Foto: vueltamallorca.com

Trzecią odsłoną Challenge Mallorca 2017 jest Trofeo Andratx-Mirador des Colomer.

Na 158 km trasie znajdzie się kilka wzniesień. Na pierwszych 105 kilometrach na kolarzy czekają trzy podjazdy, ale wydaje się, że wyścig powinien rozstrzygnąć się na ostatnim, który prowadzi do mety. Krótka, bo zaledwie 3,2 km wspinaczka na Mirador Des Colomer, ze średnim nachyleniem 6% powinna wyłonić zwycięzcę tego wyścigu. Rok temu najszybszy był Stephen Cummings, który na finiszu pokonał Alejandro Valverde oraz Davide Formolo.

Prognozy pogody mówią o bardzo zachmurzonym niebie nad Majorką. Możliwe są opady deszczu. Temperatura w granicach 13°C.

Faworytem sobotniego wyścigu wydaje się być Tim Wellens – zwycięzca piątkowych zmagań z serii Challenge Mallorca. Zawodnik Lotto Soudal świetnie czuje się na takich trasach, a na dodatek jest w formie. Zapewne łatwo skóry nie oddadzą Alejandro Valverde (Movistar) oraz Leopold Konig (BORA – hansgrohe). Obaj w zeszłorocznej odsłonie zajmowali wysokie lokaty. Valverde był drugi, a Konig piąty.

W zawodach udział wezmą także polscy kolarze – Rafał Majka (BORA – hansgrohe), Paweł Poljański (BORA – hansgrohe), Michał Gołaś (Team Sky) oraz Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bartłomiej Woźnica
Bartłomiej Woźnica

Jesli Valverde i Konig to faceci a wiele na to wskazuje to OBAJ zajmowali wysokie pozycje…