Team BMC / ©Tim De Waele

Kolarz grupy BMC utrzymał czołową lokatę po wyścigach Omloop Het Nieuwsblad i Abu Dhabi Tour. Polak zdobył pierwsze punkty UCI po dobrym występie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Australijczyk objął prowadzenie w rankingu po zwycięstwie w Tour Down Under. Po ostatnim weekendzie dorobek kolarza BMC nie zmienił się i wynosi 672 punkty. Pierwsza czwórka rankingu nie uległa zmianie – drugi nadal jest Esteban Chavez (422 punkty), trzecie miejsce zajmuje Nathan Haas (395 punkty), a czwarty jest Jay McCarthy (385 punktów).

Dzięki wygranej w Abu Dhabi Tour, Portugalczyk Rui Costa zdobył 346 punktów i awansował na piąte miejsce w klasyfikacji WT. Zwycięzca Omloop Het Nieuwsblad Greg Van Avermaet jest obecnie na ósmym miejscu z 300 punktami na swoim koncie.

Rafał Majka zajął szóste miejsce w Abu Dhabi Tour – dzięki wysokiej pozycji w arabskim wyścigu Polak zdobył 115 punktów i obecnie zajmuje 25. miejsce w rankingu UCI. Drugim Polakiem na liście jest Paweł Poljański, który zajął w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 59. miejsce w klasyfikacji generalnej, co dało mu jeden punkcik UCI i ostatnie miejsce w rankingu.

W rankingu drużynowym drużyna BMC Racing Team wyprzedziła ekipę Orica – Scott. Amerykański zespół awansował na szczyt listy dzięki zwycięstwu Van Avermaeta w belgijskim klasyku. Podium rankingu drużyn uzupełnia BORA-hansgrohe, która zdobyła sporo punktów dzięki dobrej pozycji Rafała oraz drugiemu miejscu Petera Sagana na Omloop.

W tym tygodniu odbędą się dwa wyścigi z cyklu UCI World Tour. W sobotę (4 marca) kolarze pojadą do Toskanii, by ścigać w wyścigu Strade Bianche. W niedzielę (5 marca) zaczyna się słynny francuski „Wyścig ku słońcu”, czyli Paryż – Nicea. Na włoskich „białych drogach” powalczy Michał Kwiatkowski, który był już triumfatorem tego wyścigu w 2014 roku. Do startu na francuskich trasach szykowany natomiast jest Łukasz Wiśniowski z Team Sky.

UCI WorldTour Ranking 2017 (stan na dzień 26 lutego)

Poz. Poprz.

pozycja

Kolarz Data urodzenia Drużyna Punkty
1 1 PORTE Richie 10005760164 BMC RACING TEAM (BMC) 672
2 2 CHAVES RUBIO Jhoan Esteban 10007587303 ORICA – SCOTT (ORS) 422
3 3 HAAS Nathan 10005768248 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 395
4 4 MCCARTHY Jay 10006874553 BORA – HANSGROHE (BOH) 385
5 FARIA DA COSTA Rui Alberto 10003259685 UAE ABU DHABI (UAD) 346
6 5 SAGAN Peter 10005460373 BORA – HANSGROHE (BOH) 325
7 10 EWAN Caleb 10007809490 ORICA – SCOTT (ORS) 305
8 6 VAN AVERMAET Greg 10004451371 BMC RACING TEAM (BMC) 300
9 7 ARNDT Nikias 10006479782 TEAM SUNWEB (SUN) 300
10 ZAKARIN Ilnur 10005501496 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 265
11 12 ULISSI Diego 10005467952 UAE ABU DHABI (UAD) 265
12 8 GERRANS Simon 10002578160 ORICA – SCOTT (ORS) 260
13 9 RESTREPO VALENCIA JHONATAN 10009037552 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 260
14 11 ROWE Luke 10005996200 TEAM SKY (SKY) 235
15 DUMOULIN Tom 10007389259 TEAM SUNWEB (SUN) 221
16 13 VANMARCKE Sep 10005391261 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 215
17 14 VALLS FERRI Rafael 10004632237 LOTTO SOUDAL (LTS) 210
18 17 GESINK Robert 10003038003 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 185
19 MOLLEMA Bauke 10005513119 TREK – SEGAFREDO (TFS) 175
20 15 FELLINE Fabio 10005982456 TREK – SEGAFREDO (TFS) 175
21 16 DENIS Rohan 10005889193 BMC RACING TEAM (BMC) 175
22 18 VAKOC Petr 10007522534 QUICK – STEP FLOORS (QST) 125
23 ALAPHILIPPE Julian 10007155752 QUICK – STEP FLOORS (QST) 120
24 19 GATTO Oscar 10004693568 ASTANA PRO TEAM (AST) 120
25 MAJKA Rafal 10005380450 BORA – HANSGROHE (BOH) 115
26 28 POZZOVIVO Domenico 10002692540 AG2R LA MONDIALE (ALM) 110
27 20 KELDERMAN Wilco 10006473015 TEAM SUNWEB (SUN) 102
28 22 BRAMBILLA Gianluca 10005818162 QUICK – STEP FLOORS (QST) 97
29 BENNETT George 10006444521 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 95
30 21 NAESEN Oliver 10009365433 AG2R LA MONDIALE (ALM) 95
31 ARU Fabio 10006271234 ASTANA PRO TEAM (AST) 75
32 23 STUYVEN Jasper 10006823528 TREK – SEGAFREDO (TFS) 75
33 CAVENDISH Mark 10003292324 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 73
34 24 HENAO MONTOYA Sergio Luis 10005691658 TEAM SKY (SKY) 72
35 27 HERRADA LOPEZ Jesus 10005977305 MOVISTAR TEAM (MOV) 70
36 25 TRENTIN Matteo 10004774202 QUICK – STEP FLOORS (QST) 60
37 26 MARTENS Paul 10002839151 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 55
38 KONRAD Patrick 10007167775 BORA – HANSGROHE (BOH) 50
39 29 SLAGTER Tom-Jelte 10007170001 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 45
40 30 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka 10003357901 MOVISTAR TEAM (MOV) 45
41 31 WOODS Michael 10008648037 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 40
42 KITTEL Marcel 10004502400 QUICK – STEP FLOORS (QST) 40
43 BARDET Romain 10006491708 AG2R LA MONDIALE (ALM) 35
44 32 TEUNISSEN Mike 10006631548 TEAM SUNWEB (SUN) 35
45 33 BYSTRØM Sven erik 10006875563 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 35
46 34 VAN POPPEL Danny 10006914969 TEAM SKY (SKY) 35
47 35 DEVENYNS Dries 10002728411 QUICK – STEP FLOORS (QST) 32
48 QUINTANA Nairo 10006738854 MOVISTAR TEAM (MOV) 30
49 36 GILBERT Philippe 10002416694 QUICK – STEP FLOORS (QST) 30
50 37 SANCHEZ Luis León 10002444784 ASTANA PRO TEAM (AST) 30
51 38 GUERREIRO Rúben 10008674612 TREK – SEGAFREDO (TFS) 30
52 39 EIKING Odd Christian 10008671073 FDJ (FDJ) 30
53 40 VISCONTI Giovanni 10003105600 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 30
54 46 STETINA Peter 10004599602 TREK – SEGAFREDO (TFS) 26
55 41 ŠTYBAR Zdenek 10002782264 QUICK – STEP FLOORS (QST) 25
56 42 PANTANO GOMEZ Jarlinson 10004641937 TREK – SEGAFREDO (TFS) 25
57 43 GONÇALVES José 10006919316 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 25
58 109 MEINTJES Louis 10007524251 UAE ABU DHABI (UAD) 23
59 44 BAUER Jack 10004439449 QUICK – STEP FLOORS (QST) 22
60 45 BEVIN Patrick 10006480388 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 22
61 GREIPEL André 10002214311 LOTTO SOUDAL (LTS) 21
62 CONTADOR VELASCO Alberto 10002514203 TREK – SEGAFREDO (TFS) 20
63 47 ROELANDTS Jurgen 10002833996 LOTTO SOUDAL (LTS) 20
64 NIBALI Vincenzo 10002837838 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 20
65 48 NIELSEN Magnus Cort 10007381781 ORICA – SCOTT (ORS) 20
66 FRANK Mathias 10003261709 AG2R LA MONDIALE (ALM) 20
67 49 BURGHARDT Marcus 10002416492 BORA – HANSGROHE (BOH) 20
68 50 ROOSEN Timo 10008854464 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 20
69 51 BRESCHEL Matti 10002670514 ASTANA PRO TEAM (AST) 20
70 52 DEMARE Arnaud 10006467052 FDJ (FDJ) 20
71 53 CANTY Brendan 10009642689 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 20
72 54 CINK Ondrej 10006456342 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 20
73 55 MAS NICOLAU Enric 10010980380 QUICK – STEP FLOORS (QST) 20
74 56 THEUNS Edward 10007079970 TREK – SEGAFREDO (TFS) 17
75 58 VERMEULEN Alexey 10008700274 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 16
76 85 BONIFAZIO NICCOLO’ 10007500710 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 16
77 107 HAMILTON Chris 10008813745 TEAM SUNWEB (SUN) 15
78 57 CARUSO Damiano 10004564337 BMC RACING TEAM (BMC) 15
79 59 ARMEE Sander 10005708533 LOTTO SOUDAL (LTS) 15
80 81 BRAJKOVIC Janez 10002731845 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 15
81 KRUIJSWIJK Steven 10004443994 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 12
82 KREUZIGER Roman 10003205327 ORICA – SCOTT (ORS) 12
83 60 SCHÄR Michael 10003078823 BMC RACING TEAM (BMC) 12
84 KANGERT Tanel 10003205630 ASTANA PRO TEAM (AST) 12
85 VERONA Carlos 10007512026 ORICA – SCOTT (ORS) 12
86 61 BAGDONAS Gediminas 10003097516 AG2R LA MONDIALE (ALM) 12
87 HAIG Jack 10007834247 ORICA – SCOTT (ORS) 12
88 62 GROENEWEGEN Dylan 10007293269 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 12
89 63 PLANCKAERT Baptiste 10004443792 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 12
90 64 ANDERSEN Søren Kragh 10007915685 TEAM SUNWEB (SUN) 12
91 GAUTIER CYRIL 10003225030 AG2R LA MONDIALE (ALM) 12
92 ELISSONDE Kenny 10007559213 TEAM SKY (SKY) 12
93 65 KOREN Kristijan 10003261103 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 12
94 66 MÜHLBERGER Gregor 10007631557 BORA – HANSGROHE (BOH) 12
95 67 DE BUYST Jasper 10007357331 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
96 68 SHAW James 10011237634 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
97 VERVAEKE Louis 10007970249 LOTTO SOUDAL (LTS) 12
98 69 VALGREN ANDERSEN MICHAEL 10006883243 ASTANA PRO TEAM (AST) 12
99 70 BAK Lars Ytting 10001456293 LOTTO SOUDAL (LTS) 10
100 71 BAKELANTS Jan 10003038104 AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
101 72 O’CONNOR Ben 10009780513 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 10
102 73 ROUX Anthony 10003223919 FDJ (FDJ) 10
103 74 LAMMERTINK Maurits 10007061782 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 10
104 75 HERRADA LOPEZ Jose 10004857458 MOVISTAR TEAM (MOV) 10
105 76 SWIFT Ben 10004563327 UAE ABU DHABI (UAD) 10
106 77 DIDIER Laurent 10002720226 TREK – SEGAFREDO (TFS) 10
107 78 MONTAGUTI Matteo 10002844710 AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
108 79 IMPEY Daryl 10002916448 ORICA – SCOTT (ORS) 10
109 80 DE LA PARTE GONZALEZ Victor 10007452816 MOVISTAR TEAM (MOV) 10
110 82 SOLER GIMENEZ Marc 10008922364 MOVISTAR TEAM (MOV) 10
111 83 THOMAS Geraint 10003253221 TEAM SKY (SKY) 10
112 84 BENNETT Sam 10006599519 BORA – HANSGROHE (BOH) 10
113 86 KUMP Marko 10004611726 UAE ABU DHABI (UAD) 10
114 108 GASTAUER Ben 10003272015 AG2R LA MONDIALE (ALM) 8
115 87 MACHADO Tiago 10003247359 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 8
116 88 DURBRIDGE Luke 10006291240 ORICA – SCOTT (ORS) 7
117 ROCHE NICHOLAS 10002724872 BMC RACING TEAM (BMC) 5
118 FERNANDEZ ANDUJAR Ruben 10006587694 MOVISTAR TEAM (MOV) 5
119 89 DRUCKER Jean-Pierre 10002986065 BMC RACING TEAM (BMC) 5
120 DOMONT Axel 10007723103 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
121 90 COLBRELLI Sonny 10006468062 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 5
122 TIRALONGO Paolo 10001545314 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
123 91 GOUGEARD Alexis 10007743109 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
124 92 WYSS Danilo 10002909980 BMC RACING TEAM (BMC) 5
125 SENNI Manuel 10007260331 BMC RACING TEAM (BMC) 5
126 93 LANGEVELD Sebastian 10002833794 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT) 5
127 94 DOCKER Mitch 10003032848 ORICA – SCOTT (ORS) 5
128 SERRY Pieter 10007158580 QUICK – STEP FLOORS (QST) 5
129 95 CHEVRIER Clement 10007516874 AG2R LA MONDIALE (ALM) 5
130 TEN DAM Laurens 10002420132 TEAM SUNWEB (SUN) 5
131 KENNAUGH Peter 10004880191 TEAM SKY (SKY) 5
132 BUCHMANN Emanuel 10007988235 BORA – HANSGROHE (BOH) 5
133 96 KONOVALOVAS Ignatas 10002921805 FDJ (FDJ) 5
134 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 10008855171 TEAM DIMENSION DATA (DDD) 5
135 SANCHEZ GONZALEZ Samuel 10002286049 BMC RACING TEAM (BMC) 5
136 97 VAN EMDEN Jos 10004519978 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 5
137 TEUNS Dylan 10007524756 BMC RACING TEAM (BMC) 5
138 99 BATTAGLIN Enrico 10005467447 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 5
139 98 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose 10002926855 BMC RACING TEAM (BMC) 5
140 KIŠERLOVSKI Robert 10003257160 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
141 100 MOSCON Gianni 10009575395 TEAM SKY (SKY) 5
142 101 DE KORT Koen 10002208853 TREK – SEGAFREDO (TFS) 5
143 PELLIZOTTI Franco 10001354748 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 5
144 102 GRIVKO ANDREY 10002698604 ASTANA PRO TEAM (AST) 5
145 103 GESCHKE Simon 10003204418 TEAM SUNWEB (SUN) 5
146 LOSADA ALGUACIL Alberto 10004523315 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
147 104 JUUL JENSEN Christopher 10005840188 ORICA – SCOTT (ORS) 5
148 105 FROOME Chris 10004393676 TEAM SKY (SKY) 5
149 TAARAMÄE Rein 10003214522 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 5
150 106 HAYMAN Mathew 10001297457 ORICA – SCOTT (ORS) 5
151 110 LADAGNOUS Matthieu 10003021128 FDJ (FDJ) 3
152 111 TERPSTRA Niki 10002836626 QUICK – STEP FLOORS (QST) 2
153 KOCHETKOV Pavel 10003223414 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 2
154 112 HOWSON Damien 10006720161 ORICA – SCOTT (ORS) 2
155 SIUTSOU Kanstantsin 10003242814 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 2
156 CHERNETSKI Sergei 10006658426 ASTANA PRO TEAM (AST) 2
157 113 VANDENBERGH Stijn 10003216340 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
158 MONFORT Maxime 10002670817 LOTTO SOUDAL (LTS) 2
159 114 WYNANTS Maarten 10004313147 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) 2
160 115 JAUREGUI Quentin 10007584067 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
161 116 BERARD Julien 10003390839 AG2R LA MONDIALE (ALM) 1
162 VAN GARDEREN Tejay 10004507753 BMC RACING TEAM (BMC) 1
163 117 HOLLENSTEIN Reto 10006060056 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT) 1
164 CATALDO Dario 10003092765 ASTANA PRO TEAM (AST) 1
165 POLJANSKI Pawel 10005866662 BORA – HANSGROHE (BOH) 1
166 118 WALLAYS Jelle 10005865753 LOTTO SOUDAL (LTS) 1
167 AGNOLI Valerio 10002910586 BAHRAIN – MERIDA (TBM) 1

