Team Metec-TKH

Holender był najszybszy po finiszu z peletonu. Czwarte miejsce dla Jana Tratnika (CCC Sprandi Polkowice)! Nowym liderem został Carlos Barbero (Movistar).

Drugiego dnia kolarze walczący na wyścigu w Portugalii mieli do pokonania 171.3km po stosunkowo płaskiej trasie. Ostatnia prosta była prowadziła lekko pod górę, co utrudniało pracę sprinterów.

Od samego początku wielu kolarzy starało się odjechać od peletonu, ale udało się to dopiero w Redondo, po 70km. Na czele znaleźli się Anton Vorobyev (Gazprom-Rusvelo), Edward Dunbar (Axeon Hagens Berman), Trond Trondsen (Team Sparebanken Sor) i Krister Hagen (Team Coop). Czwórka uzyskała niecałe trzy minuty przewagi nad zasadniczą grupą. Niestety w międzyczasie w kraksie uczestniczył Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice). Czech z podejrzeniem złamania obojczyka trafił do szpitala.

Tempa czołówki nie wytrzymał Hagen, ale pozostała trójka bardzo ładnie broniła się przed goniącym peletonem. Dzielne trio musiało się jednak poddać zaledwie 5km przed metą. W sprinterskim finiszu najlepszy okazał się Holender Johim Ariesen (Team Metec-TKH). Na drugim miejscu finiszował Carlos Barbero (Movistar), a trzecim Colin Joyce (Rally Cycling). Tuż za podium znalazł się Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

1 Johim Ariesen (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 3:50:22
2 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Movistar Team 0:00:00
3 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:00:00
4 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
5 Christopher Lawless (GBr) Axeon Hagens Berman 0:00:00
6 Ivo Oliveira (Por) Axeon Hagens Berman 0:00:00
7 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
8 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
9 Luís Mendonça (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:00:00
10 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
11 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
12 Daniel Freitas (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
13 Domingos Gonçalves (Por) RP – Boavista 0:00:00
14 Edgar Pinto (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:00
15 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:00
16 Fredrik Strand Galta (Nor) Team Coop 0:00:00
17 Jason Lowndes (Aus) Israel Cycling Academy 0:00:00
18 David De La Fuente Rasilla (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:00:00
19 Fábio Silvestre (Por) Sporting – Tavira 0:00:00
20 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:00:00
21 Juan Ignacio Perez Martin (Esp) W52 – FC Porto 0:00:00
22 Jhonnatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Axeon Hagens Berman 0:00:00
23 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
24 Jasper De Laat (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
25 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
26 Antonio Angulo Sampedro (Esp) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:00
27 Óscar Hernández (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:00:00
28 Adrien Costa (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:00
29 Xuban Errazkin Perez (Esp) RP – Boavista 0:00:00
30 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:00:00
31 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
32 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) An Post – Chainreaction 0:00:00
33 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
34 Davy Gunst (Ned) An Post – Chainreaction 0:00:00
35 Jim Lindenburg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
36 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:00
37 Krister Hagen (Nor) Team Coop 0:00:00
38 Alejandro Manuel Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:00:00
39 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling 0:00:00
40 Jacobo Ucha Rodriguez (Esp) W52 – FC Porto 0:00:00
41 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira 0:00:00
42 Shaun-Nick Bester (RSA) Sporting – Tavira 0:00:00
43 César Fonte (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:00
44 Rafael Silva (Por) Efapel 0:00:00
45 Philip Lindau (Swe) Team Coop 0:00:00
46 Jasper Hamelink (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
47 Luís Afonso (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:00
48 Neilson Powless (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:00
49 Bas Tietema (Ned) An Post – Chainreaction 0:00:00
50 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:00
51 Bob Olieslagers (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
52 Luís Gomes (Por) RP – Boavista 0:00:00
53 Edward Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman 0:00:00
54 Pello Olaberria Arruabarrena (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
55 Mateo Garcia Castañeda (Col) Efapel 0:00:00
56 João Letras (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:00:00
57 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:00:00
58 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
59 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
60 Øyvind Lukkedal (Nor) Team Coop 0:00:00
61 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:00:00
62 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:00:00
