Patrick Lefevere nie traci czasu. Dyrektor zespołu Etixx – Quickstep ściągnął dziś do swojej ekipy starego, dobrego kolegę, Driesa Devenynsa.

33-letni Belg ma za sobą doskonały sezon. Na jego koncie znajduje się bowiem aż 5 zwycięstw, w tym 4 w trudnych, pagórkowatych etapówkach, takich jak Tour of Belgium czy Tour de Wallonie. Decyzja o zmianie barw jest także podyktowana rozpadem grupy IAM Cycling, w której Devenyns jeździł przez ostatnie 2 lata.

Jestem bardzo zadowolony z powrotu na stare śmieci. Znam tu prawie wszystkich i wiem w jak dobrze zorganizowanym zespole przyjdzie mi ponownie pracować. Nie mogę się doczekać, aż założę nową koszulkę i pokażę na co mnie stać. Oczywiście wcześniej mam zamiar pokazywać się z jak najlepszej strony w drużynie IAM. Spędziłem tutaj dwa lata i tylko swoją dobrą postawą mogę podziękować wszystkim za ten fantastyczny okres w mojej karierze. Później przyjdzie moment na powrót do domu. – powiedział sam zawodnik.

Devenyns jest pierwszym zawodnikiem, który przeszedł do zespołu Etixx – Quickstep z innej ekipy World Tour podczas tegorocznego okienka transferowego.