Foto: David Allais - Tour de Normandie

Jan-willem Van Schip (Delta Cycling Rotterdam) po udanej uciecze był najszybszy na trzecim etapie Tour de Normandie. Liderem pozostał Anthony Delaplace (Fortuneo – Vital Concept).

Trzeciego dnia wyścigu Tour de Normandie kolarze mieli do przejechania 166 kilometrów z Duclair do Elbeuf-sur-Seine. Na trasie usytuowano dwie górskie premie, a końcówka była dość pagórkowata.

Na pierwszej górskiej premii ponownie o punkty walczył lider tej klasyfikacji – Pavel Sivakov (BMC Development Team). Tym razem jednak od Rosjanina szybszy okazał się Alexis Guerin (VC Rouen 76).

Po tej premii z peletonu zaatakowali: Jan-willem Van Schip (Delta Cycling Rotterdam), Jasper De Laat (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), Mathieu Burgaudeau (Vendee U Pays De La Loire), Marten Kooistra (SEG Racing Academy) i Romain Bacon (reprezentacja Francji). Po kilkudziesięciu kilometrach dojechał do nich Damien Gaudin (Equipe Cycliste Armée de Terre).

Wydawało się, że peleton kontroluje ucieczkę i dogoni ich tuż przed metą. Tym razem jednak wyliczenia nie pokryły się z rzeczywistością.

Pierwszy linię mety przeciął Jan-willem Van Schip (Delta Cycling Rotterdam), a drugi był Damien Gaudin. Także Bacon zdołał finiszować przed spóźnionym o cztery sekundy peletonem.

Na 16. miejscu etap zakończył Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction).

Wyniki trzeciego etapu:

1 * VAN SCHIP Jan Willem Delta Cycling Rotterdam NED les 166 km en 4h00’00” (moy. 41,5 km/h) (b : 13”)
2 GAUDIN Damien Armee De Terre FRA (b : 6”)
3 BACON Romain Equipe de France FRA 01” (b : 6”)
4 VALLEE Boris Fortuneo – Vital Concept BEL 04”
5 JULES Justin Wb Veranclassic Aquality Prote FRA ‘
6 * EIKELAND Ken Team Fixit.no NOR ‘
7 FRAME Alex Jlt Condor NZL ‘
8 * VAN DALEN Jason Delta Cycling Rotterdam NED ‘
9 VERARDO Yoan GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA ‘
10 * CULLAIGH Gabriel Seg Racing Academy GBR ‘
11 JENSEN August Team Coop NOR ‘
12 ARIESEN Jacob Willem Metec – Tkh Continental Cycling NED ‘
13 RULLIERE Melvin VC Rouen 76 FRA ‘
14 BUGTER Luuc Delta Cycling Rotterdam NED ‘
15 PATOUX Cyrille VC Pays de Loudeac FRA ‘
16 * KASPERKIEWICZ Przemyslaw An Post Chain Reaction POL ‘
17 * ALAPHILIPPE Bryan Armee De Terre FRA ‘
18 JARRIER Benoit Fortuneo – Vital Concept FRA ‘
19 * NOMMELA Aksel Leopard Pro Cycling EST ‘
20 * MONCASSIN Maxence GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA ‘
21 NIELSEN Nicolai Riwal Platform Cycling Team DEN ‘
22 BLAIN Alexandre Madison Genesis FRA ‘
23 * SWIFT Connor Madison Genesis GBR ‘
24 KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling GER ‘
25 * MAITRE Florian Equipe de France FRA ‘
26 * WEINSTEIN Domenic Rad-net Rose Team GER ‘
27 MAURELET Flavien GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA ‘
28 HAGEN Krister Team Coop NOR ‘
29 * SEVILLA Diego Pablo Polartec – Fundacion Alberto Co ESP ‘
30 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Vital Concept FRA ‘
31 * GELABERT Tomeu Polartec – Fundacion Alberto Co ESP ‘
32 LAMPIER Steve Jlt Condor GBR ‘
33 * ARIMONT Charlie Ago – Aqua Service BEL ‘
34 * MORTIER Julien Ago – Aqua Service BEL ‘
35 ORONTE Emerson Rally Cycling USA ‘
36 MULHERN Mitchell Delta Cycling Rotterdam AUS ‘
37 BAKKER Dennis Delta Cycling Rotterdam NED ‘
38 ANTHONY Jesse Rally Cycling USA ‘
39 * BURGAUDEAU Mathieu Vendée U Pays de la Loire FRA ‘ (b : 3”)
40 * MOLLY Kenny Ago – Aqua Service BEL ‘
41 * WELTEN Bram BMC Development Team NED ‘
42 THIELE Kersten Rad-net Rose Team GER ‘
43 * EENKHOORN Pascal BMC Development Team NED ‘
44 * VAN HOOYDONCK Nathan BMC Development Team BEL ‘
45 Daniele Polartec – Fundacion Alberto Co ITA ‘
46 LEBRETON Kevin Armee De Terre FRA ‘
47 * LOY Antoine Ago – Aqua Service BEL ‘
48 SLATER Alistair Jlt Condor GBR ‘
49 * LAPIERRE Louis VC Pays de Loudeac FRA ‘
50 GALTA Fredrik Strand Team Coop NOR ‘
51 * SCHÄPPI Martin BMC Development Team SUI ‘
52 KNEISKY Morgan Equipe de France FRA ‘
53 GMELICH MEIJLING Jarno Metec – Tkh Continental Cycling NED ‘
54 * BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling GER ‘
55 * LUKKEDAL Øyvind Team Coop NOR ‘
56 HAMELINK Jasper Metec – Tkh Continental Cycling NED ‘
57 * VIEGAS Daniel Pedroso Polartec – Fundacion Alberto Co POR ‘
58 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal Platform Cycling Team DEN ‘
59 * JANSSEN Adriaan Seg Racing Academy NED ‘
60 * VAN DEN BERG Julius Seg Racing Academy NED ‘
61 HANDLEY Richard Madison Genesis GBR ‘
62 MOTTIER Justin VC Pays de Loudeac FRA ‘
63 * GAREL Adrien VC Pays de Loudeac FRA ‘
64 ROMSTAD LOVIK Asmund Team Fixit.no NOR ‘
65 * STEWART Mark An Post Chain Reaction GBR ‘
66 DELFOSSE Sébastien Wb Veranclassic Aquality Prote BEL ‘
67 * WIRTGEN Tom Leopard Pro Cycling LUX ‘
68 PEYSKENS Dimitri Wb Veranclassic Aquality Prote BEL ‘
69 VINTHER Troels Ronning Riwal Platform Cycling Team DEN ‘
70 KOUWENHOVEN Sjoerd Metec – Tkh Continental Cycling NED ‘
71 HABEAUX Gregory Wb Veranclassic Aquality Prote BEL ‘
72 * SIVAKOV Pavel BMC Development Team RUS ‘
73 * OVERLAND Bjørnar Vevatne Team Fixit.no NOR ‘
74 GUERIN Alexis VC Rouen 76 FRA ‘
75 * SCOTT Jacob An Post Chain Reaction GBR ‘
76 * SPENGLER Lukas Wb Veranclassic Aquality Prote SUI ‘
77 * TEGGART Matthew An Post Chain Reaction IRL ‘
78 * PIJOURLET Louis Equipe de France FRA 16”
79 * DE LAAT Jasper Metec – Tkh Continental Cycling NED ‘ (b : 3”)
80 VEYHE Torkil Coloquick – Cult DEN 25”
81 * ALMINDSO ANDERSEN Rune Coloquick – Cult DEN ‘
82 POULHIES Stéphane Armee De Terre FRA’
83 * DENIS Thomas Vendée U Pays de la Loire FRA 28”
84 * MCKENNA Sean An Post Chain Reaction IRL ‘
85 ROSTOLLAN Thomas Armee De Terre FRA 35”
86 * JAKOBSEN Fabio Seg Racing Academy NED 38”
87 * KOOISTRA Marten Seg Racing Academy NED 43” (b : 1”)
88 NAUD Pierrick Rally Cycling CAN 04h00’48” 48”
89 MEIJERS Daan Delta Cycling Rotterdam NED 01’24”
90 MORTENSEN Martin Coloquick – Cult DEN 01’30”
91 * LAVERACK Edward Jlt Condor GBR 02’11”
92 * REUTTER Sven Rad-net Rose Team GER 02’53”
93 * ERMENAULT Corentin Equipe de France FRA 04”
94 PATON Alex Madison Genesis GBR 02’56”
95 RAID Risto VC Rouen 76 EST ‘
96 MOULD Jonathan Jlt Condor GBR 04h02’56” ‘
97 MYGIND Rasmus Riwal Platform Cycling Team DEN 03’04”
98 * WILSLY Jonas Gregaard Riwal Platform Cycling Team DEN ‘
99 * KOHL Roman GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA ‘
100 KLINE Shane Rally Cycling USA ‘
101 SORENSEN Chris Anker Riwal Platform Cycling Team DEN ‘
102 * LEVASSEUR Jordan Armee De Terre FRA ‘
103 * NOLDE Tobias Rad-net Rose Team GER 04’05”
104 * LEPLINGARD Antoine VC Pays de Loudeac FRA 05’43”
105 ZIMINE Boris GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA ‘
106 * KRUL Stef Metec – Tkh Continental Cycling NED 06’12”
107 * PALM Martin Ago – Aqua Service BEL 06’21”
108 * JONES Harrison Polartec – Fundacion Alberto Co GBR 06’37”
109 * EVENSEN Henrik Seg Racing Academy NOR ‘
110 NIELSEN Jesper Odgaard Coloquick – Cult DEN ‘
111 LE COURT DE BILLOT Olivier GSC Blagnac Vélo Sport 31 MRI ‘
112 * MAOMA Silver VC Rouen 76 EST ‘
113 * AUSTEVOLL Ole Andre Team Coop NOR ‘
114 * CRAS Steff BMC Development Team BEL ‘
115 * MANDRYSCH John Leopard Pro Cycling GER ‘
116 BLALID Marius Team Fixit.no NOR ‘
117 HERMANSEN Sindre Eid Team Fixit.no NOR ‘
118 * GEßNER Konrad Rad-net Rose Team GER ‘
119 HUFF Charles Bradley Rally Cycling USA ‘
120 JORGENSEN Christian Moberg Coloquick – Cult DEN ‘
121 REINHARDT Theo Rad-net Rose Team GER ‘
122 * CARPENTIER Adrien VC Rouen 76 FRA ‘
123 SOLADAY Thomas Rally Cycling USA ‘
124 MOSES Thomas Jlt Condor GBR ‘
125 * ORCEAU Clément Vendée U Pays de la Loire FRA ‘
126 * TAMINIAUX Lionel Ago – Aqua Service BEL ‘
127 * RIVIERE David Vendée U Pays de la Loire FRA ‘
128 * FERRON Valentin Vendée U Pays de la Loire FRA ‘
129 ROWSELL Erick Madison Genesis GBR ‘
130 MCEVOY Jonathan Madison Genesis GBR ‘
131 * PRIMAS Nicolas VC Pays de Loudeac FRA ‘
132 MOUREY Francis Fortuneo – Vital Concept FRA 09’43”
133 * GESBERT Elie Fortuneo – Vital Concept FRA ‘
134 CORBEL Erwann Fortuneo – Vital Concept FRA ‘

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Vital Concept FRA les 457,5 km en 10h48’14” (moy. 42,336 km/h)
2 MOTTIER Justin VC Pays de Loudeac FRA 08”
3 JULES Justin Wb Veranclassic Aquality Protect FRA 29”
4 * VAN HOOYDONCK Nathan BMC Development Team BEL 39”
5 MAURELET Flavien GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 43”
6 JENSEN August Team Coop NOR 45”
7 ANTHONY Jesse Rally Cycling USA 10h48’59” ‘
8 NIELSEN Nicolai Riwal Platform Cycling Team DEN 48”
9 LAMPIER Steve Jlt Condor GBR 10h49’03” 49”
10 * EENKHOORN Pascal BMC Development Team NED ‘
11 JARRIER Benoit Fortuneo – Vital Concept FRA 52”
12 SLATER Alistair Jlt Condor GBR ‘
13 * MAITRE Florian Equipe de France FRA 55”
14 GMELICH MEIJLING Jarno Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED ‘
15 PEYSKENS Dimitri Wb Veranclassic Aquality Protect BEL ‘
16 * SEVILLA Diego Pablo Polartec – Fundacion Alberto Conta ESP 58”
17 BUGTER Luuc Delta Cycling Rotterdam NED 01’01”
18 * MOLLY Kenny Ago – Aqua Service BEL 01’02”
19 * MORTIER Julien Ago – Aqua Service BEL 01’04”
20 * KASPERKIEWICZ Przemyslaw An Post Chain Reaction POL 01’07”
21 LEBRETON Kevin Armee De Terre FRA ‘
22 HAGEN Krister Team Coop NOR 01’13”
23 ORONTE Emerson Rally Cycling USA 10h49’29” 01’15”
24 DELFOSSE Sébastien Wb Veranclassic Aquality Protect BEL 01’37”
25 HABEAUX Gregory Wb Veranclassic Aquality Protect BEL 01’45”
26 VERARDO Yoan GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 01’49”
27 BAKKER Dennis Delta Cycling Rotterdam NED 01’52”
28 HANDLEY Richard Madison Genesis GBR ‘
29 VINTHER Troels Ronning Riwal Platform Cycling Team DEN ‘
30 * ARIMONT Charlie Ago – Aqua Service BEL 01’56”
31 * BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling GER 01’58”
32 * EIKELAND Ken Team Fixit.no NOR 02’03”
33 * GAREL Adrien VC Pays de Loudeac FRA ‘
34 * JANSSEN Adriaan Seg Racing Academy NED ‘
35 GUERIN Alexis VC Rouen 76 FRA ‘
36 BLAIN Alexandre Madison Genesis FRA 10h50’21” 02’07”
37 * DE LAAT Jasper Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED ‘
38 * PIJOURLET Louis Equipe de France FRA 02’08”
39 * NOMMELA Aksel Leopard Pro Cycling EST 02’10”
40 KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling GER ‘
41 KNEISKY Morgan Equipe de France FRA 10h50’37” 02’23”
42 GAUDIN Damien Armee De Terre FRA 10h50’43” 02’29”
43 * LAPIERRE Louis VC Pays de Loudeac FRA 10h50’49” 02’35”
44 PATOUX Cyrille VC Pays de Loudeac FRA 10h50’49” ‘
45 * VAN DALEN Jason Delta Cycling Rotterdam NED 10h50’56” 02’42”
46 RULLIERE Melvin VC Rouen 76 FRA 10h50’56” ‘
47 * STEWART Mark An Post Chain Reaction GBR 10h50’58” 02’44”
48 * VAN SCHIP Jan Willem Delta Cycling Rotterdam NED 10h51’03” 02’49”
49 * SPENGLER Lukas Wb Veranclassic Aquality Protect SUI 10h51’04” 02’50”
50 * KOOISTRA Marten Seg Racing Academy NED 10h51’15” 03’01”
51 VALLEE Boris Fortuneo – Vital Concept BEL 10h51’27” 03’13”
52 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal Platform Cycling Team DEN 10h51’35” 03’21”
53 * SCOTT Jacob An Post Chain Reaction GBR 10h51’37” 03’23”
54 * JAKOBSEN Fabio Seg Racing Academy NED 10h51’42” 03’28”
55 HAMELINK Jasper Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 10h51’49” 03’35”
56 * WIRTGEN Tom Leopard Pro Cycling LUX 10h52’20” 04’06”
57 MYGIND Rasmus Riwal Platform Cycling Team DEN 10h53’06” 04’52”
58 * REUTTER Sven Rad-net Rose Team GER 10h53’53” 05’39”
59 * WELTEN Bram BMC Development Team NED 10h54’16” 06’02”
60 * MONCASSIN Maxence GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 10h54’22” 06’08”
61 KOUWENHOVEN Sjoerd Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 10h54’22” ‘
62 * OVERLAND Bjørnar Vevatne Team Fixit.no NOR 10h54’22” ‘
63 * SIVAKOV Pavel BMC Development Team RUS 10h55’02” 06’48”
64 NAUD Pierrick Rally Cycling CAN 10h55’06” 06’52”
65 POULHIES Stéphane Armee De Terre FRA 10h55’07” 06’53”
66 MEIJERS Daan Delta Cycling Rotterdam NED 10h55’42” 07’28”
67 GALTA Fredrik Strand Team Coop NOR 10h56’28” 08’14”
68 * KRUL Stef Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 10h56’32” 08’18”
69 * ORCEAU Clément Vendée U Pays de la Loire FRA 10h57’22” 09’08”
70 * RIVIERE David Vendée U Pays de la Loire FRA 10h57’26” 09’12”
71 * CULLAIGH Gabriel Seg Racing Academy GBR 10h57’44” 09’30”
72 * PALM Martin Ago – Aqua Service BEL 10h58’06” 09’52”
73 * BURGAUDEAU Mathieu Vendée U Pays de la Loire FRA 10h58’12” 09’58”
74 MULHERN Mitchell Delta Cycling Rotterdam AUS 10h58’21” 10’07”
75 * ALMINDSO ANDERSEN Rune Coloquick – Cult DEN 10h58’28” 10’14”
76 ARIESEN Jacob Willem Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 10h58’32” 10’18”
77 * VAN DEN BERG Julius Seg Racing Academy NED 10h58’32” ‘
78 THIELE Kersten Rad-net Rose Team GER 10h58’36” 10’22”
79 * ALAPHILIPPE Bryan Armee De Terre FRA 10h58’41” 10’27”
80 * DENIS Thomas Vendée U Pays de la Loire FRA 10h58’44” 10’30”
81 * SWIFT Connor Madison Genesis GBR 11h00’22” 12’08”
82 * VIEGAS Daniel Pedroso Polartec – Fundacion Alberto Conta POR 11h00’22” ‘
83 * SCHÄPPI Martin BMC Development Team SUI 11h00’22” ‘
84 * GELABERT Tomeu Polartec – Fundacion Alberto Conta ESP 11h00’22” ‘
85 * TEGGART Matthew An Post Chain Reaction IRL 11h00’22” ‘
86 * LOY Antoine Ago – Aqua Service BEL 11h00’22” ‘
87 * LUKKEDAL Øyvind Team Coop NOR 11h00’22” ‘
88 VEYHE Torkil Coloquick – Cult DEN 11h00’43” 12’29”
89 * MCKENNA Sean An Post Chain Reaction IRL 11h00’46” 12’32”
90 * TAMINIAUX Lionel Ago – Aqua Service BEL 11h00’52” 12’38”