63 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
64 Antonio Piedra Perez (Esp) Manzana – Postobon Team 0:00:00
65 Frederico Figueiredo (Por) Sporting – Tavira 0:00:00
66 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
67 Mario Gonzalez Salas (Esp) Sporting – Tavira 0:00:00
68 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Sporting – Tavira 0:00:00
69 Jacob Scott (GBr) An Post – Chainreaction 0:00:00
70 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:00
71 Victor Etxebarria Carrasco (Esp) RP – Boavista 0:00:00
72 Jonas Bokeloh (GER) An Post – Chainreaction 0:00:00
73 Adrian Gonzalez Velasco (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
74 Tijmen Eising (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
75 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:00:00
76 Joaquim Silva (Por) W52 – FC Porto 0:00:00
77 Conor Hennebry (Irl) An Post – Chainreaction 0:00:00
78 Sérgio Paulinho (Por) Efapel 0:00:00
79 Aitor Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
80 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
81 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
82 Sean McKenna (Irl) An Post – Chainreaction 0:00:00
83 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
84 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
85 Eduard Prades Reverter (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
86 Raul Garcia De Mateo Rubio (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:00:00
87 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
88 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:00
89 Kamil Malecki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
90 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:15
91 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:18
92 Eirik Bruland (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:20
93 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:00:20
94 Alvaro Trueba Diego (Esp) Efapel 0:00:20
95 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:20
96 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:22
97 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:00:22
98 Rui Rodrigues (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:00:26
99 Piotr Brozyna (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:26
100 Marcin Mrozek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:26
101 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:26
102 David Rodrigues (Por) RP – Boavista 0:00:26
103 William Barta (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:26
104 Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:26
105 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:26
106 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:26
107 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:26
108 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:26
109 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:26
110 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 0:00:26
111 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:26
112 Óscar González (Esp) Sporting – Tavira 0:00:26
113 Hugo Sancho (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:26
114 Adam Jamieson (Can) An Post – Chainreaction 0:00:26
115 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:00:26
116 Rui Sousa (Por) RP – Boavista 0:00:26
117 Filipe Cardoso (Por) RP – Boavista 0:00:26
118 João Benta (Por) RP – Boavista 0:00:26
119 Dan Craven (Nam) Israel Cycling Academy 0:00:26
120 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:00:26
121 Bruno Silva (Por) Efapel 0:00:26
122 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop 0:00:26
123 José Manuel Díaz (Esp) Israel Cycling Academy 0:00:26
124 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:26
125 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Esp) W52 – FC Porto 0:00:36
126 Trond Håkon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:01:01
127 António Barbio (Por) Efapel 0:01:01
128 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 0:01:16
129 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling 0:01:16
130 Pedro Paulinho (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:01:27
131 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:01:27
132 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:27
133 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:40
134 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:02:10
135 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:04:44
136 André Evangelista (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:04:44
137 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:04:44
138 Luis Enrique Davila (Mex) Israel Cycling Academy 0:04:44
139 Even Rege (Nor) Team Coop 0:04:44
140 Nuno Matos (Por) Movistar Team 0:05:50
141 Héctor Carretero (Esp) Movistar Team 0:05:50
142 João Matias (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:05:50
143 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:50
144 Zulmiro Magalhães (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:07:54
DNF Samuel Blanco Prol (Esp) LA Aluminios Metalusa – BlackJack
DNF Havard Jorbekk Blikra (Nor) Team Coop
DNF Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice
DNS August Jensen (Nor) Team Coop

