Liczba grup z licencją Pro Continental na sezon 2017 została uzupełniona o kolejne dwie ekipy. UCI przyznała możliwość startu na drugim szczeblu izraelskiej ekipie Cycling Academy oraz kolumbijskiej grupie Manzana Postobon.

Cycling Academy powstało w 2015 roku i aż do teraz legitymowało się licencją Continental. Przez pierwszy rok działalności koszulki grupy zakładali głównie reprezentanci Izreala, ale już w tym sezonie do grupy dołączyło kilku kolarzy innych narodowości – Dennis van Winden, Guillame Boivin czy Zakkari Dempster. Na przyszły sezon w składzie znajdzie się dziesiątka zawodników z ośmiu krajów. Szefostwo Cycling Academy ma nadzieję na debiut w Wielkim Tourze już w 2018 roku.

Drugą z ekip, która otrzymała licencję Pro Continental jest kolumbijska Manzana Postobon. Grupa z Ameryki Południowej liczy tym samym na dzikie karty w Giro d’Italia oraz Vuelta a Espana.

„Wciąż mamy dużo pracy przed sobą, ale po tak świetnej informacji będziemy działać z jeszcze większym poświęceniem. Liderzy grupy oraz dyrektorzy sportowi zrobią wszystko co w swojej mocy, żeby startować w jak najlepszych wyścigach, a dzięki temu właściwie reprezentować markę Postobon.”

-można przeczytać w oficjalnej informacji grupy.

Wspomnianymi liderami grupy są 21 – letni Aldemar Reyes, który jest utalentowanym wieloetapowcem oraz 22 – letni sprinter Juan Sebastian Molano. W grupie znajdują się także znani z europejskich szos Jetse Bol, Antonio Piedra oraz Ricardo Vilela.

Źródło: cyclingquotes

Poprzedni artykułStephen Clancy – diabetyk i kolarz
Następny artykułKofeina a forma kolarska
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments