Fot. Team Sky

Wraz z końcem bieżącego sezonu drużyna Sky zakończy współpracę z producentem odzieży – marką Rapha. Najbardziej prawdopodobne jest, że brytyjska drużyna od przyszłego roku będzie nosiła strój włoskiej marki Castelli.

Tygodnik „Cycling Weekly” powołując się na różne źródła, podaje, że Dave Brailsford, Carsten Jeppersen i Rod Ellingworth jeżdżą do siedziby firmy Castelli w Fonzaso, by dopracować szczegóły najwyższej jakości strojów, które od przyszłego sezonu mają nosić kolarze Sky. Więcej szczegółów ma zostać ujawnionych w październiku lub w listopadzie.

Castelli ubiera obecnie drużynę Cannondale-Drapac (z którą kontrakt kończy się w tym roku), a wcześniej współpracowała z Tinkoff-Saxo, reprezentacją Włoch, a także szyła koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji w Giro d`Italia. Jednym z ich sztandarowych produktów była kurtka „Gabba”, której kolarze użyli podczas śnieżnego wyścigu z Mediolanu do San Remo w 2013 roku. Po tym wyścigu niektórzy mówili, że tylko dzięki temu produktowi przetrwali tak ekstremalne warunki.

Podobno, w wyścigu o dostawcę odzieży dla Teamu Sky biorą udział także siostrzana marka Castelli – Sportful, która ubierze nową ekipę z Bahrajnu oraz szwajcarska marka Assos.