Klasyfikacja generalna:

1 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Movistar Team 7:54:18
2 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira 0:00:03
3 Eduard Prades Reverter (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:07
4 Krister Hagen (Nor) Team Coop 0:00:10
5 Edward Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman 0:00:11
6 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:00:11
7 Rafael Silva (Por) Efapel 0:00:12
8 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:13
9 Edgar Pinto (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:13
10 David De La Fuente Rasilla (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:00:13
11 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:00:13
12 Jasper De Laat (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:13
13 Jhonnatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Axeon Hagens Berman 0:00:13
14 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:13
15 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:00:13
16 Adrien Costa (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:13
17 Alejandro Manuel Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:00:13
18 César Fonte (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:13
19 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:13
20 Luís Gomes (Por) RP – Boavista 0:00:13
21 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:13
22 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team 0:00:13
23 Frederico Figueiredo (Por) Sporting – Tavira 0:00:13
24 Joaquim Silva (Por) W52 – FC Porto 0:00:13
25 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:13
26 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:13
27 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sør 0:00:13
28 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:21
29 Logan Owen (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:23
30 Antonio Angulo Sampedro (Esp) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:00:25
31 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:00:25
32 Sérgio Paulinho (Por) Efapel 0:00:25
33 Neilson Powless (USA) Axeon Hagens Berman 0:00:26
34 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) An Post – Chainreaction 0:00:27
35 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:00:27
36 Victor Etxebarria Carrasco (Esp) RP – Boavista 0:00:27
37 Antonio Piedra Perez (Esp) Manzana – Postobon Team 0:00:33
38 Ivo Oliveira (Por) Axeon Hagens Berman 0:00:34
39 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling 0:00:34
40 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:00:45
41 Alvaro Trueba Diego (Esp) Efapel 0:00:54
42 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:01
43 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:01:09
44 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:14
45 Trond Håkon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:01:34
46 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:02:38
47 Richard Antonio Carapaz Montenegro (Ecu) Movistar Team 0:04:36
48 Mateo Garcia Castañeda (Col) Efapel 0:04:48
49 Domingos Gonçalves (Por) RP – Boavista 0:04:50
50 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Manzana – Postobon Team 0:04:50
51 Luís Afonso (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:04:50
52 Jim Lindenburg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:05:02
53 Philip Lindau (Swe) Team Coop 0:05:02
54 Aitor Gonzalez (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:02
55 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:16
56 Antonio Pedrero Lopez (Esp) Movistar Team 0:06:27
57 David Rodrigues (Por) RP – Boavista 0:07:00
58 William Barta (USA) Axeon Hagens Berman 0:07:00
59 João Benta (Por) RP – Boavista 0:07:00
60 Luis Enrique Davila (Mex) Israel Cycling Academy 0:09:46
61 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:11:50
62 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:54
63 Luís Mendonça (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:11:54
64 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:11:54
65 Danny Pate (USA) Rally Cycling 0:11:54
66 Mario Gonzalez Salas (Esp) Sporting – Tavira 0:11:54
67 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Sporting – Tavira 0:11:54
68 Kamil Malecki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:11:54
69 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:11:54
70 Piotr Brozyna (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:12:20
71 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:20
72 Diego Rubio Hernandez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:20
73 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:12:20
74 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Esp) W52 – FC Porto 0:12:29
75 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:13:21
76 Bruno Silva (Por) Efapel 0:15:28
77 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 0:16:38
78 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:16:38
79 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:16:39
80 Johim Ariesen (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:19:56
81 Sean McKenna (Irl) An Post – Chainreaction 0:19:57
82 Dylan Page (SUI) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:05
83 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:20:06
84 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) Manzana – Postobon Team 0:20:06
85 Fredrik Strand Galta (Nor) Team Coop 0:20:06
86 Xuban Errazkin Perez (Esp) RP – Boavista 0:20:06
87 Daniel Freitas (Por) W52 – FC Porto 0:20:06
88 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:20:06
89 Juan Ignacio Perez Martin (Esp) W52 – FC Porto 0:20:06
90 Davy Gunst (Ned) An Post – Chainreaction 0:20:06
91 Jason Lowndes (Aus) Israel Cycling Academy 0:20:06
92 Bas Tietema (Ned) An Post – Chainreaction 0:20:06
93 Fábio Silvestre (Por) Sporting – Tavira 0:20:06
94 Jacobo Ucha Rodriguez (Esp) W52 – FC Porto 0:20:06
95 João Letras (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:20:06
96 Pello Olaberria Arruabarrena (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:06
97 Christopher Lawless (GBr) Axeon Hagens Berman 0:20:06
98 Øyvind Lukkedal (Nor) Team Coop 0:20:06
99 Bob Olieslagers (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:20:06
100 Óscar Hernández (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:20:06
101 Shaun-Nick Bester (RSA) Sporting – Tavira 0:20:06
102 Jonas Bokeloh (GER) An Post – Chainreaction 0:20:06
103 Conor Hennebry (Irl) An Post – Chainreaction 0:20:06
104 Jasper Hamelink (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:20:06
105 Jacob Scott (GBr) An Post – Chainreaction 0:20:06
106 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:20:06
107 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:20:06
108 Adrian Gonzalez Velasco (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:06
109 Tijmen Eising (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:20:06
110 Raul Garcia De Mateo Rubio (Esp) Louletano – Hospital de Loule 0:20:06
111 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:06
112 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sør 0:20:21
113 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:20:24
114 Petter Theodorsen (Nor) Team Sparebanken Sør 0:20:26
115 Eirik Bruland (Nor) Team Sparebanken Sør 0:20:26
116 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:20:28
117 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:20:28
118 Rui Rodrigues (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:20:32
119 Óscar González (Esp) Sporting – Tavira 0:20:32
120 Rui Sousa (Por) RP – Boavista 0:20:32
121 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Coop 0:20:32
122 Filipe Cardoso (Por) RP – Boavista 0:20:32
123 José Manuel Díaz (Esp) Israel Cycling Academy 0:20:32
124 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:20:32
125 Marcin Mrozek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:20:32
126 Hugo Sancho (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:20:32
127 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:20:32
128 Adam Jamieson (Can) An Post – Chainreaction 0:20:32
129 Ander Barrenetxea Uriarte (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:32
130 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:32
131 Dan Craven (Nam) Israel Cycling Academy 0:20:32
132 António Barbio (Por) Efapel 0:21:07
133 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 0:21:16
134 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling 0:21:22
135 Pedro Paulinho (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:21:33
136 Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:21:33
137 Alan Banaszek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:21:46
138 André Evangelista (Por) Louletano – Hospital de Loule 0:24:50
139 Even Rege (Nor) Team Coop 0:24:50
140 João Matias (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:25:56
141 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:25:56
142 Nuno Matos (Por) Movistar Team 0:25:56
143 Héctor Carretero (Esp) Movistar Team 0:25:56
144 Zulmiro Magalhães (Por) LA Aluminios Metalusa – BlackJack 0:28:00