Domin Sport

Międzynarodowa Unia Kolarska przyznała licencję kontynentalną ekipie Domin Sport. Będzie to kontynuacja zespołu, który od kilku lat prowadzi Andrzej Domin.

W składzie pozostali Kamil Zieliński, Artur Detko, Jarosław Rębiewski oraz Patryk Kostecki. Wspomogą ich: dobrze radzący sobie w sprinterskich końcówkach Kacper Gronkiewicz, ósmy zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw Polski – Piotr Skarżyński oraz łączący szosę i MTB Adrian Kucharek. Zespół poprowadzą Andrzej Domin i Wojciech Pawlak.

– Bardzo się cieszę, że możemy kontynuować ściganie w sezonie 2017. Także w tym roku postaramy się porządnie namieszać w polskim peletonie. Zapowiada się ciekawie. Do zespołu dobraliśmy trzech młodych i ambitnych zawodników, ale skład nie jest jeszcze zamknięty. Docelowo ma dołączyć jeszcze dwóch kolarzy, których nazwiska podamy w najbliższym czasie. Dziękuję wszystkim wspierającym nas partnerom, że są z nami i że dzięki nim możemy rozwijać grupę – komentuje kierujący zespołem Andrzej Domin.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, ekipa zostanie wyposażona w rowery Colnago CLX. Kolarze kończą właśnie pierwsze zgrupowanie, podczas którego trenowali w okolicach Polanicy, a ostatnie dni spędzili na torze kolarskim w Pruszkowie. W lutym polecą na obóz przygotowawczy w nieco cieplejsze strony.

Domin Sport dołącza do listy UCI jako piąta polska zawodowa ekipa kolarska zarejestrowana na ten sezon.

Obecny skład Domin Sport na sezon 2017: Artur Detko, Kacper Gronkiewicz, Adrian Kucharek, Patryk Kostecki, Jarosław Rębiewski, Piotr Skarżyński, Kamil Zieliński.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments