AG2R La Mondiale

Końcówka sezonu to nie tylko bogate okno transferowe i uśmiechy na twarzach kolarzy kończących sezon. Niektórzy bowiem decydują się wówczas odstawić rower w kąt i zakończyć sportową karierę. W tym roku zdecydował się na to m.in. Jean-Christopne Peraud.

Ostatnim wyścigiem 39-letniego Francuza była hiszpańska Vuelta, którą zakończył na 13 pozycji, jadąc bardzo ekonomicznie i cicho. Należy jednak przyznać, że obecny sezon nie był dla niego zbyt udany. Jego głównym celem było bowiem Giro d’Italia, które musiał skończyć już na 3 etapie.

Jestem dumny z tego czego dokonałem. Medal olimpijski i drugie miejsce w Tour de France to niesamowite wyniki. Jako dziecko o tym marzyłem i jak widać marzenia się spełniają. Absolutnie niczego nie żałuję. Szkoda, że ani razu nie ukończyłem Giro, ale widocznie taki miał być mój los.

Zawodnik Ag2r rozpoczął swoją karierę na szosie dopiero w 2010 roku, wcześniej zdobywając medal olimpijski w wyścigu MTB. W czasie swojej przygody ze światowymi drogami zdołał zakończyć wielką pętlę na drugim miejscu, dwukrotnie wygrać Critterium Interational, a także dwukrotnie zameldować się w czołowej 5 wyścigu dookoła Kraju Basków.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments