Fot. The Yorkshire Post/Twitter

Organizacja Welcome to Yorkshire oficjalnie potwierdziła, że złożyła kandydaturę do organizacji mistrzostw świata w 2019 roku. Pomysł ma także pełne poparcie brytyjskiego rządu. 

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że kolarskie serce Wielkiej Brytanii bije w Yorkshire. Na bazie sukcesu grand depart Tour de France 2014, powołano do życia etapowy wyścig Tour de Yorkshire uchodzący za jeden z ciekawszych wydarzeń w kalendarzu.

Szef organizacji Welcome to Yorkshire sir Gary Verity, wraz ze wsparciem British Cycling, UK Sport oraz brytyjskiego rządu na czele z premier Theresą May, postanowił nie spoczywać na laurach i sprawić, by region Yorkshire jeszcze bardziej zasłynął z organizacji prestiżowych kolarskich imprez. Yorkshire ma wszystko, by zorganizować interesujący kolarski wyścig, wymagające trasy i piękne krajobrazy. Bycie gospodarzem mistrzostw świata będzie dla nas absolutnym honorem – skomentował. Verity uważa, że kolarstwo jest zapisane w DNA Yorkshire.

Brytyjski rząd ustami premier Theresy May wyraził obietnicę pokrycia wszystkich kosztów potrzebnych inwestycji oraz organizacji samej imprezy (będą to dwadzieścia cztery miliony funtów). Chciałabym oświadczyć, że rząd będzie wspierał Yorkshire w organizacji kolarskich mistrzostw świata. Pokryjemy koszty wydarzenia i przeznaczymy pieniądze na budowę infrastruktury, która jest niezbędna, by zachęcić ludzi do uprawiania tego sportu, który musi korzystać ze spuścizny, jaką zostawili nam chociażby sportowcy biorący udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro – zapewniła premier Wielkiej Brytanii na łamach dziennika “The Yorkshire Post”.

Według BBC, w Yorkshire chciano także zorganizować kolarskie mistrzostwa Europy, które z powodów bezpieczeństwa nie mogą się odbyć w Nicei. Ostatecznie jednak, na gospodarza tych dużo mniej prestiżowych zawodów wybrano francuską Bretanię.

Mistrzostwa świata 2016 odbędą się w Katarze, 2017 w Norwegii, a 2018 w Austrii. Decyzję, czy Yorkshire zostanie gospodarzem zawodów o tęczową koszulkę, poznamy w październiku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments