Anton Vos/Cor Vos © 2017

Amalie Dideriksen (Boels – Dolmans Cycling Team) najlepiej poradziła sobie z trasą kobiecego Ronde van Drenthe.

Ponad 152 kilometry ze startem i metą w Hoogeveen miały do pokonania panie w kolejnym wyścigu z cyklu Women’s World Tour, czyli Ronde van Drenthe. Na trasie było siedem sektorów brukowanych, a dodatkowo trzykrotnie pokonywany był podjazd VAMberg.

Na liście startowej mieliśmy 20 drużyn, a wśród nich dwie Polki: Eugenię Bujak (BTC City Ljubljana) i Annę Plichtę (WM3 Energie). Po 50 kilometrach ścigania na czele nadal mieliśmy całą grupę. Na piątym sektorze bruku swoich sił spróbowała Mieke Kröger (Canyon SRAM Racing), ale peleton nie pozwolił jej na dłuższą akcję.

60 kilometrów przed metą peleton podzielił się na dwie grupy. Zawodniczki miały już za sobą wszystkie bruki, ale jeszcze do pokonania dwukrotnie VAMberg. Non stop mieliśmy próby ataków, ale nie były one skuteczne.

Ostatni podjazd na akcję wykorzystała Ellen van Dijk (Team Sunweb). Za nią utworzyła się kilkunastoosobowa grupka, w której były: Chantal Blaak, Amy Pieters, Jip van den dBos, Anna van der Breggen i Amalie Dideriksen (wszystkie Boels – Dolmans Cycling Team), Lucinda Brand (Sunweb), Annemiek van Vleuten (Orica – Scott), Marianne Vos (WM3 Energie), Elisa Longo Borghini i Jolien D’Hoore (obie Wiggle High5), Chloe Hosking (Alé Cipollini), Elena Cecchini i Hannah Barnes (Canyon SRAM Racing) oraz Alice Barnes (Drops).

Zawodniczki Boels – Dolmans w liczbie pięciu wykonały mocną pracę i złapały van Dijk na 20 kilometrów przed metą. Kolejną akcję zainicjowały: Brand, Dideriksen, Longo Borghini i Cecchini. Za nimi jechała grupka siedmiu zawodniczek, ale traciła około 10 sekund.

Najwięcej sił na finisz tego ciężkiego wyścigu zachowała mistrzyni świata Amalie Dideriksen (Boels – Dolmans Cycling Team), która z łatwością pokonała konkurentki!

Druga finiszowała Elena Cecchini (Canyon SRAM Racing), a trzecia Lucinda Brand (Sunweb).

Eugenia Bujak zajęła 26. miejsce, a Anna Plichta nie ukończyła rywalizacji.

TOP 10 + miejsca Polek:

1 Amalie Dideriksen (Boels-Dolmans)
2 Elena Cecchini (Canyon-SRAM)
3 Lucinda Brand (Sunweb)
4 Elisa Longo Borghini (Wiggle-High5)
5 Annemiek Van Vleuten (Orica-Scott)
6 Jolien D’Hoore (Wiggle-High5)
7 Marianne Vos (WM3)
8 Alice Barnes (Drops)
9 Chantal Blaak (Boels-Dolmans)
10 Chloe Hosking (Alé Cipollini)

26 Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) +5:57
DNF Anna Plichta (WM3 Energie)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments