Critérium International 2015

Drugi zawodnik Tour de France 2014 zdecydował, że tegoroczna Vuelta a Espana będzie jego ostatnim zawodowym wyścigiem.

Francuz był znakomitym kolarzem górskim. W swojej karierze zdobył tytuły mistrza świata i mistrza Europy oraz wicemistrzostwo Olimpijskie. Od 2009 zdecydował się na zmianę i przeniósł się na szosę. Tutaj również odnosił sukcesy – dwa razy wygrał Criterium International, był drugi w Tour de France, trzeci w Paryż-Nicea i czwarty w Tirreno-Adriatico.

W tym roku zawodnika Ag2r-La Mondiale prześladował pech. W Giro d’Italia zaliczył kraksę, przez którą nie zdołał się przygotować do Tour de France. W Hiszpanii będzie próbował odwrócić medal w swoją stronę.

Chcę, żeby się dobrze bawił na tej Vuelcie. To ważne, bo odchodzi na emeryturę po tym wyścigu. Oczywiście klasyfikacja generalna jest jego głównym celem. Trasa mu pasuje i może powalczyć o czołową dziesiątkę. Jest odpowiednio przygotowany fizycznie i psychicznie – powiedział dyrektor sportowy Julien Jurdie.

W składzie Ag2r-LaMondiale na hiszpański wyścig razem z Peraud pojawi się mieszanka młodości i doświadczenia. Na finiszach mają się pokazać Gediminas Bagdonas i Jan Bakelants, a Pierre Latour spróbuje wspierać Jean-Christophe’a w klasyfikacji generalnej.

Pierre jest jak młodszy brat Jean-Christophe’a. Jako nowicjusz pojedzie swój pierwszy Wielki Tour. Z pewnością zbierze dużo doświadczeń i spróbuje powalczyć o jak najwyższą pozycję. Ciężko mieć dokładny plan na trzytygodniowy wyścig – dokończył Jurdie.

Ag2r-La Mondiale na Vuelta a Espana:

Gediminas Bagdonas, Jan Bakelants, Francois Bidard, Axel Domon, Quentin Jaurégui, Pierre Latour, Sébastien Minard, Jean-Christophe Péraud, Christophe Riblon

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments