Team Sky / teamsky.com

Mistrz świata z Ponferrady musiał wycofać się z Vuelta a Espana z powodu bardzo silnego bólu dolnej części pleców. Powód dolegliwości wyjaśnił Michał i ekipa Sky.

„Kwiato” przejechał zaledwie 10 kilometrów siódmego etapu Vuelta a Espana i był zmuszony do zejścia z roweru. Jak się okazuje ból pleców był konsekwencją poszukiwania sposobu na otarcia od siodełka.

Po wczorajszym etapie miałem straszny ból w dolnej części pleców i wieczorem miałem problem z poruszaniem. Od dwóch dni miałem otarcia od siodełka – próbowałem różnych pozycji i to jeszcze pogorszyło sprawę. Rano ból nie ustępował i stało się jasne, że nie ma możliwości jazdy. To duży cios, bo drużyna jest w świetnej formie i Chris zmierza po dobry wynik – powiedział Michał Kwiatkowski.

Drużyna opublikowała także oświadczenie lekarza drużyny. Kolarz przeszedł dodatkowe badania, by wykluczyć inną przyczynę bólu.

Wczoraj w hotelu Michał doświadczył ostrych bólów pleców i kurczy. To mogło być spowodowane otarciami i lekko skrzywioną pozycją na rowerze. W nocy próbowaliśmy mu pomóc i Kwiato wystartował, ale ból był zbyt silny, by jechać dalej. Priorytetem jest teraz wyleczenie kontuzji i umożliwienie powrotu na rower.

Za wsparcie od kibiców Michał podziękował na swoim profilu facebookowym. Ból był tak silny, że „Kwiato” cieszył się z… możliwości samodzielnego ubrania ciuchów.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela

Sprawa jest tym bardziej niepokojąca, że Kwiatek przecież w tym sezonie jeżdzi malo, ma 43 dni wyścigowe, a takie sprawy z siodełkiem mogą się paskudzić długo i bywają trudne do wyleczenia