Fot. Twitter/BMC

Amerykańska drużyna BMC ogłosiła skład na ostatni wielki wyścig w tym sezonie – hiszpańską Vueltę. Liderami będą Samuel Sanchez i Tejay van Garderen. Niespodzianką jest brak Taylora Phinneya. 

Taylor Phinney jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi powiedział portalowi cyclingnews.com, że cieszy się na nadchodzące tygodnie, w których wystartuje w Rio i hiszpańskiej Vuelcie, w której będzie pracował na rzecz van Garderena. Tymczasem olimpijski występ poniżej oczekiwań (nieukończenie wyścigu ze startu wspólnego i 22. lokata w jeździe indywidualnej na czas) wyeliminowały go ze składu.

Wybraliśmy silny i zrównoważony zespół zbudowany wokół Tejaya van Garderena i Samuela Sancheza. Sanchez jest naszym liderem na klasyfikację generalną, ale Tejay także będzie chronionym kolarzem. Pozostali zostali wyselekcjonowani ze względu na swoje umiejętności predestynujące ich do zwycięstw etapowych – powiedział dyrektor sportowy BMC Valerio Piva.

Pełny skład BMC Racing Team na Vuelta a Espana 2016: Darwin Atapuma, Silvan Dillier, Jempy Drucker, Philippe Gilbert, Ben Hermans, Samuel Sánchez, Dylan Teuns, Tejay van Garderen, Danilo Wyss.