La Vuelta a Espana

Zwycięstwem Holendra z LottoNL-Jumbo zakończył się 14 etap hiszpańskiej Vuelty. Liderem pozostał Nairo Quintana (Movistar).

Sobotni etap hiszpańskiego touru uznawany był za najtrudniejszy w całym wyścigu.Kolarze mieli do pokonania ponad 190 kilometrów, a po drodze czekały na nich 4 bardzo trudne podjazdy – Col Inharpu, Col du Soudet, Col de Marie-Blanque i Col du Abisque, na którego szczycie usytuowana była meta.

Stosunkowo szybko od peletonu oderwała się bardzo liczna ucieczka. Na harce zdecydowało się 39 kolarzy, wśród których byli m.in. Omar Fraile (Dimension Data), Simon Gerrans (Orica – BikeExchange) czy Haimar Zubeldia (Trek – Segafredo). Długo można było mieć wrażenie, że odjazd nie miał większych szans na dojechanie do mety. Peleton prowadziła bowiem drużyna Sky, która dbała o to, by różnica pomiędzy ucieczką i grupa zasadniczą nie przekraczała 4 minut i 30 sekund.

Gdy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą peletonu główna grupa “spuściła z tonu” i przewaga urosła do przeszło 6 minut. Wówczas na atak w kilku minutach odstępu zdecydowało się dwóch kolarzy Orica – BikeExchange – Jack Haig i Simon Yates, którzy dość szybko dochodzili kolejnych harcowników.

U podnóża góry wszystkie różnice spadały. Yates zyskał jeszcze dwóch pomocników i uzyskał półtorej minuty nad grupą Quintany i Froome’a. 15km przed metą pierwsze dwie grupki dzieliło zaledwie 20 sekund. Yates, który zostawił swoich towarzyszy i zdecydował się na samotną jazdę był 3 minuty z tyłu, a lider tracił 4:40.

14km przed metą z czołówki zaatakowali Jan Bakelants (Ag2r) i Egor Silin (Katusha), ale pozostali po chwili dołączyli. To przyspieszenie sprawiło, że przewaga nad goniącą grupką wzrosła do 30 sekund.

Niecałe 10km przed metą z przodu pojawił się kolejny atak – tym razem Kenny Elissonde (FDJ), George Bennett (LottoNL-Jumbo) i Jan Bakelants (Ag2r). Po początkowych trudnościach dogonił ich również Silin. Chwilę później przyspieszyła też druga grupa. Pierwszym “niecierpliwym” okazał się Robert Gesink (LottoNL-Jumbo). Parę metrów za Holendrem jechali Sergio Pardilla (Caja Rural), David Lopez (Team Sky), Dani Moreno (Movistar).

Gesink szybko dogonił odpadających z czołówki kolarzy, a 8km przed metą dojechał do uciekającej czwórki. Tymczasem w grupie lidera kilku kolarzy również postanowiło spróbować swoich sił w odjeździe.

7.8km przed metą rozpoczęła się walka o klasyfikację generalną – spokojnie przyspieszył Nairo Quintana (Movistar), a za liderem pojechali Christopher Froome (Team Sky), Alberto Contador (Tinkoff) i Esteban Chaves (Orica-Greenedge). Nie był to jednak atak, który mógł porwać stawkę.

7km przed finiszem Robert Gesink zdecydował się na odjazd z pierwszej grupki w poszukiwaniu etapowej wygranej. Chwilę później do uciekającego Holendra dojechał Bakelants, a z grupy lidera wyrwał Samuel Sanchez (BMC). Mistrz Olimpijski z Pekinu powiększał przewagę i 4.5km przed metą miał już 40 sekund zapasu.

300m dalej ponownie ruszył Quintana. Pozostali faworyci początkowo nie byli w stanie odpowiedzieć na zaczepkę Kolumbijczyka i jechali w grupce prowadzonej przez Pettera Kennaugh (Team Sky). W międzyczasie Simon Yates dogonił drugą grupę i po chwili odjechał od kolarzy, którzy w niej jechali.

3.5km przed metą do Gesinka i Bakelantsa dojechał Elissonde, a z tyłu kontratakował Froome. Na kole Brytyjczyka jechali Contador i Chaves, który jednak miał problemy z utrzymaniem tempa liderów.

Gdy Froome i Contador dogonili Quintanę tempo ich grupki momentalnie spadło. To starał się wykorzystać Chaves i zaatakował licząc na nadrobienie kilkunastu sekund. 2.3km przed szczytem na atak zdecydował się Alberto Contador, ale po chwili jego zapędy ostudzili Quintana i Froome. Hiszpan zapłacił za swoją próbę i nie dał rady utrzymać się razem z liderem i wiceliderem.

Na końcowych 2km na kilka ataków decydował się Quintana, ale Froome był w stanie odpowiadać na próby Kolumbijczyka. Na czele doszło do kolejnej zmiany – do Gesinka i Elissonde’a dojechał Silin.

Przed samym szczytem na długi finisz zdecydował się Robert Gesink i to Holender wreszcie wygrał swój etap Wielkiego Touru. Drugi dojechał Elissonde, trzeci Silin.

Simon Yates stracił 38 sekund, ale ważniejszy był zysk nad grupą faworytów, który wyniósł 1:08 nad Quintaną i Froomem i 1:28 nad Contadorem.

Wyniki etapu:

1 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 5:43:24
2 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:07
3 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:00:09
4 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:31
5 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:00:39
6 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:00:49
7 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:11
8 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:14
9 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – BikeExchange 0:01:14
10 Leopold König (Cze) Team Sky 0:01:16
11 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:26
12 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:47
13 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:01:47
14 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:01:50
15 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:01:50
16 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:53
17 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:54
18 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:02:01
19 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:02:07
20 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:02:17
21 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:02:24
22 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:34
23 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:50
24 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:11
25 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:03:28
26 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:03:45
27 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:03:50
28 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:03:56
29 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:04:51
30 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:04:51
31 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:05:08
32 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 0:05:34
33 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:05:47
34 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:06:30
35 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:07:18
36 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:07:35
37 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:09:10
38 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 0:10:56
39 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:10:56
40 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 0:10:56
41 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 0:10:56
42 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:10:56
43 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:10:56
44 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 0:12:29
45 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 0:12:35
46 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:12:49
47 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:13:27
48 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:13:52
49 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18 0:14:32
50 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:15:10
51 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:15:10
52 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:15:31
53 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 0:16:09
54 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:16:20
55 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:16:51
56 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:18:13
57 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 0:18:13
58 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:22:11
59 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:23:14
60 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:23:14
61 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 0:23:14
62 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:23:14
63 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:23:14
64 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:14
65 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 0:23:14
66 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 0:23:14
67 Ian Boswell (USA) Team Sky 0:23:14
68 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:23:37
69 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 0:24:03
70 Jens Keukeleire (Bel) Orica – BikeExchange 0:25:44
71 Jack Haig (Aus) Orica – BikeExchange 0:25:44
72 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Argon 18 0:25:44
73 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:27:00
74 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 0:27:00
75 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 0:27:00
76 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:27:00
77 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:27:00
78 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:27:50
79 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:28:37
80 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 0:29:13
81 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:31:27
82 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 0:32:37
83 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 0:32:37
84 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:32:37
85 Koen De Kort (Ned) Team Giant – Alpecin 0:32:37
86 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 0:32:37
87 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:32:37
88 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:32:37
89 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 0:32:37
90 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 0:32:37
91 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:32:37
92 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:32:37
93 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 0:32:44
94 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 0:32:51
95 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:33:04
96 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:33:13
97 Tiago Machado (Por) Team Katusha 0:33:32
98 Christian Knees (GER) Team Sky 0:33:32
99 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 0:34:08
100 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:34:08
101 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:34:25
102 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – BikeExchange 0:34:49
103 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 0:36:49
104 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 0:38:41
105 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 0:38:41
106 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 0:38:41
107 Julien Morice (Fra) Direct Energie 0:38:41
108 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 0:38:41
109 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:38:41
110 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 0:38:41
111 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 0:38:41
112 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 0:38:41
113 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:38:41
114 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:38:41
115 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:38:41
116 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:38:41
117 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 0:38:41
118 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 0:38:41
119 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:38:41
120 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 0:38:41
121 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 0:38:41
122 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 0:38:41
123 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 0:38:41
124 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 0:38:41
125 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 0:38:41
126 Benjamin King (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:38:41
127 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 0:38:41
128 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:38:41
129 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:38:41
130 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:38:41
131 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 0:38:41
132 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:38:41
133 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:38:41
134 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant – Alpecin 0:38:41
135 Sam Bewley (NZl) Orica – BikeExchange 0:38:41
136 Svein Tuft (Can) Orica – BikeExchange 0:38:41
137 Nikias Arndt (GER) Team Giant – Alpecin 0:38:41
138 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Argon 18 0:38:41
139 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 0:38:41
140 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 0:39:10
141 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:39:16
142 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:39:25
143 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:39:27
144 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 0:39:28
145 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 0:39:28
146 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 0:39:28
147 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 0:39:28
148 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 0:39:28
149 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:39:28
150 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:39:28
151 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:39:28
152 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 0:39:28
153 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 0:39:28
154 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:39:28
155 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:39:28
156 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 0:39:28
157 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:39:34
158 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 0:39:34
159 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:39:37
160 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:39:44
161 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 0:39:45
162 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 0:39:52
163 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 0:40:12
164 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:40:18
165 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 0:41:37
DNF Angel Madrazo Ruiz (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits
DNF Johan Le Bon (Fra) FDJ
DNF Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
DNF Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team

Klasyfikacja generalna:

1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 58:41:40
2 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:54
3 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica – BikeExchange 0:02:01
4 Simon Yates (GBr) Orica – BikeExchange 0:02:17
5 Leopold König (Cze) Team Sky 0:02:38
6 Alberto Contador Velasco (Esp) Tinkoff 0:03:28
7 Samuel Sanchez Gonzalez (Esp) BMC Racing Team 0:03:59
8 Andrew Talansky (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:04:30
9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:05:37
10 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Movistar Team 0:05:52
11 Davide Formolo (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:06:21
12 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:06:37
13 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:42
14 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Etixx – Quick Step 0:06:49
15 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky 0:08:11
16 Jean-Christophe Péraud (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:23
17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:08:52
18 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:08:53
19 Alejandro Valverde Belmonte (Esp) Movistar Team 0:10:14
20 Rudy Molard (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:31
21 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:11:21
22 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:14:22
23 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team 0:18:31
24 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:19:26
25 Jan Bakelants (Bel) Ag2r La Mondiale 0:20:00
26 Haimar Zubeldia Agirre (Esp) Trek – Segafredo 0:22:41
27 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Bora – Argon 18 0:23:06
28 Maxime Bouet (Fra) Etixx – Quick Step 0:23:44
29 Marcel Wyss (SUI) IAM Cycling 0:26:37
30 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:26:39
31 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:28:23
32 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:28:35
33 Jesus Hernandez Blazquez (Esp) Tinkoff 0:30:10
34 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling 0:31:29
35 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:35:43
36 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx – Quick Step 0:37:45
37 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha 0:40:54
38 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:42:21
39 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:43:38
40 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:45:22
41 Louis Meintjes (RSA) Lampre – Merida 0:46:23
42 Luis Leon Sanchez Gil (Esp) Astana Pro Team 0:47:26
43 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:54:42
44 Riccardo Zoidl (AUT) Trek – Segafredo 0:56:23
45 Alberto Losada Alguacil (Esp) Team Katusha 0:56:33
46 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data 0:56:43
47 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff 0:57:29
48 Damien Howson (Aus) Orica – BikeExchange 0:57:56
49 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Movistar Team 1:00:28
50 Pierre Rolland (Fra) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:02:24
51 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 1:03:43
52 Bart De Clercq (Bel) Lotto – Soudal 1:05:02
53 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 1:06:37
54 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 1:09:20
55 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling 1:13:16
56 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 1:16:25
57 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant – Alpecin 1:19:47
58 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 1:21:20
59 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 1:25:10
60 Davide Villella (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:25:37
61 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 1:25:46
62 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Lampre – Merida 1:27:32
63 Ian Boswell (USA) Team Sky 1:27:42
64 Benjamin King (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:31:39
65 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 1:32:01
66 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ 1:37:11
67 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 1:37:12
68 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha 1:38:32
69 Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick Step 1:39:08
70 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling 1:39:30
71 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Argon 18 1:40:00
72 Jens Keukeleire (Bel) Orica – BikeExchange 1:40:27
73 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 1:41:18
74 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 1:42:04
75 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 1:43:32
76 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 1:43:50
77 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team 1:44:01
78 Johannes Fröhlinger (GER) Team Giant – Alpecin 1:47:11
79 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 1:47:25
80 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 1:47:28
81 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 1:47:43
82 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 1:48:18
83 Tiago Machado (Por) Team Katusha 1:49:07
84 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data 1:49:59
85 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 1:50:22
86 Silvan Dillier (SUI) BMC Racing Team 1:51:01
87 José Herrada Lopez (Esp) Movistar Team 1:51:15
88 Alexandre Geniez (Fra) FDJ 1:52:22
89 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 1:52:49
90 Simon Gerrans (Aus) Orica – BikeExchange 1:53:02
91 Michael Gogl (AUT) Tinkoff 1:54:58
92 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 1:55:02
93 Valerio Conti (Ita) Lampre – Merida 1:55:08
94 Koen De Kort (Ned) Team Giant – Alpecin 1:55:59
95 Omar Fraile Matarranz (Esp) Dimension Data 1:56:57
96 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 2:00:58
97 Jack Haig (Aus) Orica – BikeExchange 2:04:07
98 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 2:04:10
99 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:04:54
100 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 2:05:09
101 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ 2:05:52
102 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre – Merida 2:06:31
103 Jaime Roson Garcia (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:06:37
104 Chad Haga (USA) Team Giant – Alpecin 2:06:54
105 Louis Vervaeke (Bel) Lotto – Soudal 2:07:04
106 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 2:07:15
107 Gianni Meersman (Bel) Etixx – Quick Step 2:12:01
108 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Argon 18 2:14:16
109 Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick Step 2:17:33
110 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 2:18:03
111 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre – Merida 2:18:38
112 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Argon 18 2:20:54
113 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:21:14
114 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 2:21:34
115 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 2:21:50
116 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 2:23:23
117 Scott Thwaites (GBr) Bora – Argon 18 2:24:41
118 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 2:25:49
119 Michal Golas (Pol) Team Sky 2:27:28
120 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 2:29:32
121 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling 2:29:34
122 Gert Dockx (Bel) Lotto – Soudal 2:31:13
123 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff 2:32:08
124 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant – Alpecin 2:32:08
125 Moreno Moser (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 2:32:36
126 Christian Knees (GER) Team Sky 2:32:38
127 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff 2:33:52
128 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha 2:35:44
129 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Giant – Alpecin 2:36:07
130 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:39:08
131 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 2:39:15
132 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 2:40:08
133 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 2:41:21
134 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:44:02
135 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff 2:45:54
136 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 2:46:13
137 Ryan Anderson (Can) Direct Energie 2:49:13
138 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 2:51:45
139 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural – Seguros RGA 2:51:52
140 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 2:52:56
141 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – BikeExchange 2:53:59
142 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha 2:55:21
143 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling 2:55:44
144 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL – Jumbo 2:55:51
145 Sam Bewley (NZl) Orica – BikeExchange 2:56:51
146 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 2:57:40
147 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 2:58:31
148 Jaco Venter (RSA) Dimension Data 3:00:46
149 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 3:00:56
150 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team 3:03:30
151 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre – Merida 3:04:02
152 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre – Merida 3:04:15
153 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie 3:05:19
154 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ 3:06:02
155 Martin Velits (Svk) Etixx – Quick Step 3:06:57
156 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 3:08:24
157 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 3:09:48
158 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff 3:11:56
159 Tyler Farrar (USA) Dimension Data 3:11:58
160 Julien Morice (Fra) Direct Energie 3:12:32
161 Nick Dougall (RSA) Dimension Data 3:12:32
162 Rüdiger Selig (GER) Bora – Argon 18 3:15:15
163 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Argon 18 3:18:28
164 Svein Tuft (Can) Orica – BikeExchange 3:19:05
165 Nikias Arndt (GER) Team Giant – Alpecin 3:21:47