Team Hurom

Od przyszłego sezonu zespół będzie zarejestrowany w trzeciej dywizji UCI. Podopiecznymi Marcina Peca będą m.in. Eryk Latoń, Bartosz Warchoł czy Konrad Tomasiak.

Chociaż w zeszłym sezonie firma Hurom wsparła De Rosa Rybnik, to Team Hurom będzie zupełnie nowym zespołem. Menedżerem będzie Marcin Pec, a dyrektorami sportowymi zostali Andrzej Sypytkowski i Mirosław Kostro. Już w sezonie 2017 ekipa zostanie zarejestrowana w dywizji Continental jako zawodowa grupa UCI!

Pełny skład zespołu nie jest jeszcze znany, ale pojawiło się już kilka nazwisk, które imponują talentem i osiągnięciami. W barwach Team Hurom w sezonie 2017 będą się scigać Konrad Tomasiak (podwójny mistrz Polski juniorów z 2009 roku i brązowy medalista wśród orlików, zwycięzca prologu Dookoła Mazowsza 2015), Eryk Latoń (w 2016 roku drugi w Pucharze MON, zwycięstwo w Szlakiem Walk Majora Hubala), Bartosz Warchoł (zwycięzca Trofeo Cinelli – VC Hlohovce czy GP Polski w ramach Visegrad 4 Race), Mikołaj Gutek (mistrz Polski juniorów w czasówce), Emanuel Piaskowy (brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata, drugi w Hets Hatsafon) i Wojciech Migdał (czwarty w Hets Hatsafon, wysokie lokaty na etapach Vuelta Ciclista a Leon). W drużynie pozostanie też Wojciech Franczak.

Team Hurom w najbliższych dniach ma potwierdzić zamknięty skład na sezon 2017.