91 ROSTOLLAN Thomas Armee De Terre FRA 11h00’53” 12’39”
92 REINHARDT Theo Rad-net Rose Team GER 11h00’55” 12’41”
93 ROMSTAD LOVIK Asmund Team Fixit.no NOR 11h00’59” 12’45”
94 MORTENSEN Martin Coloquick – Cult DEN 11h01’01” 12’47”
95 BACON Romain Equipe de France FRA 11h01’05” 12’51”
96 FRAME Alex Jlt Condor NZL 11h01’10” 12’56”
97 * ERMENAULT Corentin Equipe de France FRA 11h01’29” 13’15”
98 * LAVERACK Edward Jlt Condor GBR 11h02’29” 14’15”
99 * NOLDE Tobias Rad-net Rose Team GER 11h02’33” 14’19”
100 SORENSEN Chris Anker Riwal Platform Cycling Team DEN 11h02’34” 14’20”
101 PATON Alex Madison Genesis GBR 11h03’14” 15’00”
102 * WILSLY Jonas Gregaard Riwal Platform Cycling Team DEN 11h03’22” 15’08”
103 KLINE Shane Rally Cycling USA 11h03’43” 15’29”
104 RAID Risto VC Rouen 76 EST 11h03’47” 15’33”
105 * CANTONI Daniele Polartec – Fundacion Alberto Conta ITA 11h03’52” 15’38”
106 * LEVASSEUR Jordan Armee De Terre FRA 11h03’52” ‘
107 * WEINSTEIN Domenic Rad-net Rose Team GER 11h03’56” 15’42”
108 MOULD Jonathan Jlt Condor GBR 11h04’02” 15’48”
109 ZIMINE Boris GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 11h04’08” 15’54”
110 * GESBERT Elie Fortuneo – Vital Concept FRA 11h04’35” 16’21”
111 MOUREY Francis Fortuneo – Vital Concept FRA 11h04’36” 16’22”
112 * CARPENTIER Adrien VC Rouen 76 FRA 11h04’48” 16’34”
113 * GEßNER Konrad Rad-net Rose Team GER 11h05’05” 16’51”
114 * MANDRYSCH John Leopard Pro Cycling GER 11h05’05” ‘
115 JORGENSEN Christian Moberg Coloquick – Cult DEN 11h05’26” 17’12”
116 HUFF Charles Bradley Rally Cycling USA 11h05’49” 17’35”
117 NIELSEN Jesper Odgaard Coloquick – Cult DEN 11h06’55” 18’41”
118 * CRAS Steff BMC Development Team BEL 11h06’55” ‘
119 * JONES Harrison Polartec – Fundacion Alberto Conta GBR 11h06’55” ‘
120 * MAOMA Silver VC Rouen 76 EST 11h06’55” ‘
121 MCEVOY Jonathan Madison Genesis GBR 11h06’55” ‘
122 * FERRON Valentin Vendée U Pays de la Loire FRA 11h06’55” ‘
123 BLALID Marius Team Fixit.no NOR 11h07’04” 18’50”
124 * KOHL Roman GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 11h07’07” 18’53”
125 LE COURT DE BILLOT Olivier GSC Blagnac Vélo Sport 31 MRI 11h07’27” 19’13”
126 ROWSELL Erick Madison Genesis GBR 11h07’29” 19’15”
127 * EVENSEN Henrik Seg Racing Academy NOR 11h07’32” 19’18”
128 MOSES Thomas Jlt Condor GBR 11h07’42” 19’28”
129 HERMANSEN Sindre Eid Team Fixit.no NOR 11h07’50” 19’36”
130 * PRIMAS Nicolas VC Pays de Loudeac FRA 11h08’02” 19’48”
131 SOLADAY Thomas Rally Cycling USA 11h08’27” 20’13”
132 CORBEL Erwann Fortuneo – Vital Concept FRA 11h09’14” 21’00”
133 * LEPLINGARD Antoine VC Pays de Loudeac FRA 11h09’46” 21’32”
134 * AUSTEVOLL Ole Andre Team Coop NOR 11h12’41” 24’27”