Foto Josef Vaishar

Diego Ulissi wygrał przedostatni etap Czech Cycling Tour. Ładnie pojechali reprezentanci polskich grup – Karel Hnik (Verva Active Jet) był drugi, a tuż za Czechem znalazł się Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice).

Trzeci etap Czech Cycling Tour wydawał się być najcięższym w tegorocznej rywalizacji. Kolarze przemierzali odcinek Mohelnice – Sternberk o długości ponad 187 kilometrów. Po drodze czekało na nich aż siedem górskich premii.

czech-cycling-tour-2016-stage-3-1469455950

Po pierwszej górskiej premii uformowała się ucieczka w składzie: Tomáš Bucháček (PSK Whirlpool), Philip Walsleben (Beobank), Bram Nolten (Parkhotel Valkenburg), Kusztor Peter (amplatz-bmc), Kouvenhoeven Sjoerd (Metec kth), Ludwig Dewinter (Wallonie Bruxeles), Jordi Simon Casulleras (Verva ActiveJet. Kolejne podjazdy spowodowały, że do siódemki dojechała jeszcze dwójka: Frantisek Sisr (Klein Constantia) i Georg Zimmermann (Team Felbermayr – Simplon Wels). Z tyłu mocno pracowali kolarze CCC Sprandi Polkowice i skasowali odjazd na 38 kilometrów przed metą.

Finałowe trzy rundy wokół Sternberk rozpoczęła czołówka składająca się z ok. 20 kolarzy. Na podjazdach mocne tempo dyktował Jan Hirt na rzecz Davide Rebellina i Victora de la Parte, a wysoko trzymał się Paweł Cieślik oraz Karel Hnik. Na ostatnim podjeździe mocny atak przypuścił Diego Ulissi (Lampre) i zostawił za swoimi plecami trójkę Hnik – Rebellin – Langeveld (Cannondale). Włoch na szczycie Ecce Home miał kilkanaście sekund przewagi i na zjazdach w stronę mety utrzymał swoją przewagę. Kolarz Lampre – Merida wygrał ostatecznie z przewagą 29 sekund i został nowym liderem wyścigu.

Wyniki trzeciego etapu:

1 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida 4:32:26
2 Karel Hnik (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:29
3 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:29
4 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:29
5 Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida 0:01:21
6 Oscar Riesebeek (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:01:21
7 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:01:21
8 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:21
9 Simone Petilli (Ita) Lampre – Merida 0:01:21
10 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:01:21
11 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:01:21
12 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:21
13 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:01:21
14 Michal Schlegel (Cze) Klein Constantia 0:01:21
15 Víctor De La Parte (Esp) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:21
16 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:01:21
17 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:21
18 Bartosz Warchol (Pol) Whirlpool – Author 0:01:21
19 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:21
20 Jan Tratnik (Slo) Amplatz – BMC 0:02:42
21 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:42
22 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro – Wilier 0:02:51
23 Derk Abel Beckeringh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:03:03
24 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:03
25 David Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:03:03
26 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:03
27 Dennis Paulus (AUT) Tirol Cycling Team 0:03:03
28 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:03
29 Maximilian Kuen (AUT) Amplatz – BMC 0:03:03
30 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:03:03
31 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:07
32 Markus Freiberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:03:07
33 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:03:07
34 Jarno Gmelich (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:03:07
35 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:15
36 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:05:10
37 Alessandro Fedeli (Ita) Unieuro – Wilier 0:05:12
38 Marcel Neuhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:05:15
39 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:22
40 Ivan Garcia Cortina (Esp) Klein Constantia 0:05:22
41 Jonas Koch (GER) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:05:22
42 Jim Lindenberg (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:05:33
43 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:05:33
44 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team 0:05:33
45 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:05:33
46 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil 0:05:33
47 Lukas Zeller (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:05:33
48 Pawel Charucki (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:05:37
49 Stef Krul (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:05:37
50 Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC 0:05:37
51 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:05:37
52 Jhonnatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Klein Constantia 0:05:40
53 Jiri Polnicky (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:05:52
54 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:09:38
55 Jordi Simon Casulleras (Esp) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:09:38
56 Vincent Baestaens (Bel) Beobank – Corendon 0:10:06
57 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:10:40
58 Tomas Buchacek (Cze) Whirlpool – Author 0:10:46
59 Jack Bauer (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:10:46
60 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Klein Constantia 0:10:46
61 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team 0:10:46
62 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:10:46
63 Roman Lehky (Cze) Klein Constantia 0:10:46
64 Rémi Cavagna (Fra) Klein Constantia 0:10:46
65 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:10:46
66 Adam Stachowiak (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:10:46
67 Martin Hunal (Cze) Whirlpool – Author 0:10:46
68 Kamil Gradek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:10:46
69 Jan Kovar (Cze) Whirlpool – Author 0:10:46
70 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:46
71 Peter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:13:40
72 Johim Ariesen (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:13:59
73 Marco Molteni (Ita) Unieuro – Wilier 0:15:54
74 Mattia Frapporti (Ita) Unieuro – Wilier 0:15:54
75 Marko Kump (Slo) Lampre – Merida 0:15:56
76 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil 0:15:56
77 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:15:56
78 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:15:56
79 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:15:56
80 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:15:59
81 Alan Marangoni (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:15:59
82 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 0:15:59
83 Tijmen Eising (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:15:59
84 Robbie Van Bakel (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:15:59
85 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:15:59
86 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:15:59
87 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:15:59
88 Gang Xu (Chn) Lampre – Merida 0:15:59
89 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:15:59
90 Frantisek Sisr (Cze) Klein Constantia 0:17:05
91 Georg Zimmermann (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:17:05
92 Mattia Viel (Ita) Unieuro – Wilier 0:17:49
93 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:49
94 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team 0:17:49
95 Mamyr Stash (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:49
96 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:49
97 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:17:49
98 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:17:49
99 Wietse Bosmans (Bel) Beobank – Corendon 0:17:49
100 Michael Kukrle (Cze) Whirlpool – Author 0:17:49
101 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk 0:17:49
102 Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk 0:17:49
103 Andreas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC 0:17:49
104 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:49
105 Alois Kankovsky (Cze) Whirlpool – Author 0:17:49
106 Pavel Camrda (Cze) Whirlpool – Author 0:17:49
107 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:49
108 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:49
109 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:17:49
110 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre – Merida 0:17:49
111 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:49
112 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro – Wilier 0:17:49
113 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:17:49
114 Alex Turrin (Ita) Unieuro – Wilier 0:17:49
115 János Pelikán (Hun) Amplatz – BMC 0:17:49
116 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team 0:17:49
117 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:17:49
118 Patrick Bosman (AUT) Tirol Cycling Team 0:17:49
119 Michal Brázda (Cze) Whirlpool – Author 0:17:49
120 Andreas Walzel (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:17:49
121 Daan Hoeyberghs (Bel) Beobank – Corendon 0:17:49
122 Philipp Walsleben (GER) Beobank – Corendon 0:17:49
123 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:17:49
124 Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC 0:17:49
125 Hiroaki Harada (Jpn) Aisan Racing Team 0:17:49
126 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:18:04
127 Thijs Van Beusichem (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:18:04
128 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:18:11
DNF Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Jérémy Lecroq (Fra) Klein Constantia
DNF Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
