Bernal (Col) Androni Giocattoli 0:00:48
5 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli 0:00:49
6 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:01:04
7 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:29
8 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:01:37
9 Kiryll Pozdnyakov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:01:54
10 Nicola Gaffurini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:02:04
11 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 0:02:16
12 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx 0:02:27
13 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:02:34
14 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:02:37
15 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli 0:02:45
16 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:03:08
17 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:04:15
18 Michele Gazzarra (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:04:55
19 Davide Orrico (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:06:34
20 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM 0:06:35
21 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team 0:06:42
22 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:07:21
23 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 0:07:24
24 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina
25 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:09:36
26 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:10:15
27 Daniel Andres Rozo Velez (Col) Bicicletas Strongman 0:10:31
28 Paolo Totò (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:11:46
29 Romain Hardy (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:11:57
30 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini 0:12:23
31 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:12:36
32 Alexander Aranburu (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:13:15
33 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:14:33
34 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 0:14:47
35 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi Polkowice 0:14:52
36 Fabio Tommassini (Ita) D’Amico Utensilnord 0:15:25
37 Nicola Conci (Ita) Italy 0:15:33
38 Jonathan Lastra (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:15:49
40 Aristóbulo Cala (Col) Bicicletas Strongman 0:15:51
41 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli 0:17:18
42 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF 0:17:21
43 James Knox (GBr) Team Wiggins 0:17:32
44 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 0:17:55
45 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 0:19:33
46 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 0:20:20
47 Artem Nych (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:20:22
48 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 0:20:40
49 Giovanni Carboni (Ita) Italy 0:20:51
50 Jonathan Klever Caicedo Cepeda (Ecu) Bicicletas Strongman
51 Davide Pacchiardo (Ita) GM Europa Ovini 0:21:37
52 Steven Calderon Porras (Col) Bicicletas Strongman 0:21:40
53 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:22:44
54 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:23:53
55 Alexander Evtushenko (Rus) Lokosphinx 0:24:00
56 Sebastian Schönberger (Aut) Tirol Cycling Team 0:24:21
57 Eduard Vorganov (Rus) Minsk Cycling Club 0:24:46
58 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina 0:24:50
59 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:25:15
60 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF 0:25:30
61 Daniel Savini (Ita) Italy 0:25:47
62 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:25:54
63 Ettore Carlini (Ita) D’Amico Utensilnord 0:26:18
64 Federico Canuti (Ita) D’Amico Utensilnord 0:26:54
65 Iuri Filosi (Ita) Nippo – Vini Fantini 0:27:07
66 Jon Irisarri (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:27:12
67 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:27:13
68 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice 0:27:23
69 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac 0:28:25
70 Stanislau Bazhkou (Blr) Minsk Cycling Club 0:28:31
71 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:28:36
72 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx 0:28:42
73 Abderrahim Zahiri (Mar) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 0:28:55
74 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:29:18
75 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina 0:30:05
76 David Lopez (Spa) Team Sky 0:30:25
77 Jonathan Stil Millan Ayala (Col) Bicicletas Strongman 0:30:52
78 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:30:58
79 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku Cycling Project 0:31:06
80 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie 0:31:09
81 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
82 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
83 Igor Anton (Spa) Dimension Data 0:31:34
84 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:31:39
85 Oscar Eduardo Sanchez Guarin (Col) Bicicletas Strongman 0:31:45
86 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice 0:32:01
87 Scott Davies (GBr) Team Wiggins 0:32:11
88 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF 0:32:16
89 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – Rusvelo 0:33:13
90 Massimo Rosa (Ita) Italy 0:33:57
91 Niccolo’ Salvietti (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:35:02
92 Filippo Fortin (Ita) Tirol Cycling Team 0:35:04
93 Michele Scartezzini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:35:26
94 Oleksandr Prevar (Ukr) Kolss Cycling Team 0:36:02
95 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice 0:36:13
96 Simone Bernardini (Ita) San Sangemini – MG. K Vis 0:36:40
97 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:36:46
98 Matthias Krizek (Aut) Tirol Cycling Team 0:36:47
99 Maximilian Kuen (Aut) Tirol Cycling Team 0:37:04
100 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data 0:37:24
101 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA 0:37:27
102 Matteo Rotondi (Ita) GM Europa Ovini 0:38:38
103 Oleksandr Polivoda (Ukr) Kolss Cycling Team 0:39:29
104 Nicolas Samparisi (Ita) D’Amico Utensilnord 0:39:34
105 Nicola Genovese (Ita) D’Amico Utensilnord 0:39:39
106 Elgun Alizada (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:39:57
107 Vitaliy Buts (Ukr) Kolss Cycling Team 0:40:13
108 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:40:19
109 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:41:22
110 Christopher Latham (GBr) Team Wiggins 0:42:13
111 Marco Tizza (Ita) GM Europa Ovini 0:42:24
112 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini 0:43:22
113 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Minsk Cycling Club 0:43:35
114 Mattia Viel (Ita) Unieuro Trevigiani – Hemus 1896 0:43:50
115 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx 0:44:05
116 Marcin Bialoblocki (Pol) CCC Sprandi Polkowice 0:44:51
117 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project 0:45:19
118 Juan Sebastian Tamayo Martinez (Col) Bicicletas Strongman
119 Didier Alexander Sastoque Pulido (Col) Bicicletas Strongman 0:45:26
120 Michael Thompson (GBr) Team Wiggins 0:46:09
121 Clemens Fankhauser (Aut) Tirol Cycling Team 0:46:11
122 Mamyr Stash (Rus) Lokosphinx 0:47:30
123 Yauhen Sobal (Blr) Minsk Cycling Club 0:47:46
124 Llibert Sendros Juve (Spa) Kolss Cycling Team 0:48:06
125 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team 0:48:13
126 Oliver Wood (GBr) Team Wiggins 0:51:24
127 Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:52:01
128 Besmir Banushi (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:53:49

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments