Fot. Lampre-Merida/Bettini

Drużyny Lampre-Merida i Giant-Alpecin ogłosiły składy na hiszpański wyścig jednodniowy Clasica San Sebastian. Liderem Włochów będzie Diego Ulissi, a Holendrów Warren Barguil. 

Trasa tegorocznej edycji Clasica San Sebastian różni się na szesnastu ostatnich kilometrach, gdzie dodano stromy podjazd. Poza tym cała trasa jest dość wymagająca, i jak co roku, zapowiada się ciężkie ściganie.

Holendrzy będą starali się ochraniać Bargulia tak, by zachował jak najwięcej świeżości na końcówkę. Ich celem jest miejsce w pierwszej dziesiątce.

Z kolei asem Włochów ma być Diego Ulissi, który wystartuje w tym wyścigu po raz pierwszy od 2012 roku.

Clasica San Sebastian jest jednym z najtrudniejszych wyścigów w kalendarzu World Tour, dlatego musimy być przygotowani na każdy rozwój wydarzeń. Nasz skład jest uniwersalny – znajdują się w nim kolarze, którzy mogą zabrać się w ucieczkę, ale też tacy, którzy są w stanie pracować dla naszego kapitana – powiedział Marco Marzano, dyrektor sportowy Lampre-Merida.

Pełny skład Giant-Alpecin na Clasica San Sebastian 2016: Warren Barguil, Laurens ten Dam, Johannes Fröhlinger, Chad Haga, Tobias Ludvigsson, Sam Oomen, Sindre Skjøstad Lunke oraz Zico Waeytens.

Pełny skład Lampre-Merida na Clasica San Sebastian 2016: Matteo Bono, Mario Costa, Ilia Koshevoy, Manuele Mori, Przemyslaw Niemiec, Simone Petilli, Luka Pibernik oraz Diego Ulissi.