Skład hiszpańskiej ekipy na rok 2017 powoli nabiera kształtu. Jedyna hiszpańska drużyna ProContinental właśnie ogłosiła, że podpisała kontrakt z młodym szwajcarskim sprinterem Dylan’em Page’m oraz przedłużyła umowę z doświadczonym Davidem Arroyo.

23-letni Page od dwóch lat jeździ w szwajcarskim Team Roth, w tym roku dobrze spisywał się w finiszach z dużego peletonu, zajmując m.in. trzecie miejsce na styczniowym wyścigu Trofeo Palma na Majorce (gdzie wyprzedzili go jedynie Greipel i Bouhanni) oraz kolejną trzecią lokatę na jednym z etapów Tour de Langkawi. Szwajcarski zawodnik podpisał kontrakt na jeden rok i jest kolejnym młodym kolarzem, który dołączy do hiszpańskiej ekipy (pozostali to Rafael Ferreira i Nicholas Schultz). Sprinter uważa, że w ekipie Caja Rural może poczynić bardzo duże postępy.

To wielka szansa dla mnie by zrobić kolejny dobry krok w mojej karierze i spróbować czegoś nowego. Caja Rural-Seguros RGA to jest druga siła w hiszpańskim peletonie, mają bardzo mocnych kolarzy oraz ciekawy program startów. Upływający sezon był moim pierwszym sezonem na poziomie ProContinental i uważam, że był on naprawdę solidny w moim wykonaniu. Miałem kilka dobrych rezultatów oraz zyskałem sporo doświadczenia na przyszłość. Teraz chcę pomóc mojej nowej drużynie i pokazać się z najlepszej strony. Muszę być jeszcze silniejszy niż w tym roku oraz pokazać swoją szybkość w finiszach z dużego peletonu.

W przeciwieństwie do młodości Page’a, drużyna zadbała również o doświadczenie i przedłużyła o jeden rok kontrakt z hiszpańskim weteranem Davidem Arroyo. Kolarz jest umiejscowiony w strukturze ekipy jako jeden z mentorów, którzy mają przekazać swoją wiedzę młodzieży. Dodatkowo, w tym roku pokazywał się również z dobrej strony podczas wielu wyścigach, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Turkey oraz czwarte miejsce w Vuelta a Castilla y Leon. Niestety, nie wyszedł mu jego docelowy wyścig sezonu czyli Vuelta a Espana, gdzie przeżywał kłopoty zdrowotne i zajął dopiero 122. miejsce. Dla 36-letniego Arroyo będzie to już 16 sezon w zawodowym peletonie oraz już szósty w zielonych barwach Caja Rural, jego największym sukcesem w karierze było zajęcie drugiego miejsca w Giro d’Italia 2010. Hiszpan jest zadowolony z przedłużonej umowy.

Bardzo się cieszę, że będę kontynuował swoją karierę w Caja Rural-Seguros RGA. Ten sezon był dla mnie słodko-gorzki ale nie ma dla mnie straconych lat i jestem zadowolony, że mogłem przekazać swoje doświadczenie młodym zawodnikom w teamie. Każdy z nich jest bardzo zmotywowany do ciężkiej pracy oraz ma predyspozycje by zostać wielkim kolarzem. Dużą satysfakcję daje mi pomaganie i uczenie ich trudnej sztuki kolarskiej. Oprócz tego, w następnym roku chcę również samemu osiągnąć przyzwoite wyniki, by zachować wysoką samoocenę i czuć, że wykonuję swoją pracę na wysokim poziomie.

W przyszłym roku skład hiszpańskiej drużyny nadal będzie więc reprezentował solidny poziom. Pomimo odejścia Hugha Carthy’ego do Cannondale i Pello Bilbao do Astany, trzon ekipy pozostał niezmieniony, a także dołączono kilku ważnych zawodników, obok Page’a nowymi twarzami w drużynie będą Matthew Busche i Yury Trofimov. Celem menedżerów Caja Rural na rok 2017 będzie dobry występ w Velta a Espana, jak również zwycięstwa etapowe w mniejszych wyścigach World Tour oraz triumfy w klasyfikacji generalnej hiszpańskich wyścigów niższych kategorii.

Poprzedni artykułMilano-Sanremo celem Vivianiego na nadchodzący sezon
Następny artykułBoswell: „Chciałbym być liderem w Tour of California lub Tirreno-Adriatico”
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments