Fot. Orica-BikeExchange

Menadżer grupy Orica – BikeExchange – Shane Bannan – uciął spekulacje dotyczące startu Estebana Chavesa w przyszłorocznym Giro d’Italia zapowiadając, że wszelkie decyzje zostaną podjęte dopiero pod koniec miesiąca.

Kolumbijczyk zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, przegrywając tegoroczną edycję włoskiego grandtouru z Vincenzo Nibalim dopiero na przedostatnim etapie z metą w Sant’Anna di Vinadio. W rozmowie z Deportes RCN Chaves zasugerował, że powinien w 2017 roku spróbować ponownie walczyć o wygraną.

Nastroje “wiecznie uśmiechniętego” Chavesa tonuje jednak Bannan, który zaznacza w Gazetta dello Sport, że decyzje o tym kto w jakim wyścigu wystartuje zapadną dopiero pod koniec miesiąca.

“W rzeczywistości nie mamy precyzyjnych planów startowych na przyszły sezon. Cały rok 2017 zaplanujemy dopiero pod koniec miesiąca.

Nie zapominajmy, ze mamy w grupie jeszcze dwóch zawodników, którzy mogą walczyć w Grand Tourach, czyli bracia Yates. Adam był czwarty w Tour de France, a Simon szósty w hiszpańskiej Vuelcie. Z pewnością mogę powiedzieć, że jeden z tej trójki wystartuje w Giro, a prawdopodobieństwo, że to będzie akurat Chaves wynosi aktualnie 50%.”

Dwudziestosześcioletni Chaves nigdy nie brał udziału w Tour de France, za to startował w ostatnich dwóch edycjach Giro i trzech Vuelty. Zwłaszcza ten sezon jest dla niego wyjątkowo udany – podium w obu Wielkich Tourach zwieńczone zwycięstwem w Il Lombardia.

Źródło: cyclingnews