fot. uhcprocycling.com

Włoski zespół Vini Fantini postanowił dokonać dwóch kolejnych, istotnych wzmocnień. W pomarańczowo-granatowych barwach w przyszłym sezonie wystartują Marco Canola i Alan Marangoni.

Dwóch włoskich kolarzy z pewnością może odmienić zespół Pro-Conti. Pierwszy z nich ma za sobą dwa całkiem udane sezony w barwach ekipy Unitedhealthcare, a na jego koncie znajduje się m.in. zwycięstwo etapowe w Giro d’Italia. Jego zadaniem będzie szukanie zwycięstw w płaskich finiszach lub pomoc równie szybkiemu Eduardowi Grosu.

Marco jest urodzonym zwycięzcą. Ma już 27 lat, więc kolejne sezony powinny być dla niego najlepszymi w karierze. Jest on bardzo zmotywowany. Na pewno będziemy na niego liczyć w pagórkowatym terenie, a także podczas płaskich finiszy. – powiedział menadżer zespołu Francesco Pelosi.

Drugi z zatrudnionych kolarzy, Alan Marangoni, to uciekinier oraz solidny czasowiec. Ostatnie 4-lata spędził on w drużynie Cannondale, gdzie nie odniósł znaczącego sukcesu. Jego doświadczenie będzie jednak z pewnością bardzo przydatne.

Alan, a w szczególności jego doświadczenie, będzie bardzo ważnym zawodnikiem w naszym zespole. Z pewnością da on wiele naszym liderom, którzy będą starać się wygrywać. Wierzę też, że nasi najmłodsi kolarze, głównie z Japonii, będą mogli nauczyć się od niego kolarstwa na najwyższym poziomie. Dla nas będzie to niezmiernie istotne. – zakończył Pelosi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments