W trakcie hiszpańskiej Vuelty kolejni kolarze zmienili barwy. Tym razem nowe ekipy znaleźli dwaj kolarze IAM Cycling – Matthias Braendle i Stef Clement oraz były kolarz Lampre – Luca Wackerman.

Braendle, aktualnie ścigający się w barwach IAM Cycling, jest doskonałym czasowcem o czym świadczy fakt, że pod koniec ubiegłego roku ustanowił rekord w jeździe godzinnej na czas. Austriak został wówczas najmłodszym rekordzistą w czasie ostatnich 50 lat. Sam zawodnik jest podekscytwany nowym wyzwaniem:

„Dołączenie do Trek – Segafredo” to dla mnie wielka szansa. Drużyna jest znana z doskonałych trenerów, zwłaszcza jazdy indywidualnej na czas i nie mogę się doczekać aż będę mógł z nimi trenować i czerpać z ich doświadczeń.”

Wackerman zaliczył dużo wartościowych wyników w młodszych kategoriach wiekowych, a przede wszystkim tytuł mistrza Europy juniorów w 2009 roku. W 2012 roku dołączając do grupy Lampre – ISD został najmłodszym „pro” w worldtourowym peletonie. Ostatnie dwa sezony spędził w ekipach Al. Nasr – Dubai i Southeast. W tym sezonie w grupie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaliczył dziewięć zwycięstw.

„Jestem podekscytowany, że dołączę do Bardiani – CSF, to najlepszy wybór dla mnie. To solidna grupa ze świetną historią. Wielu dobrych kolarzy wyrosło w tej drużynie i chcę podążyć tą samą ścieżką rozwoju co oni. Mam już pięć lat doświadczenia w byciu zawodowym kolarzem, niestety okupionych kilkoma kontuzjami, ale jestem już gotowy, żeby znów „odpalić””

Drugi z kolarzy IAM zmienia obecne barwy na LottoNL – Jumbo. Holender będzie w nowej grupie pomocnikiem dla kolarzy walczących o klasyfikacje generalne. Kontrakt został podpisany na dwa lata i Clement wraca do swojej byłej ekipy.

„W maju usłyszałem, że nasza grupa kończy działalność po tym sezonie. W tym momencie ja byłem w górach na treningu wysokogórskich ze złamanym obojczykiem. Miałem kiepską kolarską wiosnę i nie miałem zbyt wielu kart przetargowych w negocjacjach, a mimo tego musiałem szukać nowej grupy. Do IAM dołączyłem, bo to było miejsce gdzie mogłem się rozwinąć jako kolarz. Teraz jest dobry moment na powrót do miejsca w którym chcę być najbardziej.”

Źródło: cyclingquotes.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments