fot. eneco tour

Zwycięstwem Rohana Dennisa zakończył się drugi etap Eneco Tour, czyli jazda indywidualna na czas. Australijczyk został też liderem klasyfikacji generalnej.

Wtorkowego południa, kolarze startujący w Eneco Tour mierzyli się z czasem na niespełna 10-kilometrowej trasie w Bredzie. Tak krótka czasówka była więc pewną niewiadomą, bowiem mogła odpowiadać zarówno specjalistom od tej specjalności, jak i mocnym sprinterom.

Stosunkowo szybko prowadzenie objął Rohan Dennis. Australijczyk na wczorajszym etapie przyjechał w tyłach peletonu, nie tracąc jednak ani sekundy. Dziś, wykręcając czas 10:48, pewnie i z uśmiechem zasiadał na fotelu lidera. Ostatecznie jego czas okazał się najlepszy, mimo, że wielu później startujących zawodników nie dawało za wygraną. Najbliżej pokonania kolarza z Antypodów był Jos Van Emden, który stracił do niego zaledwie kilka sekund.

Bardzo dobrą czasówkę pojechali także Jasha Sutterlin (3. miejsce), Peter Sagan, czy Marcel Kittel. Dwóch sprinterów zdołało zmieścić się w czołowej 10, utrzymując szanse nie tylko na wygranie wyścigu, ale także odebranie koszulki liderowi jeszcze na etapach kończących się grupowymi finiszami.

W trzeciej dziesiątce zawody zakończył Maciej Bodnar, a dużo słabszy rezultat zanotował Michał Kwiatkowski.

 

1. Dennis R. BMC Racing Team 10:48
2. van Emden J. Team LottoNL-Jumbo +0:05
3. Sutterlin J. Movistar Team +0:14
4. Kelderman W. Team LottoNL-Jumbo +0:15
5. Brandle M. IAM Cycling +0:15
6. Roglic P. Team LottoNL-Jumbo +0:16
7. Phinney T. BMC Racing Team +0:16
8. Sagan P. Tinkoff +0:17
9. Kittel M. Etixx-Quick Step +0:17
10. Dowsett A. Movistar Team +0:18
11. Izagirre I. Movistar Team +0:19
12. Navardauskas R. Cannondale Pro Cycling Team +0:19
13. Martin T. Etixx-Quick Step +0:20
14. Dumoulin T. Team Giant-Alpecin +0:20
15. Bohli T. BMC Racing Team +0:20
16. Kragh Andersen S. Team Giant-Alpecin +0:21
17. Terpstra N. Etixx-Quick Step +0:21
18. Grivko A. Astana Pro Team +0:22
19. Kung S. BMC Racing Team +0:22
20. Oliveira N. Movistar Team +0:22
21. Demare A. FDJ +0:23
22. Haga C. Team Giant-Alpecin +0:23
23. Bodnar M. Tinkoff +0:23
24. Elmiger M. IAM Cycling +0:23
25. Felline F. Trek-Segafredo +0:24
26. Vorobyev A. Team Katusha +0:24
27. Matthews M. Orica BikeExchange +0:24
28. Naesen O. IAM Cycling +0:25
29. Bauer J. Cannondale Pro Cycling Team +0:27
30. Boom L. Astana Pro Team +0:27
31. Greipel A. Lotto-Soudal +0:27
32. Hollenstein R. IAM Cycling +0:29
33. Quinziato M. BMC Racing Team +0:29
34. Jungels B. Etixx-Quick Step +0:30
35. Lutsenko A. Astana Pro Team +0:30
36. Thomas G. Team Sky +0:32
37. Smukulis G. Astana Pro Team +0:32
38. Wellens T. Lotto-Soudal +0:32
39. Roosen T. Team LottoNL-Jumbo +0:32
40. Kluge R. IAM Cycling +0:32
41. Mullen R. Cannondale Pro Cycling Team +0:32
42. Van Avermaet G. BMC Racing Team +0:33
43. Izagirre G. Movistar Team +0:33
44. Boasson Hagen E. Team Dimension Data +0:34
45. Valgren M. Tinkoff +0:34
46. Bevin P. Cannondale Pro Cycling Team +0:34
47. Stybar Z. Etixx-Quick Step +0:34
48. Laporte C. Cofidis +0:34
49. Konovalovas I. FDJ +0:34
50. Politt N. Team Katusha +0:37
51. Devenyns D. IAM Cycling +0:37
52. Gretsch P. AG2R La Mondiale +0:38
53. van Goethem B. Team Roompot Oranje +0:38
54. Vaugrenard B. FDJ +0:39
55. Rosskopf J. BMC Racing Team +0:40
56. Trusov N. Tinkoff +0:40
57. Bagdonas G. AG2R La Mondiale +0:40
58. Porsev A. Team Katusha +0:41
59. Brutt P. Tinkoff +0:41
60. Preidler G. Team Giant-Alpecin +0:41
61. Anacona W. Movistar Team +0:42
62. Baska E. Tinkoff +0:42
63. Haussler H. IAM Cycling +0:42
64. Rickaert J. Topsport Vlaanderen-Baloise +0:42
65. Bak L. Lotto-Soudal +0:42
66. Ventoso F. Movistar Team +0:42
67. van Poppel D. Team Sky +0:43
68. Kristoff A. Team Katusha +0:44
69. Sieberg M. Lotto-Soudal +0:46
70. Langeveld S. Cannondale Pro Cycling Team +0:46
71. Degenkolb J. Team Giant-Alpecin +0:46
72. Juul-Jensen C. Orica BikeExchange +0:46
73. Lemoine C. Cofidis +0:47
74. Trentin M. Etixx-Quick Step +0:47
75. Gougeard A. AG2R La Mondiale +0:48
76. Bonnet W. FDJ +0:48
77. Sinkeldam R. Team Giant-Alpecin +0:48
78. Wagner R. Team LottoNL-Jumbo +0:48
79. Sarreau M. FDJ +0:49
80. Timmer A. Team Giant-Alpecin +0:49
81. Wynants M. Team LottoNL-Jumbo +0:49
82. van Baarle D. Cannondale Pro Cycling Team +0:50
83. Swift B. Team Sky +0:50
84. Frison F. Lotto-Soudal +0:50
85. Groenewegen D. Team LottoNL-Jumbo +0:52
86. Offredo Y. FDJ +0:52
87. de Vreese L. Astana Pro Team +0:52
88. De Vries B. Team Roompot Oranje +0:52
89. Morkov M. Team Katusha +0:52
90. Stuyven J. Trek-Segafredo +0:53
91. Roelandts J. Lotto-Soudal +0:53
92. Riblon C. AG2R La Mondiale +0:56
93. Kuznetsov V. Team Katusha +0:56
94. van Poppel B. Trek-Segafredo +0:57
95. Nizzolo G. Trek-Segafredo +0:57
96. Oss D. BMC Racing Team +0:57
97. Benoot T. Lotto-Soudal +0:57
98. Edmondson A. Orica BikeExchange +0:58
99. Houle H. AG2R La Mondiale +0:58
100. Bettiol A. Cannondale Pro Cycling Team +0:59
101. Leezer T. Team LottoNL-Jumbo +1:00
102. Van den Broeck J. Team Katusha +1:01
103. Boonen T. Etixx-Quick Step +1:02
104. Coledan M. Trek-Segafredo +1:02
105. Debusschere J. Lotto-Soudal +1:02
106. Van Hoecke G. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:03
107. Kwiatkowski M. Team Sky +1:03
108. Soupe G. Cofidis +1:03
109. Janse van Rensburg R. Team Dimension Data +1:03
110. Antonini S. Wanty-Groupe Gobert +1:04
111. Nordhaug P. Team Sky +1:04
112. Fenn A. Team Sky +1:04
113. Keisse I. Etixx-Quick Step +1:04
114. Tosatto M. Tinkoff +1:04
115. Devolder S. Trek-Segafredo +1:05
116. Steels S. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:05
117. Gatto O. Tinkoff +1:05
118. Le Gac O. FDJ +1:05
119. Hepburn M. Orica BikeExchange +1:06
120. Modolo S. Lampre-Merida +1:06
121. Kiryienka V. Team Sky +1:06
122. Gruzdev D. Astana Pro Team +1:07
123. De Gendt A. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:07
124. Bille G. Wanty-Groupe Gobert +1:07
125. Backaert F. Wanty-Groupe Gobert +1:08
126. Gastauer B. AG2R La Mondiale +1:09
127. Haas N. Team Dimension Data +1:09
128. Mezgec L. Orica BikeExchange +1:10
129. Rast G. Trek-Segafredo +1:10
130. Weening P. Team Roompot Oranje +1:11
131. van der Lijke N. Team Roompot Oranje +1:12
132. Arashiro Y. Lampre-Merida +1:12
133. van Genechten J. IAM Cycling +1:12
134. Eisel B. Team Dimension Data +1:12
135. Hoelgaard D. FDJ +1:14
136. Marcato M. Wanty-Groupe Gobert +1:15
137. Thomson J. R. Team Dimension Data +1:16
138. Claeys D. Wanty-Groupe Gobert +1:17
139. Curvers R. Team Giant-Alpecin +1:17
140. Asselman J. Team Roompot Oranje +1:17
141. Costa M. Lampre-Merida +1:17
142. Tleubayev R. Astana Pro Team +1:18
143. Denz N. AG2R La Mondiale +1:18
144. Haller M. Team Katusha +1:18
145. Verona C. Orica BikeExchange +1:19
146. Vanspeybrouck P. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:19
147. Rowe L. Team Sky +1:19
148. Van Zyl J. Team Dimension Data +1:19
149. Wippert W. Cannondale Pro Cycling Team +1:21
150. Kreder W. Team Roompot Oranje +1:21
151. Jans R. Wanty-Groupe Gobert +1:21
152. Mcnally M. Wanty-Groupe Gobert +1:23
153. Guardini A. Astana Pro Team +1:24
154. Van Lerberghe B. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:25
155. Bono M. Lampre-Merida +1:26
156. Ferrari R. Lampre-Merida +1:27
157. van Melsen K. Wanty-Groupe Gobert +1:27
158. Turgis A. Cofidis +1:28
159. Alafaci E. Trek-Segafredo +1:28
160. Bouhanni N. Cofidis +1:28
161. Cimolai D. Lampre-Merida +1:29
162. Berard J. AG2R La Mondiale +1:31
163. Capiot A. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:33
164. Bozic B. Cofidis +1:33
165. Farrar T. Team Dimension Data +1:33
166. Pibernik L. Lampre-Merida +1:36
167. Kump M. Lampre-Merida +1:36
168. Reguigui Y. Team Dimension Data +1:37
169. van Ginneken S. Team Roompot Oranje +1:38
170. Hofstetter H. Cofidis +1:41
171. Van Gestel D. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:45
172. Erviti O. I. Movistar Team +1:45
173. Kreder R. Team Roompot Oranje +1:46
174. van Staeyen M. Cofidis +1:51
175. Ewan C. Orica BikeExchange +1:56
DNS Hayman M. Orica BikeExchange DNS

 

 

1. Dennis R. BMC Racing Team 4:24:48
2. van Emden J. Team LottoNL-Jumbo +0:05
3. Sagan P. Tinkoff +0:13
4. Sutterlin J. Movistar Team +0:14
5. Kelderman W. Team LottoNL-Jumbo +0:15
6. Brandle M. IAM Cycling +0:15
7. Phinney T. BMC Racing Team +0:16
8. Roglic P. Team LottoNL-Jumbo +0:16
9. Kittel M. Etixx-Quick Step +0:17
10. Dowsett A. Movistar Team +0:18
11. Izagirre I. Movistar Team +0:19
12. Navardauskas R. Cannondale Pro Cycling Team +0:19
13. Martin T. Etixx-Quick Step +0:20
14. Dumoulin T. Team Giant-Alpecin +0:20
15. Bohli T. BMC Racing Team +0:20
16. Terpstra N. Etixx-Quick Step +0:21
17. Kragh Andersen S. Team Giant-Alpecin +0:21
18. Grivko A. Astana Pro Team +0:22
19. Kung S. BMC Racing Team +0:22
20. Oliveira N. Movistar Team +0:22
21. Demare A. FDJ +0:23
22. Bodnar M. Tinkoff +0:23
23. Elmiger M. IAM Cycling +0:23
24. Haga C. Team Giant-Alpecin +0:23
25. Vorobyev A. Team Katusha +0:24
26. Felline F. Trek-Segafredo +0:24
27. Matthews M. Orica BikeExchange +0:24
28. Naesen O. IAM Cycling +0:25
29. Greipel A. Lotto-Soudal +0:27
30. Boom L. Astana Pro Team +0:27
31. Bauer J. Cannondale Pro Cycling Team +0:27
32. Hollenstein R. IAM Cycling +0:29
33. Quinziato M. BMC Racing Team +0:29
34. Lutsenko A. Astana Pro Team +0:30
35. Jungels B. Etixx-Quick Step +0:30
36. Mullen R. Cannondale Pro Cycling Team +0:32
37. Roosen T. Team LottoNL-Jumbo +0:32
38. Wellens T. Lotto-Soudal +0:32
39. Thomas G. Team Sky +0:32
40. Smukulis G. Astana Pro Team +0:32
41. Kluge R. IAM Cycling +0:32
42. Van Avermaet G. BMC Racing Team +0:33
43. Izagirre G. Movistar Team +0:33
44. Boasson Hagen E. Team Dimension Data +0:34
45. Laporte C. Cofidis +0:34
46. Bevin P. Cannondale Pro Cycling Team +0:34
47. Valgren M. Tinkoff +0:34
48. Stybar Z. Etixx-Quick Step +0:34
49. Konovalovas I. FDJ +0:34
50. van Goethem B. Team Roompot Oranje +0:36
51. Politt N. Team Katusha +0:37
52. Devenyns D. IAM Cycling +0:37
53. Gretsch P. AG2R La Mondiale +0:38
54. Vaugrenard B. FDJ +0:39
55. Trusov N. Tinkoff +0:40
56. Bagdonas G. AG2R La Mondiale +0:40
57. Rosskopf J. BMC Racing Team +0:40
58. Porsev A. Team Katusha +0:41
59. Brutt P. Tinkoff +0:41
60. Preidler G. Team Giant-Alpecin +0:41
61. Baska E. Tinkoff +0:42
62. Groenewegen D. Team LottoNL-Jumbo +0:42
63. Haussler H. IAM Cycling +0:42
64. Ventoso F. Movistar Team +0:42
65. Rickaert J. Topsport Vlaanderen-Baloise +0:42
66. Bak L. Lotto-Soudal +0:42
67. Anacona W. Movistar Team +0:42
68. van Poppel D. Team Sky +0:43
69. Kristoff A. Team Katusha +0:44
70. Degenkolb J. Team Giant-Alpecin +0:46
71. Sieberg M. Lotto-Soudal +0:46
72. Langeveld S. Cannondale Pro Cycling Team +0:46
73. Juul-Jensen C. Orica BikeExchange +0:46
74. Trentin M. Etixx-Quick Step +0:47
75. de Vreese L. Astana Pro Team +0:47
76. Lemoine C. Cofidis +0:47
77. Sinkeldam R. Team Giant-Alpecin +0:48
78. Gougeard A. AG2R La Mondiale +0:48
79. Bonnet W. FDJ +0:48
80. Wagner R. Team LottoNL-Jumbo +0:48
81. Timmer A. Team Giant-Alpecin +0:49
82. Sarreau M. FDJ +0:49
83. Wynants M. Team LottoNL-Jumbo +0:49
84. van Baarle D. Cannondale Pro Cycling Team +0:50
85. Swift B. Team Sky +0:50
86. Frison F. Lotto-Soudal +0:50
87. Morkov M. Team Katusha +0:52
88. Offredo Y. FDJ +0:52
89. De Vries B. Team Roompot Oranje +0:52
90. Stuyven J. Trek-Segafredo +0:53
91. Roelandts J. Lotto-Soudal +0:53
92. Kuznetsov V. Team Katusha +0:56
93. Riblon C. AG2R La Mondiale +0:56
94. Nizzolo G. Trek-Segafredo +0:57
95. van Poppel B. Trek-Segafredo +0:57
96. Benoot T. Lotto-Soudal +0:57
97. Oss D. BMC Racing Team +0:57
98. Houle H. AG2R La Mondiale +0:58
99. Bettiol A. Cannondale Pro Cycling Team +0:59
100. Leezer T. Team LottoNL-Jumbo +1:00
101. Van den Broeck J. Team Katusha +1:01
102. Boonen T. Etixx-Quick Step +1:02
103. Debusschere J. Lotto-Soudal +1:02
104. Backaert F. Wanty-Groupe Gobert +1:02
105. Janse van Rensburg R. Team Dimension Data +1:03
106. Soupe G. Cofidis +1:03
107. Van Hoecke G. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:03
108. Kwiatkowski M. Team Sky +1:03
109. Fenn A. Team Sky +1:04
110. Antonini S. Wanty-Groupe Gobert +1:04
111. Tosatto M. Tinkoff +1:04
112. Keisse I. Etixx-Quick Step +1:04
113. Steels S. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:05
114. Devolder S. Trek-Segafredo +1:05
115. Le Gac O. FDJ +1:05
116. Modolo S. Lampre-Merida +1:06
117. Kiryienka V. Team Sky +1:06
118. Hepburn M. Orica BikeExchange +1:06
119. De Gendt A. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:07
120. Gruzdev D. Astana Pro Team +1:07
121. Bille G. Wanty-Groupe Gobert +1:07
122. Gastauer B. AG2R La Mondiale +1:09
123. Haas N. Team Dimension Data +1:09
124. Mezgec L. Orica BikeExchange +1:10
125. Rast G. Trek-Segafredo +1:10
126. Weening P. Team Roompot Oranje +1:11
127. van Genechten J. IAM Cycling +1:12
128. Eisel B. Team Dimension Data +1:12
129. Arashiro Y. Lampre-Merida +1:12
130. van der Lijke N. Team Roompot Oranje +1:12
131. Hoelgaard D. FDJ +1:14
132. Marcato M. Wanty-Groupe Gobert +1:15
133. Thomson J. R. Team Dimension Data +1:16
134. Curvers R. Team Giant-Alpecin +1:17
135. Costa M. Lampre-Merida +1:17
136. Asselman J. Team Roompot Oranje +1:17
137. Claeys D. Wanty-Groupe Gobert +1:17
138. Denz N. AG2R La Mondiale +1:18
139. Tleubayev R. Astana Pro Team +1:18
140. Haller M. Team Katusha +1:18
141. Vanspeybrouck P. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:19
142. Edmondson A. Orica BikeExchange +1:19
143. Rowe L. Team Sky +1:19
144. Van Zyl J. Team Dimension Data +1:19
145. Verona C. Orica BikeExchange +1:19
146. Jans R. Wanty-Groupe Gobert +1:21
147. Wippert W. Cannondale Pro Cycling Team +1:21
148. Kreder W. Team Roompot Oranje +1:21
149. Bouhanni N. Cofidis +1:22
150. Van Lerberghe B. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:23
151. Mcnally M. Wanty-Groupe Gobert +1:23
152. Bono M. Lampre-Merida +1:23
153. Guardini A. Astana Pro Team +1:24
154. Ferrari R. Lampre-Merida +1:27
155. van Melsen K. Wanty-Groupe Gobert +1:27
156. Turgis A. Cofidis +1:28
157. Alafaci E. Trek-Segafredo +1:28
158. Cimolai D. Lampre-Merida +1:29
159. Berard J. AG2R La Mondiale +1:31
160. Capiot A. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:33
161. Bozic B. Cofidis +1:33
162. Pibernik L. Lampre-Merida +1:36
163. Kump M. Lampre-Merida +1:36
164. Reguigui Y. Team Dimension Data +1:37
165. van Ginneken S. Team Roompot Oranje +1:38
166. Hofstetter H. Cofidis +1:41
167. Van Gestel D. Topsport Vlaanderen-Baloise +1:45
168. Erviti O. I. Movistar Team +1:45
169. Kreder R. Team Roompot Oranje +1:46
170. van Staeyen M. Cofidis +1:51
171. Ewan C. Orica BikeExchange +1:56
172. Gatto O. Tinkoff +2:22
173. Nordhaug P. Team Sky +2:32
174. Farrar T. Team Dimension Data +2:43
175. Coledan M. Trek-Segafredo +8:51
DNF Hayman M. Orica BikeExchange DNF