DNF Alexander Wachter (AUT) Tirol Cycling Team
DNF Mario Schoibl (AUT) Amplatz – BMC
DNS Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida 9:17:44
2 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:26
3 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:33
4 Karel Hnik (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:41
5 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:18
6 Víctor De La Parte (Esp) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:29
7 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:29
8 Michal Schlegel (Cze) Klein Constantia 0:01:33
9 Simone Petilli (Ita) Lampre – Merida 0:01:33
10 Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida 0:01:33
11 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:42
12 Bartosz Warchol (Pol) Whirlpool – Author 0:01:52
13 Oscar Riesebeek (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:02:10
14 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:02:11
15 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:02:12
16 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:22
17 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:23
18 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:02:30
19 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:02:30
20 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:00
21 Jan Tratnik (Slo) Amplatz – BMC 0:03:16
22 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:19
23 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:19
24 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:23
25 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro – Wilier 0:03:24
26 Maximilian Kuen (AUT) Amplatz – BMC 0:03:37
27 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:03:44
28 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:03:53
29 Jarno Gmelich (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:03:56
30 Markus Freiberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:03:57
31 David Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:03:59
32 Derk Abel Beckeringh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:04
33 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:04:27
34 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:04:28
35 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:05:19
36 Dennis Paulus (AUT) Tirol Cycling Team 0:05:26
37 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:05:28
38 Ivan Garcia Cortina (Esp) Klein Constantia 0:05:34
39 Jonas Koch (GER) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:05:40
40 Alessandro Fedeli (Ita) Unieuro – Wilier 0:05:45
41 Jhonnatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Klein Constantia 0:05:52
42 Pawel Charucki (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:05:57
43 Marcel Neuhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:06:05
44 Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC 0:06:11
45 Jiri Polnicky (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:06:12
46 Stef Krul (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:06:26
47 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:06:33
48 Lukas Zeller (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:06:35
49 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:06:44
50 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team 0:06:50
51 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:06:54
52 Jim Lindenberg (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:07:34
53 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil 0:07:56
54 Jordi Simon Casulleras (Esp) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:09:57
55 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:10:52
56 Rémi Cavagna (Fra) Klein Constantia 0:10:57
57 Adam Stachowiak (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:10:59
58 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:10:59
59 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:11:02
60 Kamil Gradek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:11:04
61 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:11:07
62 Tomas Buchacek (Cze) Whirlpool – Author 0:11:17
63 Jan Kovar (Cze) Whirlpool – Author 0:11:19
64 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team 0:12:03
65 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Klein Constantia 0:12:20
66 Roman Lehky (Cze) Klein Constantia 0:12:50
67 Martin Hunal (Cze) Whirlpool – Author 0:12:53
68 Vincent Baestaens (Bel) Beobank – Corendon 0:12:57
69 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:12:58
70 Jack Bauer (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:13:48
71 Peter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:14:12
72 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:16:04
73 Mattia Frapporti (Ita) Unieuro – Wilier 0:16:27
74 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:16:47
75 Tijmen Eising (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:16:48
76 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:16:58
77 Johim Ariesen (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:17:01
78 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:17:05
79 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil 0:17:05
80 Frantisek Sisr (Cze) Klein Constantia 0:17:17
81 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:40
82 Alan Marangoni (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:51
83 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:17:56
84 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:18:02
85 Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida 0:18:05
86 Mamyr Stash (Rus) Gazprom – RusVelo 0:18:10
87 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:18:10
88 Alois Kankovsky (Cze) Whirlpool – Author 0:18:20
89 Pavel Camrda (Cze) Whirlpool – Author 0:18:20
90 Michael Kukrle (Cze) Whirlpool – Author 0:18:20
91 Alex Turrin (Ita) Unieuro – Wilier 0:18:22
92 János Pelikán (Hun) Amplatz – BMC 0:18:23
93 Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC 0:18:23
94 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro – Wilier 0:18:38
95 Michal Brázda (Cze) Whirlpool – Author 0:18:38
96 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:18:39
97 Patrick Bosman (AUT) Tirol Cycling Team 0:18:39
98 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi – Polkowice 0:18:40
99 Mattia Viel (Ita) Unieuro – Wilier 0:18:42
100 Philipp Walsleben (GER) Beobank – Corendon 0:18:43
101 Wietse Bosmans (Bel) Beobank – Corendon 0:18:45
102 Daan Hoeyberghs (Bel) Beobank – Corendon 0:18:45
103 Andreas Walzel (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:18:51
104 Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:19:00
105 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:19:05
106 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team 0:19:06
107 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:19:06
108 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:19:08
109 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:19:10
110 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:19:10
111 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:19:26
112 Marko Kump (Slo) Lampre – Merida 0:19:41
113 Gang Xu (Chn) Lampre – Merida 0:20:05
114 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre – Merida 0:20:06
115 Marco Molteni (Ita) Unieuro – Wilier 0:20:11
116 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:20:29
117 Georg Zimmermann (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:20:35
118 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:20:40
119 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:21:16
120 Robbie Van Bakel (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:21:28
121 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:21:28
122 Thijs Van Beusichem (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:21:31
123 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team 0:21:35
124 Andreas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC 0:22:02
125 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:26:00
126 Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk 0:26:25
127 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk 0:29:09
128 Hiroaki Harada (Jpn) Aisan Racing Team 0:29:35