UCI

Choć nie jest to bezwzględną regułą, po wywalczeniu tytułu Mistrza Świata kategorii U23 Kristoffer Halvorsen postanowił kontynuować rozwój w swojej dotychczasowej drużynie poziomu kontynentalnego. Jak jednak można było się spodziewać, utalentowany Norweg znalazł się już w zasięgu radaru największych ekip WorldTouru, a dwie z nich zaprosiły go do wzięcia udziału w ich zgrupowaniach.

Poza triumfem w Katarze, kolarz Team Joker zwyciężył w tym sezonie w Grand Prix d’Isbergues, wygrał dwa etapy wyścigu Olimpia’s Tour oraz zajął drugie miejsce w wiosennymi semi-klasyku Nokere Koerse.

Według serwisu procycling.no, w czasie zimowej przerwy Halvorsen spędzi kilka dni w towarzystwie zawodników ekip Quick-Step i Team Sky. Możliwość zmierzenia się z takimi sprinterami jak Fernando Gaviria czy Marcel Kittel oraz przyjrzenia się z bliska, czym są legendarne marginal gains, z pewnością pozwoli 20-letniemu Norwegowi wyrobić sobie lepsze wyobrażenie na temat kolarstwa na najwyższym światowym poziomie.

Kontrakt Halvorsena z Team Joker obowiązuje do końca 2017 roku i można być niemal pewnym, że po upływie tego okresu zasili on szeregi WorldTouru. Walka o młodzieńca, którego jego rodak Gabriel Rasch porównał do Marka Cavendisha, rozpoczyna się już teraz.