Foto: Vuelta a Espana

Ekipa Sky wygrała drużynową jazdę na czas otwierająca wyścig Vuelta a Espana 2016. Pierwszym liderem został Peter Kennaugh!

71. edycja hiszpańskiej Vuelty rozpoczęła się dzisiaj w Balneario Laias. Startujące w dziewięcioosobowych składach ekipy miały do pokonania czasówkę, której meta była w Parque Náutico de Castrelo de Miño. Cały dystans wynosił prawie 28 kilometrów.

vuelta-a-espana-2016-stage-1-ttt-1470908310

Jako pierwsi na rampie startowej pojawili się kolarze Bora – Argon 18, w której składzie jedzie Bartek Huzarski. Problemy z rowerem miał Miguel Angel Lopez i jego koledzy z ekipy Astana stracili kilkanaście cennych sekund. Zabrakło im właśnie jednej sekundy, aby na mecie wyprzedzić prowadzącą Bora – Argon 18.

Dopiero jadąca jako dziesiąta z kolei ekipa Etixx – Quick Step zdołała wyprzedzić “Huzara” i spółkę. Kolejną drużyną, która zajęła miejsca na “gorących krzesłach” była Orica – BikeExchange. Niespełna sekundę przegrali kolarze BMC Racing Team.

Świetnie pojechali kolarze Movistaru, którzy wykręcili najlepszy czas (30’37”). Czekaliśmy tylko na wyniki Sky i Tinkoff. “El Pistolero” z kolegami na kolejnych międzyczasach sporo tracili i nie mieli szans na zwycięstwo dziś.

“Niebiańscy” do samego końca mocno walczyli i praca zdecydowanie opłacała się. Sky wygrało z Movistarem niespełna o pół sekundy!

Pierwszym liderem został Peter Kennaugh (Sky).

Wyniki pierwszego etapu:

1. TEAM SKY 30:37,4
2. MOVISTAR TEAM +0:00,2
3. ORICA BIKEEXCHANGE +0:06
4. BMC RACING TEAM +0:07
5. ETIXX – QUICK STEP +0:22
6. LOTTO NL -JUMBO +0:27
7. TREK – SEGAFREDO +0:50
8. CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM +0:52
9. TINKOFF +0:52
10. BORA-ARGON 18 +0:57
11. ASTANA PRO TEAM +0:58
12. FDJ +1:05
13. IAM CYCLING +1:13
14. TEAM KATUSHA +1:17
15. DIMENSION DATA +1:17
16. LOTTO SOUDAL +1:27
17. COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +1:34
18. CAJA RURAL – SEGUROS RGA +1:36
19. AG2R LA MONDIALE +1:48
20. TEAM GIANT ALPECIN +1:50
21. DIRECT ENERGIE +1:55
22. LAMPRE – MERIDA +2:08

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1. GBR KENNAUGH Peter 24 TEAM SKY 30′ 37”
2. ITA PUCCIO Salvatore 29 TEAM SKY 30′ 37” + 00′ 00”
3. POL KWIATKOWSKI Michal 27 TEAM SKY 30′ 37” + 00′ 00”
4. CZE KONIG Leopold 26 TEAM SKY 30′ 37” + 00′ 00”
5. GBR FROOME Christopher 21 TEAM SKY 30′ 37” + 00′ 00”
6. ESP VALVERDE Alejandro 1 MOVISTAR TEAM 30′ 37” + 00′ 00”
7. ESP CASTROVIEJO Jonathan 2 MOVISTAR TEAM 30′ 37” + 00′ 00”
8. ESP FERNANDEZ ANDUJAR Ruben 4 MOVISTAR TEAM 30′ 37” + 00′ 00”
9. ESP ROJAS José Joaquin 8 MOVISTAR TEAM 30′ 37” + 00′ 00”
10. COL QUINTANA Nairo 7 MOVISTAR TEAM 30′ 37” + 00′ 00”
11. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel 6 MOVISTAR TEAM 30′ 38” + 00′ 01”
12. AUS HOWSON Damien 55 ORICA BIKEEXCHANGE 30′ 43” + 00′ 06”
13. DEN NIELSEN Magnus Cort 57 ORICA BIKEEXCHANGE 30′ 43” + 00′ 06”
14. GBR YATES Simon 59 ORICA BIKEEXCHANGE 30′ 43” + 00′ 06”
15. COL CHAVES Johan Esteban 51 ORICA BIKEEXCHANGE 30′ 43” + 00′ 06”
16. AUS GERRANS Simon 53 ORICA BIKEEXCHANGE 30′ 43” + 00′ 06”
17. BEL KEUKELEIRE Jens 56 ORICA BIKEEXCHANGE 30′ 43” + 00′ 06”
18. ESP SANCHEZ GONZALEZ Samuel 37 BMC RACING TEAM 30′ 44” + 00′ 07”
19. BEL GILBERT Philippe 35 BMC RACING TEAM 30′ 44” + 00′ 07”
20. SUI WYSS Danilo 39 BMC RACING TEAM 30′ 44” + 00′ 07”
21. COL ATAPUMA Darwin 32 BMC RACING TEAM 30′ 44” + 00′ 07”
22. USA VAN GARDEREN Tejay 31 BMC RACING TEAM 30′ 44” + 00′ 07”
23. ESP LOPEZ GARCIA David 28 TEAM SKY 30′ 46” + 00′ 09”
24. CAN TUFT Svein 58 ORICA BIKEEXCHANGE 30′ 47” + 00′ 10”
25. BEL LAMPAERT Yves 134 ETIXX – QUICK STEP 30′ 59” + 00′ 22”
26. NED TERPSTRA Niki 138 ETIXX – QUICK STEP 30′ 59” + 00′ 22”
27. FRA BOUET Maxime 132 ETIXX – QUICK STEP 30′ 59” + 00′ 22”
28. ITA BRAMBILLA Gianluca 131 ETIXX – QUICK STEP 30′ 59” + 00′ 22”
29. BEL MEERSMAN Gianni 135 ETIXX – QUICK STEP 30′ 59” + 00′ 22”
30. NED VAN EMDEN Jos 49 LOTTO NL -JUMBO 31′ 04” + 00′ 27”
31. BEL CAMPENAERTS Victor 45 LOTTO NL -JUMBO 31′ 04” + 00′ 27”
32. NED BOUWMAN Koen 44 LOTTO NL -JUMBO 31′ 04” + 00′ 27”
33. NED KRUIJSWIJK Steven 41 LOTTO NL -JUMBO 31′ 04” + 00′ 27”
34. NZL BENNETT George 43 LOTTO NL -JUMBO 31′ 04” + 00′ 27”
35. ESP DE LA CRUZ David 133 ETIXX – QUICK STEP 31′ 20” + 00′ 43”
36. BEL HERMANS Ben 36 BMC RACING TEAM 31′ 24” + 00′ 47”
37. ESP ZUBELDIA Haimar 91 TREK – SEGAFREDO 31′ 27” + 00′ 50”
38. ITA FELLINE Fabio 96 TREK – SEGAFREDO 31′ 27” + 00′ 50”
39. AUT ZOIDL Riccardo 99 TREK – SEGAFREDO 31′ 27” + 00′ 50”
40. USA REIJNEN Kiel 98 TREK – SEGAFREDO 31′ 27” + 00′ 50”
41. FRA BERNARD Julien 93 TREK – SEGAFREDO 31′ 27” + 00′ 50”
42. ESP IRIZAR Markel 97 TREK – SEGAFREDO 31′ 27” + 00′ 50”
43. USA TALANSKY Andrew 141 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 31′ 29” + 00′ 52”
44. AUS CLARKE Simon 143 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 31′ 29” + 00′ 52”
45. ITA FORMOLO Davide 145 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 31′ 29” + 00′ 52”
46. ITA VILLELLA Davide 149 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 31′ 29” + 00′ 52”
47. ITA MOSER Moreno 147 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 31′ 29” + 00′ 52”
48. USA DOMBROWSKI Joe 144 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 31′ 29” + 00′ 52”
49. ITA BOARO Manuele 13 TINKOFF 31′ 29” + 00′ 52”
50. ESP CONTADOR Alberto 11 TINKOFF 31′ 29” + 00′ 52”
51. RUS ROVNY Ivan 18 TINKOFF 31′ 29” + 00′ 52”
52. CRO KISERLOVSKI Robert 16 TINKOFF 31′ 29” + 00′ 52”
53. ESP HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 15 TINKOFF 31′ 29” + 00′ 52”
54. RUS TROFIMOV Yury 19 TINKOFF 31′ 29” + 00′ 52”
55. GER PFINGSTEN Christoph 196 BORA-ARGON 18 31′ 34” + 00′ 57”
56. AUT MUHLBERGER Gregor 195 BORA-ARGON 18 31′ 34” + 00′ 57”
57. POL HUZARSKI Bartosz 194 BORA-ARGON 18 31′ 34” + 00′ 57”
58. POR MENDES José 191 BORA-ARGON 18 31′ 34” + 00′ 57”
59. ITA BENEDETTI Cesare 192 BORA-ARGON 18 31′ 34” + 00′ 57”
60. KAZ ZEITS Andrey 69 ASTANA PRO TEAM 31′ 35” + 00′ 58”
61. ESP SANCHEZ GIL Luis-Leon 66 ASTANA PRO TEAM 31′ 35” + 00′ 58”
62. ITA SCARPONI Michele 61 ASTANA PRO TEAM 31′ 35” + 00′ 58”
63. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel 64 ASTANA PRO TEAM 31′ 35” + 00′ 58”
64. KAZ GRUZDEV Dmitriy 63 ASTANA PRO TEAM 31′ 35” + 00′ 58”
65. RUS ELISSONDE KENNY 71 FDJ 31′ 42” + 01′ 05”
66. LUX DIDIER Laurent 95 TREK – SEGAFREDO 31′ 49” + 01′ 12”
67. SUI FRANK Mathias 161 IAM CYCLING 31′ 50” + 01′ 13”
68. FRA CHEVRIER Clément 162 IAM CYCLING 31′ 50” + 01′ 13”
69. BEL DEVENYNS Dries 163 IAM CYCLING 31′ 50” + 01′ 13”
70. NOR LAENGEN Vegard Stake 164 IAM CYCLING 31′ 50” + 01′ 13”
71. SUI PELLAUD Simon 165 IAM CYCLING 31′ 50” + 01′ 13”
72. ESP REYNES Vicente 166 IAM CYCLING 31′ 50” + 01′ 13”
73. BEL VAN GENECHTEN Jonas 167 IAM CYCLING 31′ 50” + 01′ 13”
74. USA WARBASSE Larry 168 IAM CYCLING 31′ 50” + 01′ 13”
75. SUI WYSS Marcel 169 IAM CYCLING 31′ 50” + 01′ 13”
76. SUI DILLIER Silvan 33 BMC RACING TEAM 31′ 54” + 01′ 17”
77. EST TAARAMÄE Rein 119 TEAM KATUSHA 31′ 54” + 01′ 17”
78. ESP LOSADA Alberto 111 TEAM KATUSHA 31′ 54” + 01′ 17”
79. COL RESTREPO Jhonatan 117 TEAM KATUSHA 31′ 54” + 01′ 17”
80. RUS MAMYKIN Matvey 116 TEAM KATUSHA 31′ 54” + 01′ 17”
81. POR MACHADO Tiago 115 TEAM KATUSHA 31′ 54” + 01′ 17”
82. AUS HAAS Nathan 155 DIMENSION DATA 31′ 54” + 01′ 17”
83. ERI KUDUS Merhawi 157 DIMENSION DATA 31′ 54” + 01′ 17”
84. RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques 156 DIMENSION DATA 31′ 54” + 01′ 17”
85. ESP ANTON Igor 151 DIMENSION DATA 31′ 54” + 01′ 17”
86. ESP FRAILE Omar 154 DIMENSION DATA 31′ 54” + 01′ 17”
87. BEL SERRY Pieter 136 ETIXX – QUICK STEP 31′ 56” + 01′ 19”
88. AUT GOGL Michael 14 TINKOFF 31′ 57” + 01′ 20”
89. BEL WALLAYS Jelle 129 LOTTO SOUDAL 32′ 04” + 01′ 27”
90. AUS HANSEN Adam 125 LOTTO SOUDAL 32′ 04” + 01′ 27”
91. BEL DE CLERCQ Bart 121 LOTTO SOUDAL 32′ 04” + 01′ 27”
92. BEL VERVAEKE Louis 128 LOTTO SOUDAL 32′ 04” + 01′ 27”
93. BEL MONFORT Maxime 126 LOTTO SOUDAL 32′ 04” + 01′ 27”
94. USA BOSWELL Ian 22 TEAM SKY 32′ 09” + 01′ 32”
95. CZE STYBAR Zdenek 137 ETIXX – QUICK STEP 32′ 09” + 01′ 32”
96. FRA SENECHAL Florian 188 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 32′ 11” + 01′ 34”
97. ESP MATE MARDONES Luis Angel 181 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 32′ 11” + 01′ 34”
98. FRA MOLARD Rudy 186 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 32′ 11” + 01′ 34”
99. FRA ROSSETTO Stéphane 187 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 32′ 11” + 01′ 34”
100. FRA BAGOT Yoann 182 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 32′ 11” + 01′ 34”
101. FRA HARDY Romain 185 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 32′ 11” + 01′ 34”
102. ESP MADRAZO Angel 205 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 32′ 13” + 01′ 36”
103. ESP PRADES Eduard 208 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 32′ 13” + 01′ 36”
104. ESP MAS Luis 206 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 32′ 13” + 01′ 36”
105. ESP BILBAO Pello 202 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 32′ 13” + 01′ 36”
106. POR GONCALVES José 204 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 32′ 13” + 01′ 36”
107. ESP PARDILLA Sergio 207 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 32′ 13” + 01′ 36”
108. BEL BAKELANTS Jan 103 AG2R LA MONDIALE 32′ 25” + 01′ 48”
109. FRA PÉRAUD Jean-Christophe 101 AG2R LA MONDIALE 32′ 25” + 01′ 48”
110. FRA DOMONT Axel 105 AG2R LA MONDIALE 32′ 25” + 01′ 48”
111. FRA LATOUR Pierre-Roger 107 AG2R LA MONDIALE 32′ 25” + 01′ 48”
112. FRA RIBLON Christophe 109 AG2R LA MONDIALE 32′ 25” + 01′ 48”
113. NED DE KORT Koen 83 TEAM GIANT ALPECIN 32′ 27” + 01′ 50”
114. FRA BARGUIL WARREN 81 TEAM GIANT ALPECIN 32′ 27” + 01′ 50”
115. BEL WAEYTENS ZICO 89 TEAM GIANT ALPECIN 32′ 27” + 01′ 50”
116. SWE LUDVIGSSON Tobias 86 TEAM GIANT ALPECIN 32′ 27” + 01′ 50”
117. GER FRÖHLINGER Johannes 84 TEAM GIANT ALPECIN 32′ 27” + 01′ 50”
118. USA HAGA Chad 85 TEAM GIANT ALPECIN 32′ 27” + 01′ 50”
119. FRA SICARD Romain 211 DIRECT ENERGIE 32′ 32” + 01′ 55”
120. FRA CALMEJANE Lilian 213 DIRECT ENERGIE 32′ 32” + 01′ 55”
121. CAN ANDERSON Ryan 212 DIRECT ENERGIE 32′ 32” + 01′ 55”
122. FRA NAULEAU Bryan 218 DIRECT ENERGIE 32′ 32” + 01′ 55”
123. FRA JEANDESBOZ Fabrice 216 DIRECT ENERGIE 32′ 32” + 01′ 55”
124. GBR THWAITES Scott 199 BORA-ARGON 18 32′ 38” + 02′ 01”
125. GER KNEES Christian 25 TEAM SKY 32′ 40” + 02′ 03”
126. FRA ROLLAND Pierre 148 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 32′ 40” + 02′ 03”
127. GER HERKLOTZ Silvio 193 BORA-ARGON 18 32′ 40” + 02′ 03”
128. NED KEIZER Martijn 47 LOTTO NL -JUMBO 32′ 42” + 02′ 05”
129. NED TANKINK Bram 48 LOTTO NL -JUMBO 32′ 42” + 02′ 05”
130. LAT SMUKULIS Gatis 67 ASTANA PRO TEAM 32′ 42” + 02′ 05”
131. ETH GRMAY Tsgabu Gebremaryam 177 LAMPRE – MERIDA 32′ 45” + 02′ 08”
132. CRO DURASEK Kristijan 175 LAMPRE – MERIDA 32′ 45” + 02′ 08”
133. BLR KOSHEVOY Ilia 178 LAMPRE – MERIDA 32′ 45” + 02′ 08”
134. RSA MEINTJES Louis 171 LAMPRE – MERIDA 32′ 45” + 02′ 08”
135. ITA CONTI Valerio 174 LAMPRE – MERIDA 32′ 45” + 02′ 08”
136. ESP ERVITI Imanol 3 MOVISTAR TEAM 32′ 50” + 02′ 13”
137. ESP HERRADA Jose 5 MOVISTAR TEAM 32′ 50” + 02′ 13”
138. ITA VANOTTI Alessandro 68 ASTANA PRO TEAM 32′ 55” + 02′ 18”
139. JPN BEPPU Fumiyuki 92 TREK – SEGAFREDO 32′ 56” + 02′ 19”
140. BRA FISCHER Murilo Antonio 73 FDJ 33′ 00” + 02′ 23”
141. LUX DRUCKER Jean-Pierre 34 BMC RACING TEAM 33′ 11” + 02′ 34”
142. BEL TEUNS Dylan 38 BMC RACING TEAM 33′ 11” + 02′ 34”
143. NZL BEVIN Patrick 142 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 33′ 11” + 02′ 34”
144. USA KING Benjamin 146 CANNONDALE-DRAPAC PRO CYCLING TEAM 33′ 11” + 02′ 34”
145. RUS LAGUTIN Sergey 114 TEAM KATUSHA 33′ 11” + 02′ 34”
146. GER SELIG Rüdiger 198 BORA-ARGON 18 33′ 23” + 02′ 46”
147. BEL VANBILSEN KENNETH 189 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 33′ 23” + 02′ 46”
148. LTU BAGDONAS Gediminas 102 AG2R LA MONDIALE 33′ 26” + 02′ 49”
149. FRA MORICE Julien 217 DIRECT ENERGIE 33′ 28” + 02′ 51”
150. ITA CATALDO Dario 62 ASTANA PRO TEAM 33′ 37” + 03′ 00”
151. RSA DOUGALL Nick 152 DIMENSION DATA 33′ 41” + 03′ 04”
152. USA FARRAR Tyler 153 DIMENSION DATA 33′ 41” + 03′ 04”
153. ITA SBARAGLI Kristan 158 DIMENSION DATA 33′ 41” + 03′ 04”
154. RSA VENTER Jacobus 159 DIMENSION DATA 33′ 41” + 03′ 04”
155. NOR BYSTRÖM Sven Erik 112 TEAM KATUSHA 33′ 43” + 03′ 06”
156. NZL BEWLEY Sam 52 ORICA BIKEEXCHANGE 33′ 46” + 03′ 09”
157. GER ARNDT Nikias 82 TEAM GIANT ALPECIN 33′ 50” + 03′ 13”
158. NOR SKJOESTAD LUNKE Sindre 87 TEAM GIANT ALPECIN 33′ 50” + 03′ 13”
159. NED GESINK Robert 46 LOTTO NL -JUMBO 33′ 51” + 03′ 14”
160. RUS KOCHETKOV Pavel 113 TEAM KATUSHA 33′ 52” + 03′ 15”
161. ITA BENNATI Daniele 12 TINKOFF 33′ 53” + 03′ 16”
162. POR PAULINHO Sergio Miguel Moreira 17 TINKOFF 33′ 53” + 03′ 16”
163. ESP ROSON Jaime 209 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 33′ 55” + 03′ 18”
164. ITA BONIFAZIO Niccolo 94 TREK – SEGAFREDO 33′ 59” + 03′ 22”
165. GER SCHWARZMANN Michael 197 BORA-ARGON 18 34′ 01” + 03′ 24”
166. ITA MALACARNE Davide 65 ASTANA PRO TEAM 34′ 04” + 03′ 27”
167. FRA MINARD Sébastien 108 AG2R LA MONDIALE 34′ 16” + 03′ 39”
168. FRA CHETOUT LOÏC 183 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34′ 24” + 03′ 47”
169. JPN ARASHIRO Yukiya 172 LAMPRE – MERIDA 34′ 24” + 03′ 47”
170. ITA CATTANEO Mattia 173 LAMPRE – MERIDA 34′ 24” + 03′ 47”
171. ITA ZURLO Federico 179 LAMPRE – MERIDA 34′ 24” + 03′ 47”
172. AUS HAIG Jack 54 ORICA BIKEEXCHANGE 34′ 27” + 03′ 50”
173. POL GOLAS Michal 23 TEAM SKY 34′ 41” + 04′ 04”
174. BEL ARMEE Sander 122 LOTTO SOUDAL 34′ 56” + 04′ 19”
175. BEL DE GENDT Thomas 123 LOTTO SOUDAL 34′ 56” + 04′ 19”
176. BEL VAN DER SANDE Tosh 127 LOTTO SOUDAL 34′ 56” + 04′ 19”
177. SVK VELITS Martin 139 ETIXX – QUICK STEP 35′ 09” + 04′ 32”
178. ESP ARROYO David 201 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 35′ 11” + 04′ 34”
179. GBR CARTHY Hugh 203 CAJA RURAL – SEGUROS RGA 35′ 11” + 04′ 34”
180. AUS SUTHERLAND Rory 9 MOVISTAR TEAM 35′ 16” + 04′ 39”
181. FRA BIDARD François 104 AG2R LA MONDIALE 35′ 16” + 04′ 39”
182. FRA JAUREGUI Quentin 106 AG2R LA MONDIALE 35′ 16” + 04′ 39”
183. FRA HUREL Tony 215 DIRECT ENERGIE 35′ 21” + 04′ 44”
184. POR FARIA DA COSTA Mario Jorge 176 LAMPRE – MERIDA 35′ 22” + 04′ 45”
185. FRA COUSIN Jérome 184 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 35′ 28” + 04′ 51”
186. RUS SILIN Egor 118 TEAM KATUSHA 35′ 30” + 04′ 53”
187. FRA MANZIN Lorenzo 77 FDJ 35′ 51” + 05′ 14”
188. FRA REZA Kévin 79 FDJ 35′ 51” + 05′ 14”
189. ITA BATTAGLIN Enrico 42 LOTTO NL -JUMBO 36′ 02” + 05′ 25”
190. NED STAMSNIJDER Tom 88 TEAM GIANT ALPECIN 36′ 17” + 05′ 40”
191. FRA CARDIS Romain 214 DIRECT ENERGIE 36′ 39” + 06′ 02”
192. FRA QUEMENEUR Perrig 219 DIRECT ENERGIE 36′ 39” + 06′ 02”