Bahrain-Merida / Merida Polska

Arabski wyścig jest kolejnym w kalendarzu World Tour i obie grupy wysyłają mocne ekipy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W BMC Racing Team sezon rozpocznie Tejay van Garderen, a w walce o klasyfikację generalną będą go wspierać m. in. Samuel Sanchez i Nicolas Roche, który przed rokiem zajął w Abu Dhabi drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem jednak będzie Amerykanin van Garderen.

“Jestem podekscytowany faktem, że sezon rozpocznę akurat w tym wyścigu. Będę mieć sporą konkurencję, zwłaszcza, że jest to wyścig World Tour od tego roku. Ciężko przepracowałem zimę i mam nadzieję, że będę w stanie udowodnić to w wyścigu wysokim miejscem w klasyfikacji generalnej.”

-zapowiada van Garderen.

Skład BMC Racing na Abu Dhabi Tour: Alessandro De Marchi, Manuel Quinziato, Nicolas Roche, Samuel Sánchez, Manuel Senni, Dylan Teuns, Tejay van Garderen, Loïc Vliegen.

Równie mocny skład do Emiratów wysyła grupa Bahrain – Merida. Liderem oczywiście będzie największa gwiazda, czyli Vincenzo Nibali, którego na górskim etapie do Jebel Hafeet będą wspierać Franco Pelizotti i Janez Brajkovic. W sprinterskich końcówkach swoich szans będzie szukał Niccolo Bonifazio.

“Moja forma ciągle rośnie. W porównaniu z tym co pokazałem w Argentynie powinienem być już w lepszej dyspozycji i spodziewam się, że pojadę dobry wyścig. To mój trzeci start w Abu Dhabi Tour i decydujący podjazd znam bardzo dobrze. Nachylenie jest wymagające, jest także krótki fragment zjazdu. Atak w odpowiednim miejscu powinien zrobić różnicę.”

-opowiada Nibali.

Skład Bahrain-Merida na Abu Dhabi Tour: Vincenzo Nibali, Manuele Boaro, Franco Pellizotti, Kanstantsin Siutsou, Ramunas Navardauskas, Janez Brajkovic, Valerio Agnoli, Niccolò Bonifazio.