Sam Bennett (Bora-Argon 18) wygrał po finiszu z peletonu klasyk Paris – Bourges, powtarzając swój wynik sprzed roku.

21 ekip stanęło dziś na starcie 66. edycji Paris – Bourges. Mieli oni do pokonania ponad 190 kilometrów po dość pagórkowatej trasie.

SONY DSC

W ucieczkę dnia zabrali się: Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Elie Gesbert (Fortunéo – Vital Concept), Sander Helven (Topsport Vlaanderen – Baloise), Ivan Centrone (Team Differdange-Losch) i Rasmus Byrel IVERSEN (Team Giant Scatto U23). Piątka uzyskała maksymalnie prawie cztery minuty przewagi.

Najdłużej na czele utrzymali się Jauregui i Gesbert, ale ich akcję ekipa Cofidisu skasowała na 16 kilometrów przed metą. Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy.

Najlepiej rozegrał go Sam Bennett (Bora-Argon 18), który powtórzył swój ubiegłoroczny sukces. Drugi był Alexander Porsev (Katusha), a trzeci Rudy Barbier ((Roubaix Métropole Européenne de Lille).

Wyniki:

1 Sam BENNETT BORA-ARGON 18 pour les 176,6 km en 4h38’55” (moy. 37,99 km/h)
2 Alexander PORSEV TEAM KATUSHA à 00”
3 Rudy BARBIER ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE ”
4 Marc SARREAU FDJ ”
5 Jacopo GUARNIERI TEAM KATUSHA ”
6 Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS ”
7 Romain FEILLU HP-BTP AUBER 93 ”
8 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE ”
9 Kristian SBARAGLI TEAM DIMENSION DATA ”
10 Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT ”
11 Alo JAKIN HP-BTP AUBER 93 ”
12 Marco TIZZA D’AMICO BOTTECCHIA ”
13 * Dries VAN GESTEL TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE ”
14 * Aimé DEGENDT TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE ”
15 Pierre-Luc PERICHON FORTUNEO – VITAL CONCEPT ”
16 * Ryan GIBBONS TEAM DIMENSION DATA ”
17 Martijn TUSVELD RABOBANK DEVELOPMENT TEAM ”
18 Quentin PACHER DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM ”
19 Pierre GOUAULT HP-BTP AUBER 93 ”
20 Antoine DUCHESNE DIRECT ENERGIE ”
21 François BIDARD AG2R LA MONDIALE ”
22 Jimmy RAIBAUD ARMEE DE TERRE ”
23 * Thibault FERASSE ARMEE DE TERRE ”
24 Guillaume LEVARLET HP-BTP AUBER 93 ”
25 * Silvio HERKLOTZ BORA-ARGON 18 ”
26 * Benjamin THOMAS ARMEE DE TERRE ”
27 Jimmy TURGIS ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE ”
28 Axel DOMONT AG2R LA MONDIALE ”
29 Sylvain CHAVANEL DIRECT ENERGIE ”
30 Marco HALLER TEAM KATUSHA ”
31 Matthieu LADAGNOUS FDJ ”
32 Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS ”
33 Eliot LIETAER TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE ”
34 Floris DE TIER TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE ”
35 Devid TINTORI TEAM DIFFERDANGE – LOSCH ”
36 Thierry HUPOND DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM ”
37 Cédric PINEAU FDJ ”
38 Guillaume MARTIN WANTY – GROUPE GOBERT ”
39 Flavien DASSONVILLE HP-BTP AUBER 93 ”
40 Fabien DOUBEY FDJ ”
41 Scott THWAITES BORA-ARGON 18 ”
42 Zakkari DEMPSTER BORA-ARGON 18 ”
43 Romain COMBAUD DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM ”
44 Stéphane POULHIES ARMEE DE TERRE ”
45 Thomas DEGAND WANTY – GROUPE GOBERT ”
46 * Thomas DERUETTE WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT ”
47 Jeremy LEVEAU ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE ”
48 Geoffrey SOUPE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS ”
49 Yann GUYOT ARMEE DE TERRE ”
50 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT ”
51 Youcef REGUIGUI TEAM DIMENSION DATA à 13”
52 Julien ANTOMARCHI ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE ”
53 * Ivan CENTRONE TEAM DIFFERDANGE – LOSCH ”
54 Bryan COQUARD DIRECT ENERGIE ”
55 Benoît VAUGRENARD FDJ ”
56 Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT ”
57 * Elie GESBERT FORTUNEO – VITAL CONCEPT ”
58 Sergey LAGUTIN TEAM KATUSHA à 22”
59 Maxim BELKOV TEAM KATUSHA ”
60 * Nico DENZ AG2R LA MONDIALE à 26”
61 Adrien NIYONSHUTI TEAM DIMENSION DATA ”
62 Kevin LEDANOIS FORTUNEO – VITAL CONCEPT ”
63 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE ”
64 Leonardo Fabio DUQUE DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM à 28”
65 Aritz BAGÜES EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS ”
66 Stéphane ROSSETTO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS ”
67 Théo VIMPERE HP-BTP AUBER 93 à 31”
68 Baptiste PLANCKAERT WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT à 34”
69 Angelo TULIK DIRECT ENERGIE ”
70 Daniel MCLAY FORTUNEO – VITAL CONCEPT ”
71 Vegard BREEN FORTUNEO – VITAL CONCEPT ”
72 Sébastien DELFOSSE WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT à 47”
73 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS ”
74 Thomas VOECKLER DIRECT ENERGIE à 59”
75 Johann VAN ZYL TEAM DIMENSION DATA ”
76 Gregory HABEAUX WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT à 01’03”
77 Kevin ISTA WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT ”
78 Jonathan HIVERT FORTUNEO – VITAL CONCEPT à 01’05”
79 * Thomas BOUDAT DIRECT ENERGIE à 01’16”
80 Tom DERNIES WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT à 01’18”
81 Daniel HOELGAARD FDJ à 02’27”
82 * Quentin JAUREGUI AG2R LA MONDIALE ”
83 Anthony PEREZ COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS à 06’55”
84 * Emil VINJEBO TEAM GIANT SCATTO U23 à 07’35”
85 Nicola GENOVESE D’AMICO BOTTECCHIA à 08’06”
86 Tom THILL TEAM DIFFERDANGE – LOSCH à 08’09”
87 Benat TXOPERENA MATXIKOTE EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS ”
88 Cedric RAYMACKERS TEAM DIFFERDANGE – LOSCH ”
89 * Marius THERKILDSEN TEAM GIANT SCATTO U23 ”
90 * Larry VALVASORI TEAM DIFFERDANGE – LOSCH ”
91 Patrick SCHELLING TEAM VORARLBERG ”
92 Ander BARRENETXEA EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS ”
93 Jerome MAINARD ARMEE DE TERRE ”
94 * Davy GUNST RABOBANK DEVELOPMENT TEAM ”
95 Florent PEREIRA ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE ”
96 Kevin VAN MELSEN WANTY – GROUPE GOBERT ”
97 Francesc ZURITA TEAM VORARLBERG ”
98 Julien DUVAL ARMEE DE TERRE ”
99 Adrian GONZALEZ EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS ”
100 Michael SCHWARZMANN BORA-ARGON 18 ”
101 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE ”
102 Paolo CIAVATTA D’AMICO BOTTECCHIA ”
103 * Ruben POLS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE ”
104 Giorgio BOCCHIOLA D’AMICO BOTTECCHIA ”
105 * Pietro DI GENOVA D’AMICO BOTTECCHIA ”
106 * Lorenzo MANZIN FDJ ”
107 Lukas PÖSTLBERGER BORA-ARGON 18 ”
108 * Jimmy DUQUENNOY WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT ”
109 Maxime RENAULT HP-BTP AUBER 93 ”
110 * Maxime FARAZIJN TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE ”
111 Alexander MAES TEAM KATUSHA ”
112 Maxime VANTOMME ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE ”
113 Dieter BOUVRY ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE ”
114 Sander HELVEN TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE ”
115 * Rasmus Byriel IVERSEN TEAM GIANT SCATTO U23 ”
116 Evaldas SISKEVICIUS DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM ”
117 Armindo FONSECA FORTUNEO – VITAL CONCEPT ”
118 Songezo JIM TEAM DIMENSION DATA ”
119 Jay Robert THOMSON TEAM DIMENSION DATA ”
120 * Bob OLIESLAGERS RABOBANK DEVELOPMENT TEAM ”
121 Anthony MALDONADO HP-BTP AUBER 93 ”
122 Mark MCNALLY WANTY – GROUPE GOBERT ”
123 * Jan MAAS RABOBANK DEVELOPMENT TEAM ”
124 Yauheni HUTAROVICH FORTUNEO – VITAL CONCEPT ”
125 Dmitrii KOZONCHUK TEAM KATUSHA ”
126 Thomas VAUBOURZEIX DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM ”
127 * Martijn BUDDING RABOBANK DEVELOPMENT TEAM ”
128 Jeroen MEIJERS RABOBANK DEVELOPMENT TEAM ”
129 Aitor GONZALEZ EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS ”
130 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 ”
131 Mikel ITURRIA SEGUROLA EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS ”
132 Mike DIENER TEAM DIFFERDANGE – LOSCH ”
133 * Peio OLABERRIA EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS ”
134 * Felix POUILLY ROUBAIX METROPOLE EUROPEENNE DE LILLE ”
135 * Iltjan NIKA D’AMICO BOTTECCHIA ”
136 * Dylan BOUWMANS RABOBANK DEVELOPMENT TEAM ”
137 * Jelle NIEUWPOORT RABOBANK DEVELOPMENT TEAM ”
138 Zsolt DER TEAM VORARLBERG ”
139 * Patrick JÄGER TEAM VORARLBERG ”
140 Gotzon UDONDO EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS ”
141 Antonio PARRINELLO D’AMICO BOTTECCHIA ”
142 Krisztian LOVASSY TEAM DIFFERDANGE – LOSCH ”
143 * Thomas JENSEN TEAM GIANT SCATTO U23 ”
144 * Joakim BUKDAL TEAM GIANT SCATTO U23 ”

Wycofali się :
Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18
Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE
* Marc FOURNIER FDJ
Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA
* Rayane BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
* Hugo HOFSTETTER COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
Romain GUILLEMOIS DIRECT ENERGIE
Alexandre PICHOT DIRECT ENERGIE
Asbjørn KRAGH ANDERSEN DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
Martin LAAS DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM
Stijn STEELS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE
Xandro MEURISSE WANTY – GROUPE GOBERT
Thomas ROSTOLLAN ARMEE DE TERRE
Wayne STIJNS TEAM DIFFERDANGE – LOSCH
Julien STASSEN WALLONIE BRUXELLES – GROUP PROTECT
Clément KORETZKY TEAM VORARLBERG
Nicolas WINTER TEAM VORARLBERG
Michael KUCHER TEAM VORARLBERG
* Nicklas BOJE-PEDERSEN TEAM GIANT SCATTO U23
Fabio CHINELLO D’AMICO BOTTECCHIA