 

 

UCI WorldTour Team Ranking 2017 (stan na dzień 27 lutego)

Pozycja Poprzednio Drużyna   Kraj Punkty
1 1 BMC RACING TEAM (BMC)   USA 1210
2 2 ORICA – SCOTT (ORS)   AUS 1077
3 3 BORA – HANSGROHE (BOH)   GER 923
4 4 TEAM SUNWEB (SUN)   GER 695
5 13 UAE ABU DHABI (UAD)   UAE 654
6 10 TEAM KATUSHA ALPECIN (KAT)   SUI 633
7 6 QUICK – STEP FLOORS (QST)   BEL 578
8 9 TREK – SEGAFREDO (TFS)   USA 558
9 5 TEAM DIMENSION DATA (DDD)   RSA 483
10 11 TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ)   NED 407
11 7 TEAM SKY (SKY)   GBR 379
12 8 CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM (CDT)   USA 359
13 14 AG2R LA MONDIALE (ALM)   FRA 331
14 12 LOTTO SOUDAL (LTS)   BEL 315
15 15 ASTANA PRO TEAM (AST)   KAZ 282
16 16 MOVISTAR TEAM (MOV)   ESP 180
17 17 BAHRAIN – MERIDA (TBM)   BRN 114
18 18 FDJ (FDJ)   FRA 68