Fot. Bora-Argon 18/Bettini

Brytyjski tygodnik „Cycling Weekly” donosi, że 26-letni kolarz drużyny Bora-Argon 18 od przyszłego sezonu będzie kolarzem Dimension Data. Oficjalnego potwierdzenia można spodziewać się po zakończeniu hiszpańskiej Vuelty. 

Thwaites ma za sobą bardzo udaną wiosenną kampanię, która najprawdopodobniej najbardziej przyczyniła się do zyskania zaufania dyrektorów sportowych drużyn rangi World Tour. Kolarz Bory był między innymi drugi w Le Samyn i ósmy w Dwars door Vlaanderen.

Scott Thwaites ostatnie siedem lat spędził w drużynie Bora-Argon 18, która miała w tym czasie różnych sponsorów i właścicieli. Zasłużyła sobie na zaproszenia na wielkie toury, dzięki czemu może on debiutować w hiszpańskiej Vuelcie.

Jak na razie, na hiszpańskiej ziemi radzi sobie całkiem dobrze. Jest aktywny, dwukrotnie zabrał się do ucieczek, na czwartym oraz ósmym etapie z wymagającym podjazdem na metę, który ukończył na siódmej pozycji.

Gdy menedżer Bory Ralph Denk dowiedział się, że do ekipy dołączy Peter Sagan, powiedział Thwaitsowi, że w tej sytuacji nie będzie mógł w 2017 roku obdarzyć go rolą lidera podczas wiosennych klasyków. Brytyjczyk chce jeździć na własne konto, dlatego zdecydował, że musi opuścić niemiecki skład. Mówił o tym kilka dni temu, gdy dziennikarz „Cycling Weekly” sondował kolarzy Bory w sprawie tego, jak mocno obecność Petera Sagana wpłynie na działalność drużyny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments