Foto: BORA hansgrohe

Po wczorajszym wyścigu Dwars door Vlaanderen na czele klasyfikacji zaszły jedynie kosmetyczne zmiany. Pierwsze dwa miejsca nadal zajmują obecny i były mistrz świata.

Pierwsza dziesiątka rankingu nie uległa zmianie. Wynika to z faktu, że w belgijskim wyścigu nie startowali kolarze z czołówki klasyfikacji – większość z nich jedzie w Wyścigu Dookoła Katalonii lub w spokoju przygotowuje się do flandryjskich i ardeńskich klasyków. Liderujący Peter Sagan w ostatniej chwili zrezygnował ze startu w Dwars door Vlaanderen i nadal ma na swoim koncie 890 punktów. „Kwiato” przygotowuje się do Wyścigu Dookoła Kraju Basków – jego dorobek również nie uległ zmianie i wynosi 820 punktów. Podium uzupełnia Richie Porte z BMC Racing Team z 812 punktami na koncie.

Największy skok zanotował oczywiście wczorajszy zwycięzca Yves Lampaert – Belg awansował ze 191. na 23. lokatę i ma w dorobku 310 punktów. Drugi w Waregem Philippe Gilbert wskoczył na 18. miejsce (awans z 56. pozycji). Do pierwszej trzydziestki wskoczył jeszcze Luke Durbridge (na 26. lokatę). Pozostałe zmiany w klasyfikacji indywidualnej obejmują jedynie niższe lokaty.

Inni Polacy zajmują dość odległe miejsca. Rafał Majka jedzie obecnie w Katalonii i we wczoraj opublikowanym rankingu nie poprawił swojego konta – kolarz ekipy Bora-hansgrohe UCI zajmuje 52. miejsce (spadek o osiem lokat). Kolejnym Polakiem na liście jest Paweł Poljański, który pomaga Rafałowi w Volta a Catalunya – pochodzący z Mirachowa kolarz zanotował kolejny spadek na 171. miejsce. Tomasz Marczyński obecnie nie startuje i spadł w rankingu o dwanaście miejsc – zajmuje 202. lokatę. Na liście jest jeszcze Michał Gołaś – z jednym punkcikiem kolarz Team Sky okupuje przedostanie miejsce. Liczymy na awans Rafał i Pawła po zakończeniu Wyścigu Dookoła Katalonii!

Po wspaniałym występie na Dwars door Vlaanderen nastąpiła zmiana na czele rankingu drużynowego. Quick Step Floors zanotował dublet w Waregem i wyprzedził amerykańskie BMC Racing Team. Przewaga belgijskiej drużyny wynosi obecnie aż 488 punktów. Pozostałe lokaty nie uległy znacznym zmianom – trzecie nadal jest Team Sky, czwarte miejsce zajmuje Orica-Scott, a piąta jest “polska” grupa Bora:hansgrohe. Lotto Soudal Tomasza Marczyńskiego jest jedenaste – spadek o jedną lokaty.

Poważniejsze zmiany w rankingu powinny zajść w nadchodzący weekend. Odbędą się wtedy dwa klasyki flandryjskie: E3 Harelbeke i Gent-Wevelgem oraz zakończy się Wyścig Dookoła Katalonii. W Hiszpanii startują Majka i Poljański, a także nieobecny w klasyfikacji UCI Przemysław Niemiec w barwach UAE Team Emirates. Na drogach Katalonii ściga się też ekipa CCC Sprandi Polkowice, w barwach której jedzie sześciu Polaków. Na flandryjskich trasach pojadą Maciej Bodnar i Łukasz Wiśniowski – zawodnik Bora-hansgrohe będzie „prawą ręką” Petera Sagana na brukach, a kolarz Team Sky ma szansę na dobry wynik we Flandrii.

UCI WorldTour Ranking 2017 (stan na dzień 22 marca)

Poz. Poprz. poz. Kolarz Kod UCI Drużyna Punkty
1 1 SAGAN Peter 10005460373 BORA – HANSGROHE (BOH) 890
2 2 KWIATKOWSKI Michał 10005852821 TEAM SKY (SKY) 820
3 3 PORTE Richie 10005760164 BMC RACING TEAM (BMC) 812
4 4 ALAPHILIPPE Julian 10007155752 QUICK – STEP FLOORS (QST) 785
5 5 DENIS Rohan 10005889193 BMC RACING TEAM (BMC) 653
6 6 QUINTANA Nairo 10006738854 MOVISTAR TEAM (MOV) 620
7 7 HENAO MONTOYA Sergio Luis 10005691658 TEAM SKY (SKY) 607
8 8 VAN AVERMAET Greg 10004451371 BMC RACING TEAM (BMC) 598
9 9 DUMOULIN Tom 10007389259 TEAM SUNWEB (SUN) 541
10 10 CONTADOR VELASCO Alberto 10002514203 TREK – SEGAFREDO (TFS) 495
11 11 ZAKARIN Ilnur 10005501496 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 440
12 12 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 10007587303 ORICA – SCOTT (ORS) 422
13 13 PINOT Thibaut 10006473722 FDJ (FDJ) 412
14 14 HAAS Nathan 10005768248 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 400
15 15 EWAN Caleb 10007809490 ORICA – SCOTT (ORS) 390
16 16 MCCARTHY Jay 10006874553 BORA – HANSGROHE (BOH) 385
17 17 FARIA DA COSTA Rui Alberto 10003259685 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 376
18 56 GILBERT Philippe 10002416694 QUICK – STEP FLOORS (QST) 350
19 18 MARTIN Daniel 10003224828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 335
20 21 DEMARE Arnaud 10006467052 FDJ (FDJ) 325
21 19 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka 10003357901 MOVISTAR TEAM (MOV) 320
22 20 THOMAS Geraint 10003253221 TEAM SKY (SKY) 320
23 191 LAMPAERT Yves 10008622876 QUICK – STEP FLOORS (QST) 310
24 22 KRISTOFF Alexander 10003269183 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 310
25 23 ARNDT Nikias 10006479782 TEAM SUNWEB (SUN) 300
26 49 DURBRIDGE Luke 10006291240 ORICA – SCOTT (ORS) 297
27 24 ULISSI Diego 10005467952 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 295
28 25 ROGLIC Primož 10008888921 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 290
29 26 GAVIRIA RENDON Fernando 10008656828 QUICK – STEP FLOORS (QST) 289
30 27 MOLLEMA Bauke 10005513119 TREK – SEGAFREDO (TFS) 275
31 28 GERRANS Simon 10002578160 ORICA – SCOTT (ORS) 270
32 29 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 10009037552 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 260
33 30 WELLENS Tim 10006453110 LOTTO SOUDAL (LTS) 245
34 113 LUTSENKO Alexey 10006877886 ASTANA PRO TEAM (AST) 245
35 45 NAESEN Oliver 10009365433 AG2R LA MONDIALE (ALM) 240
36 31 ROWE Luke 10005996200 TEAM SKY (SKY) 235
37 32 FELLINE Fabio 10005982456 TREK – SEGAFREDO (TFS) 228
38 33 VANMARCKE Sep 10005391261 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 227
39 35 ŠTYBAR Zdenek 10002782264 QUICK – STEP FLOORS (QST) 226
40 34 GESINK Robert 10003038003 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 215
41 36 VALLS FERRI Rafael 10004632237 LOTTO SOUDAL (LTS) 210
42 37 POZZOVIVO Domenico 10002692540 AG2R LA MONDIALE (ALM) 195
43 38 DEGENKOLB John 10005379339 TREK – SEGAFREDO (TFS) 185
44 65 BENOOT Tiesj 10007750280 LOTTO SOUDAL (LTS) 170
45 39 YATES Simon 10007058954 ORICA – SCOTT (ORS) 160
46 40 GATTO Oscar 10004693568 ASTANA PRO TEAM (AST) 152
47 41 CASTROVIEJO Jonathan 10004617180 MOVISTAR TEAM (MOV) 150
48 42 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon 10042236612 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 150
49 52 GALLOPIN Tony 10004433789 LOTTO SOUDAL (LTS) 145
50 126 GROENEWEGEN Dylan 10007293269 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 142
51 43 VAKOC Petr 10007522534 QUICK – STEP FLOORS (QST) 137
52 44 MAJKA Rafał 10005380450 BORA – HANSGROHE (BOH) 135
53 46 URAN URAN Rigoberto 10004641836 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 125
54 47 BARGUIL Warren 10007856677 TEAM SUNWEB (SUN) 125
55 48 VIVIANI Elia 10005502914 TEAM SKY (SKY) 125
56 50 COLBRELLI Sonny 10006468062 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 122
57 51 CARUSO Damiano 10004564337 BMC RACING TEAM (BMC) 108
58 53 STUYVEN Jasper 10006823528 TREK – SEGAFREDO (TFS) 103
59 54 KELDERMAN Wilco 10006473015 TEAM SUNWEB (SUN) 102
60 55 JUUL JENSEN Christopher 10005840188 ORICA – SCOTT (ORS) 100
61 57 BRAMBILLA Gianluca 10005818162 QUICK – STEP FLOORS (QST) 97
62 58 BENNETT George 10006444521 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 95
63 59 SANCHEZ Luis León 10002444784 ASTANA PRO TEAM (AST) 95
64 60 TRENTIN Matteo 10004774202 QUICK – STEP FLOORS (QST) 91
65 61 NIELSEN Magnus Cort 10007381781 ORICA – SCOTT (ORS) 90
66 62 GREIPEL André 10002214311 LOTTO SOUDAL (LTS) 84
67 69 MATTHEWS Michael 10006291947 TEAM SUNWEB (SUN) 82
68 63 ARU Fabio 10006271234 ASTANA PRO TEAM (AST) 80
69 64 DE LA CRUZ MELGAREJO David 10007175859 QUICK – STEP FLOORS (QST) 80
70 VAN BAARLE Dylan 10006884455 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 75
71 94 BRESCHEL Matti 10002670514 ASTANA PRO TEAM (AST) 75
72 72 BENNETT Sam 10006599519 BORA – HANSGROHE (BOH) 75
73 66 ŠPILAK Simon 10003036989 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 73
74 67 CAVENDISH Mark 10003292324 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 73
75 68 KONRAD Patrick 10007167775 BORA – HANSGROHE (BOH) 70
76 70 HERRADA LOPEZ Jesus 10005977305 MOVISTAR TEAM (MOV) 70
77 71 BOASSON HAGEN Edvald 10003267567 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 70
78 210 DOCKER Mitch 10003032848 ORICA – SCOTT (ORS) 65
79 73 GONÇALVES José 10006919316 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 65
80 74 VISCONTI Giovanni 10003105600 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 65
81 88 TEUNISSEN Mike 10006631548 TEAM SUNWEB (SUN) 60
82 75 FUGLSANG Jakob 10003401246 ASTANA PRO TEAM (AST) 60
83 76 MARTENS Paul 10002839151 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 55
84 77 PANTANO GOMEZ Jarlinson 10004641937 TREK – SEGAFREDO (TFS) 55
85 78 THWAITES Scott 10005617492 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 53
86 79 MORENO Daniel 10003088826 MOVISTAR TEAM (MOV) 50
87 80 VAN EMDEN Jos 10004519978 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 50
88 116 KÜNG Stefan 10007499494 BMC RACING TEAM (BMC) 48
89 81 SLAGTER Tom-Jelte 10007170001 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 45
90 82 WOODS Michael 10008648037 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 45
91 83 NIBALI Vincenzo 10002837838 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 45
92 84 JUNGELS Bob 10006679543 QUICK – STEP FLOORS (QST) 44
93 85 REICHENBACH Sébastien 10006917494 FDJ (FDJ) 44
94 86 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey 10003473994 MOVISTAR TEAM (MOV) 42
95 87 BAKELANTS Jan 10003038104 AG2R LA MONDIALE (ALM) 42
96 89 BENNATI Daniele 10001481555 MOVISTAR TEAM (MOV) 40
97 90 OOMEN Sam 10008688352 TEAM SUNWEB (SUN) 40
98 91 FRANK Mathias 10003261709 AG2R LA MONDIALE (ALM) 40
99 92 SWIFT Ben 10004563327 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 40
100 93 CINK Ondrej 10006456342 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 40
101 95 SOLER GIMENEZ Marc 10008922364 MOVISTAR TEAM (MOV) 40
102 96 TANKINK Bram 10002300702 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 40
103 97 KITTEL Marcel 10004502400 QUICK – STEP FLOORS (QST) 40
104 152 DRUCKER Jean-Pierre 10002986065 BMC RACING TEAM (BMC) 38
105 98 JAUREGUI Quentin 10007584067 AG2R LA MONDIALE (ALM) 36
106 99 BARDET Romain 10006491708 AG2R LA MONDIALE (ALM) 35
107 100 BYSTRØM Sven erik 10006875563 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 35
108 101 SCARPONI Michele 10001426284 ASTANA PRO TEAM (AST) 35
109 102 MOSCON Gianni 10009575395 TEAM SKY (SKY) 35
110 103 ROCHE NICHOLAS 10002724872 BMC RACING TEAM (BMC) 35
111 104 IMPEY Daryl 10002916448 ORICA – SCOTT (ORS) 35
112 105 VAN POPPEL Danny 10006914969 TEAM SKY (SKY) 35
113 160 PLANCKAERT Baptiste 10004443792 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 32
114 106 DEVENYNS Dries 10002728411 QUICK – STEP FLOORS (QST) 32
115 107 ROELANDTS Jurgen 10002833996 LOTTO SOUDAL (LTS) 30
116 108 LAENGEN Vegard Stake 10006535356 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 30
117 109 MEZGEC Luka 10005560710 ORICA – SCOTT (ORS) 30
118 110 MOLARD Rudy 10007753415 FDJ (FDJ) 30
119 111 GUERREIRO Rúben 10008674612 TREK – SEGAFREDO (TFS) 30
120 112 EIKING Odd Christian 10008671073 FDJ (FDJ) 30
121 114 HERRADA LOPEZ Jose 10004857458 MOVISTAR TEAM (MOV) 30
122 115 VAN GARDEREN Tejay 10004507753 BMC RACING TEAM (BMC) 29
123 117 BURGHARDT Marcus 10002416492 BORA – HANSGROHE (BOH) 27
124 118 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 10006883243 ASTANA PRO TEAM (AST) 27
125 119 BATTAGLIN Enrico 10005467447 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 27
126 120 STETINA Peter 10004599602 TREK – SEGAFREDO (TFS) 26
127 208 LANGEVELD Sebastian 10002833794 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 25
128 225 MARCATO Marco 10003383159 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 25
129 121 KEUKELEIRE Jens 10006919215 ORICA – SCOTT (ORS) 25
130 122 PELLIZOTTI Franco 10001354748 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 25
131 123 MEINTJES Louis 10007524251 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 23
132 170 HOLLENSTEIN Reto 10006060056 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 23
133 124 KANGERT Tanel 10003205630 ASTANA PRO TEAM (AST) 22
134 125 BAUER Jack 10004439449 QUICK – STEP FLOORS (QST) 22
135 139 THEUNS Edward 10007079970 TREK – SEGAFREDO (TFS) 22
136 127 ANDERSEN Søren Kragh 10007915685 TEAM SUNWEB (SUN) 22
137 128 GAUTIER CYRIL 10003225030 AG2R LA MONDIALE (ALM) 22
138 129 KOCHETKOV Pavel 10003223414 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 22
139 130 BEVIN Patrick 10006480388 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 22
140 131 ROUX Anthony 10003223919 FDJ (FDJ) 22
141 PÖSTLBERGER Lukas 10007062388 BORA – HANSGROHE (BOH) 20
142 132 ROOSEN Timo 10008854464 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
143 133 KORSÆTH Truls 10007887696 ASTANA PRO TEAM (AST) 20
144 134 CANTY Brendan 10009642689 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 20
145 135 NIEVE ITURRALDE Mikel 10005413085 TEAM SKY (SKY) 20
146 136 MAS NICOLAU Enric 10010980380 QUICK – STEP FLOORS (QST) 20
147 137 LAMMERTINK Maurits 10007061782 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 20
148 138 DE LA PARTE GONZALEZ Victor 10007452816 MOVISTAR TEAM (MOV) 20
149 202 TERPSTRA Niki 10002836626 QUICK – STEP FLOORS (QST) 18
150 228 HAYMAN Mathew 10001297457 ORICA – SCOTT (ORS) 17
151 165 DE BUYST Jasper 10007357331 LOTTO SOUDAL (LTS) 17
152 140 GRIVKO ANDREY 10002698604 ASTANA PRO TEAM (AST) 17
153 141 MONFORT Maxime 10002670817 LOTTO SOUDAL (LTS) 17
154 235 WALLAYS Jelle 10005865753 LOTTO SOUDAL (LTS) 16
155 142 VERMEULEN Alexey 10008700274 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 16
156 143 BONIFAZIO NICCOLO’ 10007500710 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 16
157 144 HAMILTON Chris 10008813745 TEAM SUNWEB (SUN) 15
158 145 PREIDLER Georg 10006473520 TEAM SUNWEB (SUN) 15
159 146 WYSS Danilo 10002909980 BMC RACING TEAM (BMC) 15
160 147 MONTAGUTI Matteo 10002844710 AG2R LA MONDIALE (ALM) 15
161 148 ARMEE Sander 10005708533 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
162 149 BRAJKOVIC Janez 10002731845 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 15
163 150 HEPBURN Michael 10006291442 ORICA – SCOTT (ORS) 15
164 247 WYNANTS Maarten 10004313147 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 14
165 157 BAGDONAS Gediminas 10003097516 AG2R LA MONDIALE (ALM) 14
166 151 MÜHLBERGER Gregor 10007631557 BORA – HANSGROHE (BOH) 13
167 153 BETTIOL Alberto 10008663090 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 13
168 154 KRUIJSWIJK Steven 10004443994 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 12
169 155 KREUZIGER Roman 10003205327 ORICA – SCOTT (ORS) 12
170 156 SCHÄR Michael 10003078823 BMC RACING TEAM (BMC) 12
171 VLIEGEN Loïc 10007526271 BMC RACING TEAM (BMC) 12
172 158 DE TIER Floris 10007096138 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 12
173 159 VERONA Carlos 10007512026 ORICA – SCOTT (ORS) 12
174 161 HAIG Jack 10007834247 ORICA – SCOTT (ORS) 12
175 VAN HOECKE Gijs 10006484533 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 12
176 162 BOOKWALTER Brent 10003299293 BMC RACING TEAM (BMC) 12
177 163 KOREN Kristijan 10003261103 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 12
178 164 ELISSONDE Kenny 10007559213 TEAM SKY (SKY) 12
179 166 SHAW James 10011237634 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
180 167 VERVAEKE Louis 10007970249 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
181 168 MORABITO Steve 10002695267 FDJ (FDJ) 12
182 169 LUDVIGSSON Tobias 10006477762 FDJ (FDJ) 12
183 171 POLJAŃSKI Paweł 10005866662 BORA – HANSGROHE (BOH) 11
184 172 BAK Lars Ytting 10001456293 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
185 173 LANDA MEANA Mikel 10006836763 TEAM SKY (SKY) 10
186 174 SBARAGLI Kristian 10006467961 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
187 175 O’CONNOR Ben 10009780513 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
188 176 PUCCIO Salvatore 10005587887 TEAM SKY (SKY) 10
189 177 BÁRTA Jan 10003245945 BORA – HANSGROHE (BOH) 10
190 178 ZUBELDIA AGIRRE Haimar 10001130335 TREK – SEGAFREDO (TFS) 10
191 179 CUMMINGS Stephen 10002302722 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
192 180 ROSA Diego 10005894752 TEAM SKY (SKY) 10
193 181 DIDIER Laurent 10002720226 TREK – SEGAFREDO (TFS) 10
194 182 MACHADO Tiago 10003247359 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 10
195 183 DE GENDT Thomas 10004816739 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
196 184 CHEREL Mikael 10003078722 AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
197 185 ZEITS Andrey 10004703672 ASTANA PRO TEAM (AST) 10
198 186 GRMAY Tsgabu Gebremaryam 10007807672 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 10
199 187 DOWSETT Alex 10004881508 MOVISTAR TEAM (MOV) 10
200 188 HENAO GOMEZ SEBASTIAN 10007996824 TEAM SKY (SKY) 10
201 189 ALBASINI Michael 10001449425 ORICA – SCOTT (ORS) 10
202 190 MARCZYŃSKI Tomasz 10003245339 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
203 192 GESCHKE Simon 10003204418 TEAM SUNWEB (SUN) 10
204 193 LATOUR Pierre Roger 10008681278 AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
205 194 VAN DER SANDE Tosh 10005966288 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
206 195 KUMP Marko 10004611726 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 10
207 196 YATES Adam 10007059055 ORICA – SCOTT (ORS) 10
208 197 VERMOTE Julien 10005351653 QUICK – STEP FLOORS (QST) 9
209 198 GASTAUER Ben 10003272015 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
210 199 HOULE Hugo 10006000240 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
211 200 OSS Daniel 10003263022 BMC RACING TEAM (BMC) 8
212 201 QUINZIATO Manuel 10001409009 BMC RACING TEAM (BMC) 8
213 212 POLITT Nils 10008722607 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 7
214 234 LADAGNOUS Matthieu 10003021128 FDJ (FDJ) 7
215 203 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben 10006587694 MOVISTAR TEAM (MOV) 5
216 VAN ASBROECK Tom 10007914170 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 5
217 204 DOMONT Axel 10007723103 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
218 205 TIRALONGO Paolo 10001545314 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
219 206 GOUGEARD Alexis 10007743109 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
220 207 GEOGHEGAN HART Tao 10008673501 TEAM SKY (SKY) 5
221 209 MOSER Moreno 10005964167 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
222 211 SENNI Manuel 10007260331 BMC RACING TEAM (BMC) 5
223 213 SERRY Pieter 10007158580 QUICK – STEP FLOORS (QST) 5
224 214 CHEVRIER Clement 10007516874 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
225 215 TEN DAM Laurens 10002420132 TEAM SUNWEB (SUN) 5
226 BARBIER Rudy 10008199312 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
227 216 KENNAUGH Peter 10004880191 TEAM SKY (SKY) 5
228 217 KONOVALOVAS Ignatas 10002921805 FDJ (FDJ) 5
229 218 BUCHMANN Emanuel 10007988235 BORA – HANSGROHE (BOH) 5
230 MODOLO Sacha 10004613948 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 5
231 219 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 10008855171 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 5
232 220 SANCHEZ GONZALEZ Samuel 10002286049 BMC RACING TEAM (BMC) 5
233 SINKELDAM Ramon 10004798248 TEAM SUNWEB (SUN) 5
234 222 TEUNS Dylan 10007524756 BMC RACING TEAM (BMC) 5
235 221 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 10002926855 BMC RACING TEAM (BMC) 5
236 DE VREESE Laurens 10004766320 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
237 223 KIŠERLOVSKI Robert 10003257160 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
238 MAES Nikolas 10003038306 LOTTO SOUDAL (LTS) 5
239 224 DE KORT Koen 10002208853 TREK – SEGAFREDO (TFS) 5
240 SÜTTERLIN Jasha 10006655901 MOVISTAR TEAM (MOV) 5
241 226 LOSADA ALGUACIL Alberto 10004523315 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
242 227 FROOME Chris 10004393676 TEAM SKY (SKY) 5
243 229 TAARAMÄE Rein 10003214522 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
244 230 ERVITI Imanol 10003200879 MOVISTAR TEAM (MOV) 5
245 231 GASPAROTTO Enrico 10002350414 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 5
246 232 CIMOLAI Davide 10028417041 FDJ (FDJ) 5
247 233 PETILLI Simone 10008906301 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 5
248 237 KEISSE Iljo 10002264023 QUICK – STEP FLOORS (QST) 5
249 236 BOONEN Tom 10001397891 QUICK – STEP FLOORS (QST) 4
250 238 MOINARD AMAEL 10003002839 BMC RACING TEAM (BMC) 3
251 239 MOHORIC Matej 10008686332 UAE TEAM EMIRATES (UAD) 3
252 240 PAUWELS Serge 10003025875 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 3
253 241 KIRYIENKA Vasil 10002071841 TEAM SKY (SKY) 3
254 242 PETERS Nans 10008883362 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
255 243 HOWSON Damien 10006720161 ORICA – SCOTT (ORS) 2
256 244 SIUTSOU Kanstantsin 10003242814 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
257 245 VANDENBERGH Stijn 10003216340 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
258 246 CHERNETSKI Sergei 10006658426 ASTANA PRO TEAM (AST) 2
259 248 BONNET William 10002261700 FDJ (FDJ) 2
260 249 ROY Jérémy 10002670413 FDJ (FDJ) 2
261 PIBERNIK Luka 10007513541 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 1
262 250 PFINGSTEN Christoph 10003236043 BORA – HANSGROHE (BOH) 1
263 251 BERARD Julien 10003390839 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
264 252 CLARKE Simon 10003032949 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 1
265 KLUGE Roger 10003301620 ORICA – SCOTT (ORS) 1
266 253 CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio 10009165672 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
267 254 CATALDO Dario 10003092765 ASTANA PRO TEAM (AST) 1
268 255 GOŁAŚ Michał 10002630401 TEAM SKY (SKY) 1
269 256 AGNOLI Valerio 10002910586 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 1

 

UCI WorldTour Team Ranking 2017 (stan na dzień 22 marca)

Poz. Poprz. poz. Drużyna Kraj Punkty
1 2 QUICK – STEP FLOORS (QST) BEL 2899
2 1 BMC RACING TEAM (BMC) USA 2411
3 3 TEAM SKY (SKY) GBR 2268
4 4 ORICA – SCOTT (ORS) AUS 1975
5 5 BORA – HANSGROHE (BOH) GER 1642
6 6 TREK – SEGAFREDO (TFS) USA 1444
7 7 MOVISTAR TEAM (MOV) ESP 1408
8 8 TEAM SUNWEB (SUN) GER 1322
9 9 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) SUI 1312
10 11 LOTTO SOUDAL (LTS) BEL 1018
11 12 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) NED 1000
12 10 FDJ (FDJ) FRA 908
13 15 ASTANA PRO TEAM (AST) KAZ 856
14 13 UAE TEAM EMIRATES (UAD) UAE 812
15 16 AG2R LA MONDIALE (ALM) FRA 700
16 14 TEAM DIMENSION DATA (DDD) RSA 634
17 17 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) USA 615
18 18 BAHRAIN – MERIDA (TBM) BRN 497