Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Portal cyclingnews.com cytuje anonimowego kolarza Team Sky, według którego zawodnicy rozmawiają o wizerunkowym kryzysie panującym w drużynie i rozważają poproszenie sir Dave`a Brailsforda, by ustąpił z funkcji szefa ekipy. 

Kilka dni temu pisaliśmy o spekulacjach brytyjskiej prasy na temat tego, iż Chris Froome może w przyszłości nie chcieć reprezentować barw Team Sky, która od kilku miesięcy przeżywa głęboki  kryzys wizerunkowy związany z bardzo prawdopodobnymi podejrzeniami o stosowanie niedozwolonych środków wspomagających między innymi przez Bradleya Wigginsa. 

Teraz dziennikarze brytyjskiego portalu, którzy rozmawiają z kolarzami Sky podczas wyścigu Paryż-Nicea, powołują się na anonimowego z oczywistych przyczyn kolarza, według którego zawodnicy rozważają poproszenie sir Dave`a Brailsforda, założyciela i szefa Team Sky, o ustąpienie z pełnionej funkcji.

“Chodzi o wpływ, jaki to wszystko może mieć na ten sezon. Obecnemu zakłóceniu spokoju winny jest Dave Brailsford i kierownictwo ekipy”, powiedział anonimowy kolarz Sky.

Nie ulega wątpliwości, że każdy ruch podjęty w tej sprawie przez kolarzy Team Sky musi być konsekwencją konsensusu zawartego w obozie drużyny, a także zaakceptowany przez liderów.

“W drużynie, która przywiązuje tak dużą wagę do szczegółów, sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli, ponieważ zainteresowanie ludzi tą sprawą jest ogromne”, dodał anonimowy kolarz Sky.

Na razie kierownictwo Team Sky nie ustosunkowało się do tych doniesień.