Sirotti / BMC Racing Team

Kolarz Androni Giocattoli zaatakował w odpowiednim momencie na ostatnich kilometrach i wygrał ostatni etap Tour Cycliste International la Provence. Cały wyścig padł łupem drugiego na mecie Rohana Dennisa z BMC.

Ostatni etap miał zadecydować o losach klasyfikacji generalnej. Przez cały dzień kolarze jechali po pagórkowatym terenie południowej Francji, by zafiniszować na niewielkim wzniesieniu w Marsylii.

Przebieg etapu nie różnił się od poprzednich. Po próbach kilku zawodników ostatecznie wykrystalizowała się trzyosobowa ucieczka w której kręcili Jan Polanc (UAE Team Emirates), Sofiane Merignat (reprezentacja Francji) oraz Thomas Rostollan (Armee de Terre). Ich przewaga w szczytowym momencie wynosiła blisko 6 minut, ale ze względu na to, że Polanc tracił zaledwie 4 sekundy w klasyfikacji generalnej to peleton nie mógł pozwolić harcownikom na walkę o zwycięstwo.

Na drugiej górskiej premii Polanc postanowił zostawić współtowarzyszy z ucieczki i gnał sam w kierunku Marsylii. 40 kilometrów przed metą peleton tracił 2 minuty do kolarza UAE Team Emirates i około minuty do Merignata i Rostollana.

Akcja Słoweńca dobiegła końca podczas przedostatniego podjazdu. Wówczas rządy w peletonie objęła ekipa BMC, a atakować próbował m. in. Brent Bookwalter czy Matej Mohoric (UAE Team Emirates). Na ulicach Marsylii co chwilę ktoś chciał zyskać choćby niewielką przewagę przed finałową hopką.

Ta sztuka udała się Mattii Cattaneo. Włoch rozpoczął ostatni kilometr mając kilka sekund zapasu i to wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Pozostałe miejsca na podium zajęli Rohan Dennis (BMC) i Jonathan Hivert (Direct Energie). Australijczykowi druga lokata na ostatnim etapie wystarczyła do zapewnienia sobie zwycięstwa w całym wyścigu.

Wyniki:

1 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 4:05:17
2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:02
3 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:00:02
4 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:06
5 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:09
6 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:11
7 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:00:11
8 Justin Jules (Fra) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:11
9 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:11
10 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:11
11 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:11
12 Sébastien Delfosse (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:11
13 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:00:11
14 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:11
15 Davide Rebellin (Ita) Kuwait – Cartucho.es 0:00:11
16 Damien Touzé (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:17
17 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:17
18 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:17
19 Kevin Le Cunff (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:17
20 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:00:17
21 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:00:17
22 Roland Thalmann (SUI) Roth – Akros 0:00:17
23 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:17
24 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:00:17
25 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:00:17
26 Yoann Paillot (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:17
27 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:00:17
28 Jimmy Raibaud (Fra) Armée de Terre 0:00:24
29 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:26
30 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:00:28
31 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:28
32 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:28
33 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:41
34 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:43
35 Remy Di Gregorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:43
36 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:53
37 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:58
38 Dorian Godon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:58
39 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:01:00
40 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:04
41 Edwin Torres (Ven) Kuwait – Cartucho.es 0:01:06
42 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:01:06
43 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:01:06
44 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:01:24
45 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:32
46 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:01:32
47 Antoine Warnier (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:01:41
48 Alo Jakin (Est) HP-BTP – Auber 93 0:01:41
49 Benjamin Thomas (Fra) Armée de Terre 0:02:14
50 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:02:24
51 David Menut (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:02:24
52 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:02:24
53 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie 0:02:32
54 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini 0:02:32
55 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:32
56 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:32
57 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:32
58 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:32
59 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:32
60 Félix Pouilly (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:02:42
61 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:42
62 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:02:42
63 Awet Ghebremedhin (Eri) Kuwait – Cartucho.es 0:02:42
64 Jonathan Fumeaux (SUI) Roth – Akros 0:02:42
65 Colin Chris Stüssi (SUI) Roth – Akros 0:02:42
66 Valentin Baillifard (SUI) Roth – Akros 0:02:42
67 Simon Sellier (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:02:42
68 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:02:42
69 Valentin Madouas (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:02:42
70 Pirmin Lang (SUI) Roth – Akros 0:02:42
71 Cedric Pineau (Fra) FDJ 0:02:42
72 Matteo Rotondi (Ita) GM Europa Ovini 0:02:42
73 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:54
74 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini 0:02:54
75 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:54
76 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:54
77 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:02:54
78 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:02:54
79 Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:03:07
80 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:03:07
81 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:07
82 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:03:12
83 Steven Tronet (Fra) Armée de Terre 0:03:12
84 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:03:33
85 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:04:05
86 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:04:10
87 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:04:11
88 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:04:11
89 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:04:14
90 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:04:15
91 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:27
92 Damien Gaudin (Fra) Armée de Terre 0:04:32
93 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:04:32
94 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 0:08:16
95 Simon Guglielmi (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:08:16
96 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie 0:08:16
97 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:09:15
98 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:10:01
99 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:10:01
100 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:10:29
101 Thomas Rostollan (Fra) Armée de Terre 0:10:45
102 Romain Feillu (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:11:05
103 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini 0:11:07
104 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:11:07
105 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:11:07
106 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:11:07
107 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:11:09
108 Stéphane Poulhies (Fra) Armée de Terre 0:11:09
109 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:11:09
110 Sofiane Merignat (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:12:03
111 Paul Sauvage (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:12:03
112 Yovcho Yovchev (Bul) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:16:58
113 Rossano Mauti (Ita) GM Europa Ovini 0:18:35
114 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Esp) Kuwait – Cartucho.es 0:18:35
115 Andreas Keuser (GER) Kuwait – Cartucho.es 0:18:35
116 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:18:35
117 Yannis Yssaad (Fra) Armée de Terre 0:18:35
118 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre 0:18:35
119 Ludovic Robeet (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:18:35
DNF Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team
DNF Boris Vallée (Bel) Fortuneo – Vital Concept
DNF Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
DNF Lukas Jaun (SUI) Roth – Akros
DNF Matthias Reutimann (SUI) Roth – Akros
DNF Adrien Carpentier (Fra) Nationalmannschaft Frankreich
DNF Jules Roueil (Fra) Nationalmannschaft Frankreich
DNF Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest

Klasyfikacja końcowa:

1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 12:55:14
2 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:02
3 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:04
4 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:00:04
5 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:09
6 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:11
7 Justin Jules (Fra) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:13
8 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:13
9 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:13
10 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:13
11 Anthony Roux (Fra) FDJ 0:00:13
12 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:13
13 Davide Rebellin (Ita) Kuwait – Cartucho.es 0:00:13
14 Sébastien Delfosse (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:13
15 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:00:13
16 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates 0:00:15
17 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:19
18 Roland Thalmann (SUI) Roth – Akros 0:00:19
19 Kevin Le Cunff (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:00:19
20 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:19
21 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:00:19
22 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:19
23 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:00:19
24 Yoann Paillot (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:00:19
25 Jérémy Maison (Fra) FDJ 0:00:19
26 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:28
27 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:30
28 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:30
29 Przemyslaw Niemiec (Pol) UAE Team Emirates 0:00:30
30 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:00:32
31 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:43
32 Remy Di Gregorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:45
33 Jérémy Lecroq (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:55
34 Dorian Godon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:00
35 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:00
36 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:01:02
37 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:06
38 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:01:08
39 Edwin Torres (Ven) Kuwait – Cartucho.es 0:01:08
40 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:01:26
41 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:34
42 Antoine Warnier (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:01:43
43 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:02:00
44 Benjamin Thomas (Fra) Armée de Terre 0:02:16
45 David Menut (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:02:26
46 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:02:26
47 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:34
48 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:34
49 Simon Sellier (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:02:44
50 Pirmin Lang (SUI) Roth – Akros 0:02:44
51 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:44
52 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:02:44
53 Jonathan Fumeaux (SUI) Roth – Akros 0:02:44
54 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:02:44
55 Cedric Pineau (Fra) FDJ 0:02:44
56 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:56
57 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:56
58 Jimmy Raibaud (Fra) Armée de Terre 0:02:57
59 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates 0:03:23
60 Félix Pouilly (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:03:24
61 Valentin Madouas (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:03:35
62 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:03:56
63 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:04:07
64 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:08
65 Jeremy Cabot (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:04:17
66 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:29
67 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:30
68 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:30
69 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:04:52
70 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:05:50
71 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:03
72 Steven Tronet (Fra) Armée de Terre 0:06:08
73 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:08:10
74 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 0:08:18
75 Damien Gaudin (Fra) Armée de Terre 0:08:47
76 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:09:17
77 Damien Touzé (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:09:32
78 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:10:03
79 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:10:03
80 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:11:09
81 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:11:09
82 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:11:11
83 Alo Jakin (Est) HP-BTP – Auber 93 0:11:18
84 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie 0:11:47
85 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:11:52
86 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:11:56
87 Colin Chris Stüssi (SUI) Roth – Akros 0:11:57
88 Valentin Baillifard (SUI) Roth – Akros 0:11:57
89 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:12:09
90 Antonio Parrinello (Ita) GM Europa Ovini 0:12:24
91 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:13:26
92 Thomas Rostollan (Fra) Armée de Terre 0:13:41
93 Matteo Rotondi (Ita) GM Europa Ovini 0:13:53
94 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:14:34
95 Awet Ghebremedhin (Eri) Kuwait – Cartucho.es 0:16:41
96 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:16:51
97 Antonio Di Sante (Ita) GM Europa Ovini 0:17:10
98 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:17:10
99 Tony Hurel (Fra) Direct Energie 0:17:29
100 Uri Martins Sandoval (Mex) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:17:43
101 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre 0:18:37
102 Joeri Calleeuw (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:18:53
103 Simon Guglielmi (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:19:27
104 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:19:44
105 Romain Feillu (Fra) HP-BTP – Auber 93 0:20:20
106 Jose Manuel Gutierrez Revuelta (Esp) Kuwait – Cartucho.es 0:20:33
107 Sofiane Merignat (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:21:18
108 Stéphane Poulhies (Fra) Armée de Terre 0:23:25
109 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:24:33
110 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:25:28
111 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie 0:27:53
112 Adriano Brogi (Ita) GM Europa Ovini 0:29:00
113 Yannis Yssaad (Fra) Armée de Terre 0:32:51
114 Paul Sauvage (Fra) Nationalmannschaft Frankreich 0:34:43
115 Yovcho Yovchev (Bul) Amore & Vita – Selle SMP p/b Fondriest 0:35:11
116 Lander Seynaeve (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:35:50
117 Andreas Keuser (GER) Kuwait – Cartucho.es 0:36:26
118 Ludovic Robeet (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:36:26
119 Rossano Mauti (Ita) GM Europa Ovini 0:44:45

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments