Nacer Bouhanii (Cofidis) wygrał po finiszu z dużej grupy 45. edycję Tour de Vendée.

Ponad 203 kilometry z Fontaines do La Roche sur Yon było do pokonania na trasie francuskiego klasyku. Wśród 15. startujących ekip próżno było szukać Polaków. Profil był lekko pagórkowaty, ale trasa bardziej odpowiadała sprinterom.

W ucieczkę dnia zabrała się czwórka: Evaldas Siskevicius (Delko Marseille Provence KTM), Elie Gesbert (Fortuneo – Vital Concept), Fabien Doubey (stażysta FDJ) i Dylan Kowalski (Roubaix Lille Métropole). Tempa kolegów nie wytrzymał niestety Kowalski. W połowie dystansu trójka miała około trzy minuty przewagi nad peletonem. Ta akcja została skasowana przez peleton na 30 kilometrów przed metą.

Kolejną akcję zawiązali dwaj kolarze FDJ: Cedric Pineau i Johan Le Bon. Peleton nie pozwolił im na wiele i o zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy.

Najszybszy okazał się Nacer Bouhanni (Cofidis). Drugi był Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale), a trzeci Bryan Coquard (Direct Energie).

Wyniki:

1 BOUHANNI Nacer Cofidis, Solutions Credits en 4h57’26”
2 DUMOULIN Samuel Ag2r La Mondiale MT
3 COQUARD Bryan Direct Energie MT
4 FEILLU Romain Hp Btp – Auber 93 MT
5 PLANCKAERT Baptiste Wallonie – Bruxelles – Group Protect MT
6 DUVAL Julien Armée De Terre MT
7 BARBIER Rudy Roubaix Metropole Europeenne De Lille MT
8 BARBERO CUESTA Carlos Caja Rural-Seguros Rga MT
9 HIVERT Jonathan Fortuneo – Vital Concept MT
10 RAIBAUD Jimmy Armée De Terre MT
11 MANZIN Lorrenzo Fdj MT
12 ZURITA Francesc Team Vorarlberg MT
13 RUBIO HERNANDEZ Diego Caja Rural-Seguros Rga MT
14 JAKIN Alo Hp Btp – Auber 93 MT
15 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Credits MT
16 MEURISSE Xandro Wanty – Groupe Gobert MT
17 TOUZÉ Damien Hp Btp – Auber 93 MT
18 MADRAZO Angel Caja Rural-Seguros Rga MT
19 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Delko Marseille Provence Ktm 7
20 MALDONADO Anthony Hp Btp – Auber 93 MT
21 LEVEAU Jérémy Roubaix Metropole Europeenne De Lille MT
22 LASTRA Jonathan Caja Rural-Seguros Rga 10
23 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert 12
24 BRAVO OIARBIDE Garikoitz Euskadi Basque Country – Murias 13
25 JAUREGUI Quentin Ag2r La Mondiale MT
26 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert 15
27 LE GAC Olivier Fdj MT
28 PETIT Adrien Direct Energie MT
29 DOMONT Axel Ag2r La Mondiale 18
30 FABRE Etienne Ag2r La Mondiale MT
31 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg MT
32 HOULE Hugo Ag2r La Mondiale MT
33 SOUPE Geoffrey Cofidis, Solutions Credits MT
34 FERASSE Thibault Armée De Terre MT
35 HUPOND Thierry Delko Marseille Provence Ktm 21
36 PEREIRA Florent Roubaix Metropole Europeenne De Lille MT
37 COMBAUD Romain Delko Marseille Provence Ktm MT
38 RAYMACKERS Cédric Team Differdange – Losch MT
39 ARAMENDIA Francisco Javier Caja Rural-Seguros Rga MT
40 BIDARD François Ag2r La Mondiale MT
41 DUQUE Leonardo Delko Marseille Provence Ktm MT
42 BERARD Julien Ag2r La Mondiale MT
43 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert MT
44 GERARD Arnaud Fortuneo – Vital Concept MT
45 BAGÜES Aritz Euskadi Basque Country – Murias MT
46 TULIK Angelo Direct Energie MT
47 FONSECA Armindo Fortuneo – Vital Concept MT
48 DENZ Nico Ag2r La Mondiale MT
49 DERUETTE Thomas Wallonie – Bruxelles – Group Protect 27
50 BARBIER Pierre Roubaix Metropole Europeenne De Lille MT
51 VACHON Florian Fortuneo – Vital Concept MT
52 LEDANOIS Kévin Fortuneo – Vital Concept MT
53 FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros Rga MT
54 ITURRIA Mikel Euskadi Basque Country – Murias MT
55 BIDEAU Jean-Marc Fortuneo – Vital Concept MT
56 PICHON Laurent Fdj MT
57 RENAULT Maxime Hp Btp – Auber 93 31
58 DASSONVILLE Flavien Hp Btp – Auber 93 MT
59 LEVARLET Guillaume Hp Btp – Auber 93 MT
60 PACHER Quentin Delko Marseille Provence Ktm MT
61 ANTONINI Simone Wanty – Groupe Gobert 34
62 HABEAUX Grégory Wallonie – Bruxelles – Group Protect 37
63 ANTOMARCHI Julien Roubaix Metropole Europeenne De Lille 52
64 VAUBOURZEIX Thomas Delko Marseille Provence Ktm MT
65 DELFOSSE Sébastien Wallonie – Bruxelles – Group Protect 56
66 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Credits 01:03
67 POULHIÈS Stéphane Armée De Terre 01:09
68 DERNIES Tom Wallonie – Bruxelles – Group Protect 01:32
69 PINEAU Cédric Fdj 03:21
70 LE BON Johan Fdj MT
71 GOUAULT Pierre Hp Btp – Auber 93 03:24
72 THILL Tom Team Differdange – Losch MT
73 VOECKLER Thomas Direct Energie 03:25
74 MORICE Julien Direct Energie 03:26
75 PICHOT Alexandre Direct Energie MT
76 DER Zsolt Team Vorarlberg 03:35
77 GUYOT Yann Armée De Terre 03:41
78 HOFSTETTER Hugo Cofidis, Solutions Credits 04:03
79 BOUHANNI Rayane Cofidis, Solutions Credits MT
80 LOVASSY Krisztian Team Differdange – Losch MT
81 DOUBEY Fabien Fdj 04:08
82 TXOPORENA Beñat Euskadi Basque Country – Murias MT
83 LEBRETON Kévin Armée De Terre 04:12
84 COURTEILLE Arnaud Fdj MT
85 LETURNIER Mathias Cofidis, Solutions Credits 04:51
86 BIZKARRA Mikel Euskadi Basque Country – Murias MT
87 DRON Boris Wanty – Groupe Gobert 05:11
88 WARNIER Antoine Wallonie – Bruxelles – Group Protect MT
89 DIENER Mike Team Differdange – Losch MT

Wycofali się :
GESBERT Elie Fortuneo – Vital Concept
COUSIN Jérôme Cofidis, Solutions Credits
IRISARRI Jon Caja Rural-Seguros Rga
BODIOT Alexis Armée De Terre
KOWALSKI Dylan Roubaix Metropole Europeenne De Lille
TINTORI Devid Team Differdange – Losch
STIJNS Wayne Team Differdange – Losch
VALVASORI Larry Team Differdange – Losch
KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch
GONZALEZ VELASCO Adrian Euskadi Basque Country – Murias
ESTEVEZ SALAS Imanol Euskadi Basque Country – Murias
OLABERRIA Peio Euskadi Basque Country – Murias
JÄGER Patrick Team Vorarlberg
LAAS Martin Delko Marseille Provence Ktm
CHAVANEL Sébastien Fdj
WINTER Nicolas Team Vorarlberg
ROSTOLLAN Thomas Armée De Terre
KUCHER Michael Team Vorarlberg
KORETZKY Clément Team Vorarlberg
GUILLEMOIS Romain Direct Energie
GRELLIER Fabien Direct Energie
DELFOSSE Florent Wallonie – Bruxelles – Group Protect
STASSEN Julien Wallonie – Bruxelles – Group Protect
SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments