Sonny Colbrelli jest kolejnym zawodowym kolarzem, który oficjalnie potwierdził związanie się kontraktem z debiutującą w przyszłym sezonie drużyną Bahrain Merida Pro Cycling Team.

Pochodzący z okolic jeziora Garda, kolarz Bardiani-CSF ma być jednym z głównych sprinterów i specjalistów od wyścigów jednodniowych ekipy z Zatoki Perskiej. Chociaż znakomite przyspieszenie w końcówce i duża dynamika na krótkich podjazdach predestynują go do odnoszenia licznych sukcesów w pagórkowatych klasykach, lista sukcesów utalentowanego 26-latka jest obecnie relatywnie skromna.

Do największych z nich można zaliczyć triumfy we włoskich wyścigach jednodniowych, jak GP Industria & Commercio di Prato (2014), Giro dell’Appennino (2014), Coppa Sabatini (2014), czy Gran Premio Città di Lugano (2016) oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour du Limousin (2015), jednak dopiero przejście do drużyny poziomu WorldTour powinno umożliwić Colbrellemu pokazanie pełni swojego potencjału.

“Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się sfinalizować ten transfer. Wkrótce po potwierdzeniu, że drużyna zostanie założona skontaktowali się ze mną jej przedstawiciele i zapytali, czy chciałbym stać się częścią tego projektu. Wierzą w mój potencjał, a ja chciałbym im się za to jak najszybciej odpłacić wieloma wartościowymi sukcesami. Będę ciężko pracował, by to osiągnąć,” – powiedział Sonny Colbrelli.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments