Europejska Unia Kolarska (UEC) potwierdziła, że zaplanowane na 14 – 18 września Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym przeniesione zostaną do położonego we wschodniej Bretanii Plumelec-Morbihan. Zmiana lokalizacji imprezy, która oryginalnie miała zostać rozegrana w Nicei, została wymuszona zagrożeniem atakiem terrorystycznym.

Decyzja wypłynęła od samego burmistrza Nicei, który zrezygnował z organizowania kolejnej imprezy wysokiego ryzyka po ataku terrorystycznym mającym miejsce 14 lipca. UEC przychyliła się do jego prośby, a o prawo do organizacji zaczęły ubiegać się liczne miasta i regiony, między innymi Yorkshire, Trentino czy La Marche. Ostatecznie Europejska Unia Kolarska zadecydowała, że Mistrzostwa Europy zostaną w tym roku rozegrane we Francji, przenosząc je z Nicei do Plumelec-Morbihan.

Kolarstwo szosowe nie jest obce wschodniej Bretanii. Samo Plumelec już pięciokrotnie gościło Tour de France oraz trzykrotnie organizowało Mistrzostwa Francji w kolarstwie szosowym. Rokrocznie odbywa się tam również wyścig GP Plumelec-Morbihan, na którego trasie rozegrane zostaną tegoroczne Mistrzostwa Europy.

Impreza zostanie rozegrana tydzień po zakończeniu wyścigu Vuelta a Espana i miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Katarze, a na jego starcie mają stanąć między innymi Alberto Cantador, Fabio Aru czy Phiippe Gilbert.

Zeszłoroczne Mistrzostwa Europy w kategorii U23 były jednym z największych sukcesów Katarzyny Niewiadomej, która triumfowała w wyścigu ze startu wspólnego kobiet. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył jeżdżący obecnie w barwach drużyny Tinkoff Erik Baska.

W gronie elity kobiet i mężczyzn Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane po raz pierwszy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments