Tinkoff Pro Team / BettiniPhoto©2016

Ivan Rovny wraca do Gazprom-Rusvelo, Clement Chevrier dołącza do kolegów w FDJ, a Antwan Tolhoek awansuje do WorldTour.

Ivan Rovny poprzednie trzy sezony przejeździł w barwach ekipy Tinkoff (wcześniej Tinkoff-Saxo). Oleg Tinkov odchodzi o kolarstwa po obecnym roku i Rosjanin musiał znaleźć nową drużynę. Trafił do Gazprom-Rusvelo, w którym jeździł już w 2012 roku.

Znamy się już od długiego czasu i cała drużyna jest szczęśliwa, że Ivan do nas dołącza. Ma dopiero 28 lat, a już spędził sześć sezonów na poziomie WorldTour. Dzięki doświadczeniu z toru jest znakomity technicznie i dość wszechstronny. Najważniejsze są jednak jego umiejętności jazdy w górach – to duże wzmocnienie w trudnych wyścigach. Wiemy o jego sile i zrobimy wszystko, by pomóc mu wygrać – powiedział menedżer generalny Gazprom-Rusvelo Renat Khamidulin.

W swojej karierze, trwającej od 2007 roku, Rosjanin reprezentował już sześć ekip – Tinkoff Credit Systems, Katusha, RadioShack, Rusvelo, Ceramica Flaminia-Fondriest oraz Tinkoff-Saxo.

Clement Chevrier przechodzi z IAM Cycling do Ag2r La Mondiale. Szwajcarska drużyna, która również odchodzi z kolarstwa po obecnym sezonie, Francuz dołączy do kolegów, którzy wcześniej już oficjalnie zmienili barwy z IAM na Ag2r – Matthiasa Franka, Olivera Naesena oraz Sondre Holst Engera.

Francuz wraca do szeregów drużyny po tym, jak trzy lata spędził w akademii Ag2r. W 2015 roku zadebiutował w Wielkim Tourze – ukończył Giro d’Italia na 69. miejscu. W nowych barwach będzie się starał jak najwięcej atakować.

Spędziłem trzy lata w AG2R-La Mondiale Team Development, które jest bardzo blisko zawodowców. Wiele osób z drużyny, kolarzy i członków ekipy, to moi znajomi.

24-letni kolarz podpisał dwuletni kontrakt.

Antwan Talhoek dołączył z Roompot-Oranje Peloton do LottoNL-Jumbo. 22-letni kolarz zaliczył swój pierwszy sezon w zawodowym peletonie, w którym zaznaczył swoją obecność wygraną klasyfikacją górską w Tour de Suisse. Dla holenderskiej ekipy to trzeci transfer po potwierdzeniu podpisania kontraktów z Larsem Boomem i Juanem Jose Lobato.

Młody kolarz liczy na pójście w ślady starszych kolegów – Roberta Gesinka i Stevena Kruijswijka.

Robert Gesink i Steven Kruijswijk znaleźli swoją drogę na szczyt zaczynając jako młodzieżowcy w barwach LottoNL-Jumbo. Moim marzeniem jest uczestniczyć w Wielkich Tourach i chcę to zrobić z nową ekipą. Chcę dalej się rozwijać jako kolarz.

Phil Bauhaus i Lennard Kamna pozostają w niemieckich ekipach, ale zmienią barwy. Bauhaus dotychczas reprezentował Bora-Argon18, a Kamna Stolting Service Group. Teraz młodzi kolarze spotkają się w Giant-Alpecin i będą w tej ekipie jeździć przez dwa lata.

Lennard Kamna to mistrz świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas z Ponferrady i brązowy medalista w tej specjalności wśród orlików z Richmond. To ogromny talent, który może w przyszłości zastąpić Tony’ego Martina na pozycji najlepszego czasowca w Niemczech. W Giant-Alpecin uważają, że Lennarda stać też na walkę w klasyfikacjach generalnych wyścigów.

Bauhaus w tym sezonie reprezentował Bora-Argon18 i odniósł dwa zwycięstwa – w Tour d’Azerbaidjan i Tour of Denmark. 22-latek będzie współpracował z Maxem Walscheidem i Nikiasem Arndtem, żeby wzmocnić potencjał sprinterski drużyny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments