Kolejne trzy ekipy podały swoje składy na ostatni tegoroczny Wielki Tour. Wyścig rozpoczyna się już 20 sierpnia.

Lotto-Soudal

Niestety w składzie belgijskiej grupy nie znalazł się Tomasz Marczyński. “Maniek” przez duże problemy zdrowotne ma słabszy sezon i nie wystartował w żadnym Wielkim Tourze tego roku. Do Hiszpanii pojedzie oczywiście Adam Hansen, dla którego będzie to już 16 Wielki Tour z rzędu. Razem z Australijczykiem wystartują Thomas De Gendt polujący na wygrane etapy, Maxime Monfort szukający okazji do walki w klasyfikacji generalnej i wspierany przez Louisa Vervaeke, Sandera Armée i Barta De Clercq oraz ekipa nastawiona na walkę sprinterską – Tosh Van der Sande, Gert Dockx,  i Jelle Wallays.

Skład Lotto-Soudal na Vuelta a Espana:
Sander Armée, Bart De Clercq, Thomas De Gendt, Gert Dockx, Adam Hansen, Maxime Monfort, Tosh Van der Sande, Louis Vervaeke and Jelle Wallays

Giant-Alpecin

Niemiecka drużyna jedzie na Vueltę z jednym celem – wygrywanie etapów. Zeszłoroczny sukces (walka o podium klasyfikacji generalnej Toma Dumoulin) raczej nie wchodzi w grę. Zawodnicy Giant-Alpecin skupią się więc na kontynuowaniu znakomitej passy wygranych etapów na Wielkich Tourach. Tym razem na wyścig nie jedzie Tom Dumoulin, który startował w Giro d’Italia i Tour de France oraz Igrzyskach Olimpijskich, ale okazji do zwycięstw nie zabraknie.

W sprintach Giant-Alpecin stawia na Nikiasa Arndta. W jego “pociągu” znaleźli się Koen de Kort, Tom Stamsnijder, Tobias Ludvigsson i Zico Waeytens. W górach okazji na wygraną poszuka Warren Barguil, a jazda indywidualna na czas to cel Ludvigssona i Chada Hagi. Doświadczeniem jako kapitan będzie służył Johannes Fröhlinger, dla którego Vuelta będzie już 13. Wielkim Tourem. Debiut w takiej imprezie zaliczy za to Sindre Skjøstad Lunke.

Skład Giant-Alpecin na Vuelta a Espana:
Nikias Arndt, Koen de Kort, Tom Stamsnijder, Tobias Ludvigsson, Zico Waeytens, Sindre Skjøstad Lunke, Warren Barguil, Chad Haga, Johannes Fröhlinger

Caja Rural-Seguros RGA

Prokontynentalna drużyna startuje w Vuelta a Espana już piąty rok z rzędu. Tym razem Hiszpanie stawiają na młodego Brytyjczyka Hugh Carthy’ego, który zadebiutuje w tego typu imprezie i może namieszać w klasyfikacji generalnej. Celem ekipy pozostaje jednak wygrany etap. W “generalce” powinien spróbować powalczyć też Sergio Pardilla.

O etapowe skalpy postarają się przede wszystkim Jaime Rosón, który pokonał Przemysława Niemca na królewskim etapie Tour of Turkey i David Arroyo starający się nawiązać do formy z 2008 roku.

Skład Caja Rural-Seguros RGA na Vuelta a Espana:
Hugh Carthy, Jaime Rosón, Sergio Pardilla, David Arroyo, José Gonçalves, Pello Bilbao, Ángel Madrazo, Lluis Mas, Eduard Prades