UCI / © Graham Watson

Mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas zasiliła nowy zespół Bjarne Riisa.

Tytuł w Katarze był drugim złotem 41-letniej zawodniczki w karierze po zwycięstwie w 2008 roku w Varese. Neben dołączy do swojej rodaczki Carmen Small. Amerykanki będą liderkami zespołu, które posłużą młodszym koleżankom swoim doświadczeniem. W przyszłym sezonie Virtu Pro-VeloCONCEPT będzie jeździło w kobiecym WorldTour.

Jestem bardzo zadowolona, że dołączam do drużyny. Byłam szczęśliwa w BePink, ale pojawiły się nowe, ekscytujące możliwości w Team Virtu Pro-VeloCONCEPT. Długo dyskutowałam z Bo i naprawdę spodobał mi się kierunek w jakim podąża drużyna. Nie mogę się doczekać przyszłości. Następnym wielkim celem jest odpowiednie uhonorowanie tęczowej koszulki – powiedziała Neben.

Menedżer drużyny Bo Handberg Madsen oczekuje od Amerykanki, że w 2017 roku utrzyma wysoką formę i kontynuuje pasmo sukcesów. Neben, oprócz tytułu w Katarze, wygrała czasówkę i klasyfikację generalną La Route de France oraz wyścig Chrono de Gatineau.

Celuje w kolejne zwycięstwo w mistrzostwach świata, ale ważne będą wszystkie starty w czasówkach. Pojawi się też w ardeńskich klasykach. Naturalną rzeczą będzie jazda w tych wyścigach, ale jeśli któraś z koleżanek będzie w formie na wynik, to Amber zrobi wszystko, by jej pomóc –  powiedział Madsen.

Poprzedni artykułCzy przyszły sezon będzie udany dla Sepa Vanmarcke?
Następny artykułAlberto Contador: „chcę wrócić na Tour de France i wygrać”
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments