ALKS Stal Grudziądz / alksstal.org

Bartosz Rudyk triumfował na ostatnim etapie wyścigu juniorów „Po Ziemi Łódzkiej”. W końcowej klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Vojtech Sedlacek.

Finałowego dnia rywalizacji zawodnicy zmierzyli się z 106,8-kilometrowym dystansem. Trasa prowadziła wokół miejscowości Buczek i miała stosunkowo płaski profil.

Na metę etapu wpadła duża grupa i w walce o zwycięstwo uczestniczyli sprinterzy. Tym najszybszym był Bartosz Rudyk (ALKS Stal Ocetix Ilglotex Grudziądz), pokonując Mikołaja Koniecznego (LO SMS Świdnica) i Siarhei’a Shauchenkę (Białoruś).

W peletonie zmagania ukończył Vojtech Sedlacek (Bohemia Regional Team I). Obronił w ten sposób prowadzenie i sięgnął po zwycięstwo w generalce. Na drugim miejscu, z 16-sekundami straty, 4-dniowe zmagania ukończył najwyżej sklasyfikowany Polak, Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy). Na najniższym stopniu podium stanął kolega Sedlacka z ekipy, Dominik Drdek.

Pełne wyniki – tutaj

Poprzedni artykułTour de l’Avenir: Vincenzo Albanese wygrywa 1. etap
Następny artykułKennaugh pierwszym liderem Vuelta a Espana 2016! Kolarze Sky najlepsi w drużynowej czasówce
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments