Nowa drużyna pozyskała utalentowanego Etiopczyka i medalistę mistrzostw świata w Richmond.

Tsgabu Grmay to aktualnie zawodnik drużyny Lampre-Merida. Jest dwukrotnym mistrzem Etiopii ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas. W zeszłym sezonie został też mistrzem Afryki w czasówce. W 2013 roku został pierwszym w historii Etiopczykiem, który odniósł zwycięstwo w wyścigu UCI – był pierwszy na etapie Tour de Taiwan. Przeciera też szlaki dla swoich rodaków w Wielkich Tourach – w 2015 roku wystartował w Giro d’Italia i hiszpańskiej Vuelcie, a w obecnym sezonie w Tour de France i Vuelta a Espana.

Co ciekawe, 25-latek ukończył wszystkie wyścigi rangi WorldTour ostatnich dwóch sezonów, w których wystartował. Jest obiecującym kolarzem, który w przyszłości może walczyć o klasyfikację generalną tzw. tygodniówek.

Ramunas Navardauskas jest zawodowcem już osiem sezonów, wszystkie spędził w drużynie Jonathana Vaughtersa (Garmin, Cannondale). Litwin potrafi znakomicie finiszować, ale też często zaskakuje wytrzymałością w trudnym terenie. Dwukrotnie zwyciężył w Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire, zdobył także etapy Tour de France i Giro d’Italia oraz Tour de Romandie. W Richmond zajął trzecie miejsce za Michaelem Matthewsem i Peterem Saganem. Posiada aż sześć tytułów mistrza Litwy – trzy ze startu wspólnego i trzy na czas.

Ramunas to gwarancja jakości dla Bahrain-Merida. Jest kolarzem, na którego zawsze można liczyć. Od początku szukaliśmy kogoś takiego, bo on jest kompletnym sportowcem i będzie mógł pomóc w najważniejszych wyścigach i momentach – skomentował Brent Copeland, menedżer generalny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments