eschborn-frankfurt.de

Organizator Tour de France – firma ASO – przejęła prawa organizacji do klasyku Eschborn – Frankfurt, który od tego sezonu znalazł się w gronie wyścigów World Tour.

Nieprzerwanie od 1962 roku wyścig odbywa się pierwszego dnia maja i podobnie będzie w tym sezonie. O historii tego klasyku opowiada organizator Bernd Moos – Achenbach:

„55 lat po tym jak mój ojciec i wujek utworzyli ten wyścig, Eschborn – Frankfurt trafił na najwyższy kolarski poziom. Czuję się odpowiedzialny za przyszłość kolarstwa we Frankfurcie nad Menem i całym regionie. Jestem zaszczycony, że po kilku latach bardzo pozytywnej wymiany informacji będziemy teraz mogli współpracować z ASO.

Nasza ekipa zorganizowała ponad 50 edycji tego wyścigu na najwyższym poziomie. Nasze dążenia do rozwoju imprezy poskutkowały awansem do World Touru, a to stawia przed nami nowe wyzwania. Doświadczenie ASO w organizacji tego typu zawodów przynosi nam mnóstwo korzyści.”

 

Dla ASO to kolejny krok inwestowania w niemiecki rynek kolarski. Francuzi wcześniej ogłosili, że start tegorocznej Wielkiej Pętli odbędzie się w Dusseldorfie, a w sierpniu przyszłego roku reaktywowany zostanie Deutschland Tour pod nazwą „Deutschland. Deine Tour”.

Poza wyścigiem zawodowców tradycyjnie odbędzie się także wyścig dla amatorów, a na jego starcie co roku znajduje się około 5 tysięcy uczestników.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments